Dobry występ Katarzyny Gliścińskiej na przełajach w Końskich

/dor/
Katarzyna Gliścińska w Końskich zajęła siódme miejsce i zakwalifikowała się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Obok jej tata Ireneusz. Dorota Kułaga
Katarzyna Gliścińska z Krasocina startowała w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych, które odbyły się w Końskich. W imprezie rywalizowało blisko 300 lekkoatletów.

Gościem specjalnym zawodów był czołowy polski lekkoatleta Adam Kszczot, halowy mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 800 metrów. Do Końskich przyjechał ze Spały, gdzie przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej. Na zawodach był też jego trener Stanisław Jaszczak.

Nasz powiat na tych zawodach reprezentowała Katarzyna Gliścińska z Krasocina, która startuje w klubie WiR Łopuszno. Rywalizowała w biegu na 2000 metrów juniorek młodszych. Zajęła siódme miejsce z czasem 9 minut i 9 sekund. Wygrała Martyna Wilk z RKS Łódź.

-Warunki były trudne, było zimno, ale biegło mi się dosyć dobrze. Mogło być lepiej, jeśli chodzi o miejsce, ale trochę straciłam na tej największej górce. Ale w sumie jestem zadowolona, bo udało mi się zakwalifikować na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która 2 kwietnia odbędzie się w Bydgoszczy. Dla mnie to będzie duże wyzwanie. Teraz jeszcze solidnie potrenuję i mam nadzieję, że forma na tej imprezie będzie jeszcze lepsza - powiedziała Katarzyna Gliścińska, którą na zawodach w Końskich dopingował tata Ireneusz.

Nasza utalentowana lekkoatletka trenuje w Łopusznie pod okiem Mariusza Woźniaka. Jej klub na zawodach w Końskich odniósł znaczący sukces - w punktacji młodzików zajął pierwsze miejsce.