Efektowna wygrana Korony w Centralnej Lidze Juniorów

(SAW)
W meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, Korona Kielce pokonała w Łodzi tamtejszy ŁKS 5:1.

ŁKS Łódź – Korona Kielce 1:5 (0:2)

Bramki: Szymon Zwoliński 85 - Piotr Poński w 20, Piotr Pierzchała 31 i 78, samobójcza 48, Krystian Wojtal 63 z karnego.

Korona: Otczenaszenko – Koszela, Pierzchała, Kowalczyk, Boszczyk - Sinkiewicz, Wołczyk, Gromulski (67. Rybus), Jopkiewicz (27. Wojtal), Sornat (54. Olekszyk) – Piński (37. Chudecki).

Drużyna Marka Mierzwy odniosła efektowne zwycięstwo, ale trener jest trochę niepocieszony, bo gospodarze grali brutalnie i aż trzech jego zawodników wcześniej musiało opuścić plac gry.

– Za faul na Erneście Jopkiewiczu zawodnikowi ŁKS należała się wręcz bordowa kartka, a otrzymał od sędziny tylko żółtą. Ernest po tym faulu musiał opuścić boisko, podobnie było z Krystianem Sornatem i Piotrkiem Pońskim. Trudno mi na razie powiedzieć jak groźne są to urazy, najmniej ucierpiał chyba Piotrek Poński i wierzę, że będzie gotowy na środowy mecz z Legią Warszawa – mówi trener Mierzwa.

Korona wszystkie bramki zdobyła po stałych fragmentach gry i aż trzy głową, prowadząc już 5:0. Zaczął w 20 minucie Poński, który otrzymał dokładne podanie z rzutu rożnego od Sornata i głową umieścił piłkę w siatce. Na 2:0 podwyższył Piotr Pierzchała po centrze Sornata z rzutu wolnego.

Tuż po przerwie kielczanie prowadzili już trzema bramkami, gdy po strzale Pierzchały piłka odbiła się od jednego z graczy gospodarzy i wpadła do bramki, w 63 minucie Krystian Wojtal wykorzystał jedenastkę po faulu na Olekszyku, a w 78 znów Pierzchała wpisał się na listę strzelców, gdy głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Olekszyka z rzutu rożnego.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, bo na nierównym boisku mieliśmy zdecydowaną przewagę i mnóstwo sytuacji. W ostatnich 10 minutach zbytnio się jednak rozluźniliśmy i sprezentowaliśmy przeciwnikowi gola – podsumował mecz trener Mierzwa.

Kielczanie pewnie wywalczyli trzy punkty, a środę, 21 września, o godzinie 15 na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach, czeka ich szlagierowa konfrontacja. W zaległym meczu zmierzą się z mistrzem Polski, Legią Warszawa.