Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dodatkowe pieniądze dla pracowników sandomierskiego szpitala. Nagrody dla ponad 1200 osób

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Po 800 złotych brutto nagrody otrzyma ponad 1200 pracowników Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu jeszcze świętami Bożego Narodzenia. To bonus za wkład pracowników za przyznanie lecznicy przed kilkoma tygodniami Certyfikatu Akredytacyjnego - dokumentu potwierdzającego, że lecznica spełnienia najwyższe standardy w procesie hospitalizacji. Na wypłatę nagród dyrekcja lecznicy przeznaczy milion złotych.

Dodatkowe pieniądze dla pracowników sandomierskiego szpitala

W połowie września w sandomierskim szpitalu odbył się przegląd akredytacyjny przeprowadzony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Pięcioro wizytatorów zapoznało się z funkcjonowaniem szpitala, przejrzało dokumentację medyczną oraz rozmawiało z pracownikami i pacjentami.

Ostatecznie Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu otrzymał bardzo wysoką ocenę w zakresie spełnienia standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Certyfikat Akredytacyjny to dokument potwierdzający, że lecznica spełnienia najwyższe standardy w procesie hospitalizacji. Certyfikat to także dodatkowe pieniądze, dzięki którym placówka może się rozwijać i poszerzać swoja ofertę medyczną. Najlepiej ocenionymi obszarami są laboratorium, diagnostyka obrazowa, zarządzanie ogólne, ciągłość opieki i zarządzanie zasobami ludzkimi.

Zdaniem szefa sandomierskiej lecznicy dr Marka Kosa przyznanie Szpitalowi Specjalistycznemu Ducha Świętego akredytacji to przede wszystkim zasługa kadry.

- Pracownicy odpowiedzialne podeszli do zagadnienia i wykazali się dużym entuzjazmem przy przyjmowaniu wizytatorów, stąd też przyznanie nagród – zapowiedział dr Marek Kos. - Mamy okres Bożego Narodzenia. Myślę, że taka gwiazda, której się nikt nie spodziewał będzie wskazana.

Szpital to prawie 1200 pracowników etatowych, w tym umowę o prace posiada aż 1000 z nich. Dla dyrekcji szpitala to wydatek około jednego miliona złotych.

Posiadanie akredytacji to także bonus w postaci dodatkowego źródła finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia za jakość. Wynosi on, w zależności od wyniku, od procenta do dwóch procent umowy sieciowej. Pieniądze na wypłatę nagród dyrekcja lecznicy pokryje z dodatkowych pieniędzy wypłaconych z tytułu przyznania Certyfikatu Akredytacyjnego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie