Futsal. Słabszy mecz i pierwsza porażka Nowin u siebie

(dor)
W meczu 8. kolejki grupy południowej pierwszej ligi futsalu zespół z Nowin doznał pierwszej porażki we własnej hali. Uległ Heiro Rzeszów 0:3.

GKS Ekom Futsal Nowiny - Heiro Rzeszów 0:3 (0:1)

Bramki: Sebastian Brocki 6, 32, Paweł Hady 29.

GKS Ekom Futsal: Dobrodziej, Leski - Radomski, Ponikowski, Łabęcki, Markowicz - D. Król, Karczewski, Lurzyński, Pióro, B. Król, Rusiecki.

To nie był dzień drużyny z Nowin. Stworzyła dużo bramkowych okazji, ale w niedzielę wyraźnie zawodziła skuteczność, albo na drodze do bramki stawał dobrze dysponowany Rafał Piszczek.

Goście objęli prowadzenie w 6 minucie po indywidualnej akcji Sebastiana Brockiego. Na 2:0 podwyższył Paweł Hady - dostał dobre podanie wzdłuż bramki i bez problemu wepchnął futbolówkę do siatki. Wynik spotkania ustalił strzelec pierwszego gola - Sebastian Brocki. W 32 minucie uderzył ze środka pola do pustej bramki i po chwili mógł odbierać gratulacje od kolegów. Po tej bramce stało się jasne, że dotychczasowy lider nie odwróci już losów spotkania i zespół Heiro wyjedzie z Nowin z kompletem punktów.

Gospodarze mieli dobre okazje, ale strzały Pawła Markowicza, Macieja Poniko-wskiego i Michała Łabęckiego obronił Rafał Piszczek. A po uderzeniu Ponikowskiego w 33 minucie futbolówka trafiła w słupek. Nowiny musiały więc przełknąć gorycz porażki we własnej hali.

-Zagraliśmy słabo. Kiedyś musiał przyjść gorszy mecz i był on akurat w konfrontacji z Heiro. Nie załamujemy się. Na koncie mamy 18 punktów, jeden punkt straty do lidera. W środę zaczynamy przygotowania do spotkania z Berla-ndem. Jedziemy po zwycięstwo - powiedział Piotr Lichota, trener Nowin.

W innych meczach: KS AZS UMCS Lublin - GKS Tychy 1:6, Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Berland OSiR Komprachcice 1:3.

1. GKS Tychy 8 19 40-19

2. Heiro Rzeszów 8 18 40-25

3. GKS Ekom Nowiny 8 18 24-19

4. Marex Chorzów 7 15 20-13

5. MKF-Renex Grajów 7 13 37-17

6. Berland Komprachcice 8 13 24-31

7. TPH Polkowice 7 12 36-30

8. FC Pyskowice 7 7 17-18