Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwa nowe wydziały w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w miejsce jednego

Michał Kolera
Michał Kolera
archiwum
Wraz z rozpoczęciem nowego roku nastąpiły zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. W miejsce jednego wydziału powstały dwa nowe. - Usprawni to zarządzanie miastem - mówi Waldemar Sikora, burmistrz.

Dotychczasowy Wydział Gospodarki Komunalnej Nieruchomości i Rolnictwa, został podzielony na dwa. Pierwszym jest
Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Nadzoru Właścicielskiego i Rolnictwa - w skrócie GNWR. Naczelnikiem została Paulina Bratek. Drugi to Wydział Gospodarki Komunalnej, Utrzymania Mienia i Spraw Mieszkaniowych - skrót GKUM. Naczelnikiem został Grzegorz Burchan, natomiast jego zastępcą jest Mirosław Wieczorek.

Dlaczego doszło do zmian organizacyjnych?

- Dotychczasowy wydział stał się za duży, zatrudniał ponad 20 osób, przez co trudno było nim kierować. Jeden naczelnik nie mógł podołać temu zadaniu, stad zmiany. Dlatego zarządzanie nieruchomościami przeszło do jednego wydziału, a ich utrzymanie i eksploatacja do drugiego - mówi Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Czym będą zajmować się nowe wydziały?

Do zadań Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Nadzoru Właścicielskiego i Rolnictwa należy między innymi sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad jednostkami organizacyjnymi gminy w zakresie gospodarki nieruchomościami, załatwianie spraw związanych ze sprzedażą lokali komunalnych, formalnościami związanymi z zawieraniem umów cywilno-prawnych dotyczących obrotu nieruchomościami komunalnymi, potwierdzaniem wydanych aktów własności ziemi, realizacja zadań dotyczących organizacji, prowadzenia i aktualizacji spisów rolnych, spisu ludności i mieszkań oraz wyborów do izb rolniczych, wydawanie zezwoleń na prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznanej za agresywną, opiniowanie rocznych planów łowieckich, informowanie właścicieli lasów o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uproszczonego planu urządzenia lasu. Potwierdzanie umów dzierżaw zawieranych przez rolników. Prowadzenie rejestru nazewnictwa ulic i numeracji porządkowej nieruchomości w mieście i sołectwach. Prowadzenie postępowania w przypadku wystąpienia niezgodności w nazewnictwie urzędowym miejscowości. Prowadzenie procedury nadawania nazw nowo powstającym ulicom, placom i ich zmian.

Numer telefonu do naczelniczki Pauliny Bratek to 41 370 52 68.

Do zadań Wydziału Gospodarki Komunalnej, Utrzymania Mienia i Spraw Mieszkaniowych należy między innymi prowadzenie punktu informacyjnego i doradczego dla mieszkańców i podmiotów na temat rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej, koordynowanie działań związanych z programem „Czyste Powietrze”, prowadzenie spraw związanych z udzieleniem przez gminę dotacji do wymiany systemów grzewczych.

W zakresie utrzymania mienia i spraw mieszkaniowych: eksploatacja, prowadzenie przeglądów i remontów mienia pozostającego w bezpośrednim zarządzie gminy (z wyłączeniem dróg, ciągów pieszych, ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych, parkingów, urządzeń i budowli drogowych oraz remontów kapitalnych budynków, które prowadzone są przez Wydział RSID), utrzymanie mienia komunalnego pozostającego w zasobach gminy tj. budynków, budowli, obiektów, terenów i urządzeń użyteczności publicznej, poprzez wykonywanie koniecznych remontów, napraw, modernizacji lub uporządkowania, realizacja zadań związanych z gospodarką mieszkaniową gminy, w tym zadań wynikających z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego.

W zakresie spraw komunalnych i gospodarki wodno–ściekowej: obsługa właścicieli budynków mieszkalnych i publicznych, dokonywanie wpisów i aktualizacji w centralnej ewidencji emisyjności budynków, opracowywanie i realizacja Gminnego Programu Usuwania Odpadów Zawierających Azbest, nadzorowanie systemu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie, prowadzenie spraw związanych z likwidacją dzikich wysypisk.

Numer do naczelnika Grzegorza Burchana to 41 370 52 28, natomiast do jego zastępcy Mirosława Wieczorka - 41 370 52 53.

W razie potrzeby, informacji na temat tego, gdzie można załatwić konkretną sprawę udzielają Pracownicy Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy pod telefonem 41 370 52 30.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie