Fantastyczni młodzi aktorzy z Ostrowca na scenie. Ich "Mamma...

  Fantastyczni młodzi aktorzy z Ostrowca na scenie. Ich "Mamma Mia" zachwyciła publiczność [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Fantastyczni młodzi aktorzy z Ostrowca na scenie. Ich "Mamma Mia" zachwyciła publiczność [ZDJĘCIA]
  1/30

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Stanisław Dunin - Borkowski

  Rewelacyjny popis talentów, dali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 7 oraz Studia Tańca Progres w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na scenie „Etiudy” wystawili własną adaptację musicalu „Mamma Mia”. Przedstawienie „Oh My God” zachwyciło publiczność.
  Około sto osób na scenie, równo rok przygotowań, wiele godzin spędzonych na nauce piosenek, choreografii, dialogów. Wszystko to zaowocowało jednym z najlepszych występów ostrowieckiej młodzieży w historii i zostało nagrodzone owacją na stojąco.

  Znany na całym świecie broadwayowski hit z piosenkami zespołu Abba, doczekał się przed kilkoma laty ekranizacji z Meryl Streep i Piercem Brosnanem w rolach głównych i całą plejadą gwiazd. Twórcy, zachęceni sukcesem, w tym roku zaprezentowali kinomanom drugą część „Mamma Mia. Here We Go Again”.

  Ostrowiecka „siódemka” postanowiła oprzeć się na pierwszej musicalu.
  - Pomysł narodził się rok temu, dokładnie w październiku - mówi Monika Wiączek, nauczycielka szkoły podstawowej numer 7 i pomysłodawczyni przedstawienia. - Wtedy rozpoczęliśmy w szkole castingi do głównych ról. Łącznie w przedstawienie zaangażowało się około 30 uczniów naszej szkoły.

  Główną rolę Donny otrzymała utalentowana wokalnie Aleksandra Wiączek, w jej córkę Sophie wcieliła się 11 - letnia Gabrysia Klepacz.
  Młodzi aktorzy najpierw obejrzeli film, jednak największą pomocą była dla nich wizyta w Teatrze Roma i udział w przedstawieniu. To na jego podstawie, w polskiej wersji językowej, przygotowano ostrowiecki spektakl.

  - Ćwiczyliśmy przez wiele miesięcy, żeby wyszło to jak najlepiej - mówi Aleksandra Wiączek, odtwórczyni roli DonnySheridan. - Oglądała nas pełna sala gości i chyba się podobało.

  Podobało się na pewno, bo występ młodych ostrowczan zakończył się owacją na stojąco. Zaskoczenia i wzruszeni artyści nie kryli.
  - Jestem zafascynowana tym aplauzem na stojąco. To było super przeżycie - mówi Gabrysia Klepacz, która wcieliła się w rolę Sophie Sheridan.

  W pozostałe role wcielili się: Skay- Maciej Kuziemka, Rosie - Natalia Cymerys, Tanya - Maja Kamińska, Sam - Miłosz Letkiewicz, Bill - Marek Popek, Harry - Alan Majewski, Ali - Amelia Grabowska, Lisa - Zuzanna Komorniczak

  Oprócz aktorów, w przygotowanie i oprawę spektaklu zaangażowanych było około 70 tancerzy ze Studia Tańca Progres.
  - Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie - mówi właścicielka szkoły i trenerka tańca Edyta Wilk. - Do tej pory skupialiśmy się przede wszystkim na hip - hopie i pokrewnej muzyce. Kiedy dostałam propozycję wzięcia udziału w musicalu nie wiedziałam, czy sobie poradzimy. Trzeba jednak przyznać, że moi podopieczni byli świetni, oddali klimat piosenek Abby, sami ubrali się tak, by się w niego wpasować.

  Dumy z dokonania swoich uczniów nie kryła na scenie i poza nią dyrektor szkoły numer 7 Rozalia Machnicka.
  - Wiedziałam, że zrobią to dobrze, ale nie myślałam, że aż tak dobrze - mówi. - Aktorzy odnieśli wielki sukces, ale „kropkę na i” postawili tancerze ze szkoły Progres. Wszyscy mogą być z siebie dumni.

  Gratulacje młodzieży i jej opiekunom złożył między innymi wiceprezydent Ostrowca Dominik Smoliński.
  - Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję zobaczyć to przedstawienie na deskach „Etiudy” - stwierdził.

  Początkowo autorzy projektu zamierzali wystawić przedstawienie tylko raz. Zachęceni sukcesem i biorąc po uwagę zainteresowanie, jakie wzbudzili, już zapowiedzieli, że ostrowiecka „Mamma Mia” pojawi się ponownie w styczniu

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. FLESZ PLASTIK ZAKAZANY]

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.