GKS Ekom Futsal Nowiny pokonał Gwiazdę Ruda Śląska

Kamil Markiewicz
Paweł Markowicz (na pierwszym planie) strzelił gola dla GKS Ekom Futsal Nowiny, w sobotnim meczu z Gwiazdą Ruda Śląska. Kamil Markiewicz
GKS Ekom Futsal Nowiny ma za sobą już dwa mecze w tym sezonie. W sobotę rozegrał pierwsze spotkanie we własnej hali, w którym pokonał spadkowicza z ekstraklasy Gwiazdę Ruda Śląska 3:2.

ZOBACZ FRAGMENT MECZU I WYPOWIEDZI PO SPOTKANIU (4 FILMY)

GKS Ekom Futsal Nowiny - Gwiazda Ruda Śląska 3:2 (2:2)

Bramki: Michał Łabęcki 6, Paweł Markowicz 15, Dominik Szymkiewicz 38 - Jakub Małek 15, Damian Krajanowski 20.

GKS Ekom Futsal: Dobrodziej, Leski - Musiał, Korol, Paweł Markowicz, Szymkiewicz oraz Król, Lurzyński, Zacharski, Karczewski, Łabęcki, Piotr Markowicz.

Gwiazda: Barteczka - Hyży, Piasecki, Działach, Waszka oraz Płaszek, Krajanowski, Naleśnik, Hiszpański, Gładkowski, Małek

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 6 minucie objęli prowadzenie. Gola strzelił Michał Łabęcki. W 16 minucie ekipa z Nowin podwyższyła prowadzenie. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Paweł Markowicz. Goście szybko odpowiedzieli. Po kilku sekundach gry do siatki trafił Jakub Małek. Jeszcze przed przerwą GKS Ekom Futsal miał kilka okazji do zdobycia bramek. Najlepsza nadarzyła się w 19 minucie, gdy sędziowie podyktowali rzut karny. Niestety Piotr Markowicz trafił w poprzeczkę.

Po przerwie Gwiazda cofnęła się do defensywy, szukając swoich szans po kontraktach. Zespół z Nowin skrupulatnie konstruował kolejne ataki, próbując się przebić przez obronę Gwiazdy. Taka gra się opłaciła. W 38 minucie świetną akcją popisali się gospodarze, którą celnym strzałem wykończył Dominik Szymkiewicz dając swojej drużynie zwycięstwo. - Wykorzystaliśmy jeden błąd przeciwników, dzięki temu zdobyliśmy zwycięską bramkę - mówił Piotr Lichota, trener zespołu z Nowin.

Trenerem zespołu z Rudy Śląskiej jest były doskonały piłkarz Adam Kryger, który jako jedyny Polak otrzymywał powołania do trzech reprezentacji Polski w piłce nożnej, piłce plażowej oraz futsalu. Ma on za sobą 148 występów w piłkarskiej ekstraklasie.

Przed tygodniem, ekipa z Nowin zagrała na wyjeździe z Berland OSiR Komprachcice. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Bramki dla drużyny z Nowin zdobyli Paweł Markowicz, Michał Łabęcki i Damian Król.

Kolejne spotkanie GKS Ekom Futsal rozegra w niedzielę, 9 października. O godzinie 20 zmierzy się on na wyjeździe z Futsal Team Brzeg.

W innych meczach: 1. kolejka: Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - AZS UMCS Lublin 5:2, Gwiazda Ruda Śląska - Heiro Rzeszów 4:3, Słomniczanka Słomniki - Remedium Hybryd Pyskowice, Futsal Team Brzeg - Malwee Łódź - mecze przełożone, pauzował GKS Tychy. 2. kolejka: Słomniczanka - Orzeł Futsal 6:6, Heiro Rzeszów - Futsal Team Brzeg 7:3, AZS UMCS Lublin - Berland OSiR Komprachcice 5:4, Remedium Hybryd Pyskowice - GKS Tychy 5:0.pauzowało Malwee Łódź.

11. GKS Tychy100-5
1 miejsce - awans do ekstraklasy, 2 - baraż o awans do ekstraklasy, 11 - spadek do drugiej ligi