Dominika Wrońska Talentem Powiatu Kieleckiego 2017! [ZAPIS TRANSMISJI]

Anna Bilska
Nagrodę Dominice Wrońskiej wręczył juror - producent muzyczny Paweł Szcześniak. Anna Bilska
17-letnia wokalistka zwyciężczynią show „Echa Dnia” - Talent Powiatu Kieleckiego 2017.

W auli przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach poznaliśmy finalistów trzeciej edycji show „Echa Dnia” - Talent Powiatu Kieleckiego 2017. Choć wokalnych występów na bardzo wysokim poziomie było kilka, to jurorzy i publiczność w głosowaniu finałowym doceniła kunszt 17-letniej wokalistki z gminy Chęciny, Dominiki Wrońskiej.

Dominika uczy się w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Śpiewa od 8 roku życia. Wokalnej sztuki uczy się w Studiu Koliber w Kielcach.

Dominika już przygotowuje się do półfinału Talentu Świętokrzyskiego (26 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury), gdzie zmierzą się laureaci show z całego województwa. Co przygotuje na tę okoliczność? Czy zaskoczy? Jak mówi wokalistka - dobrze czuje się w balladach, jednak nie stroni od mocniejszego repertuaru. - Chętnie śpiewam na przykład „Szklaną pogodę”. Co przygotuję na półfinał? Jeszcze nie zdradę, ale czasu już niewiele, więc zabieram się do pracy - mówiła Dominia, który nie kryła emocji i zaskoczenia po ogłoszeniu wyników.

Magiczny występ

Sukcesu gratulował między innymi juror Filip Rychcik. - Masz piękną barwę głosu, świetnie potrafisz go kontrolować, wprost nim czarujesz. Twój występ był hipnotyzujący. To zwycięstwo jest zasłużone - chwalił wokalista.

Za zwycięstwo Dominika otrzymała nie tylko awans do półfinału Talentu Świętokrzyskiego, lecz także nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych.

Drugie miejsce w show Talent Powiatu Kieleckiego oraz 300 złotych nagrody zdobyła znakomicie śpiewająca, choć zaledwie 9-letnia Diana Wijas. Dziewczynka uczy się śpiewu w Domu Kultury Zameczek w Kielcach u Andrzeja Wolskiego. Trzecie miejsce i 200 złotych przypadło barwnemu i sympatycznemu zespołowi tanecznemu Free Steps.

Nagrody finansowe dla laureatów ufundował Urząd Gminy Sitkówka-Nowiny.

To nie koniec przygody! Zarówno Diana jak i Free Steps wezmą udział w ćwierćfinałach, które odbędą się 11, lub 12 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury.

Jurorzy - tancerka Kamila Drezno, muzyk i producent muzyczny Paweł Szcześniak oraz Filip Rychcik, wokalista zespołu Mafia, byli pod wrażeniem kilku występów, w związku z czym przyznali dwie „dzikie karty” uprawniające do udziału w ćwierćfinae. Otrzymali je tancerze Ania Marek i Piotr Ławniczek oraz gitarzysta Stanisław Ksel. Stanisław poza „dziką kartą” otrzymał także nagrodę specjalną - wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez Beatę Gosiewską, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Niespodziankę podczas finału sprawiła jurorka, Kamila Drezno. Będąc pod wrażeniem talentu tancerki Gabrysi Piechoty, przyznała jej stypenium w Świętokrzyskim Centrum Sportu - Collage Dance.

To dopiero początek!

Wszystkim laureatom gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne widowiska w ramach show Talent Świętokrzyski. Już w poniedziałek finał Talentu Kielc w Kieleckim Kultury! W kolejnych dniach odwiedzimy inne miejscowości regionu. Wstęp na finały jest wolny. Transmisję wideo z każdego z nich można oglądać na żywo na naszym portalu www.echodnia.eu.

Wideo

Dodaj ogłoszenie