Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów umocnił się na pozycji lidera grupy spadkowej Lotto Superligi. Robert Floras przedłużył umowę z klubem

Bartosz Wartałowicz
Orlicz wygrał kolejny mecz ligowy i umocnił się na pozycji lidera grupy spadkowej. Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów pokonał 3:1 na wyjeździe Akademię Zamojską Zamość i umocnił się na pozycji lidera grupy spadkowej Lotto Superligi tenisistów stołowych. Tenisistów z powiatu skarżyskiego czeka teraz długa przerwa w rozgrywkach ligowych, ale prezes Maciej Glijer już montuje kadrę na przyszły sezon.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów na czele grupy spadkowej Lotto Superligi

Akademia Zamojska Zamość – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3
Ryoichi Yoshiyama – Robert Floras 1:3 (8:11, 9:11, 14:12, 6:11)
Jesus Cantero – Jeongwoo Park 2:3 (13:11, 6:11, 13:15, 11:7, 1:6)
Tomasz Lewandowski – Piotr Cyrnek 3:1 (12:10, 11:9, 7:11, 11:9)
Ryoichi Yoshiyama – Jeongwoo Park 0:3 (7:11, 5:11, 6:11)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów znakomicie rozpoczął drugą rundę rozgrywek Lotto Superligi. Po zwycięstwie w Suchedniowie z Poltarex Pogonią Lębork 3:0, na drużynę z powiatu skarżyskiego czekała drużyna, która również chce awansować do fazy play-off
z grupy spadkowej - Akademia Zamojska Zamość. Znakomicie rozpoczął swój pojedynek Robert Floras, który pewnie wygrał dwa pierwsze sety z Ryoichim Yoshiyamą, ale tenisista z Azji wygrał na przewagi trzecią partię. W secie numer 4 Floras nie dał szans zawodnikowi gospodarzy i wygrał do 6. Dużo więcej emocji było w starciu Parka Jeongwoo z Jesusem Cantero, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Koreańczyk wygrał dopiero w piątym secie i zapewnił kolejny punkt Orliczowi. Kolejny wyrównany bój stoczył Piotr Cyrnek, który musiał jednak po czterech setach uznać wyższość Tomasza Lewandowskiego. Zwycięstwo zespołu z Suchedniowa przypieczętował Park Jeongwoo, który potwierdził dobrą dyspozycję i bez straty seta ograł Yoshiyamę.

Sytuacja w grupie spadkowej Orlicza wygląda optymistycznie. Zespół Macieja Glijera jest na 1 miejscu i ma 21 punktów na koncie. Za plecami drużyna z powiatu skarżyskiego ma Oxynet Jarosław - 20 punktów i wspomnianą już Akademię Zamojską Zamość, która zdobyła 17 "oczek". Do fazy play-off awansują tylko dwie najlepsze ekipy grupy spadkowej.

Kolejny mecz Orlicz rozegra dopiero 15 marca. Zespół z powiatu skarżyskiego zmierzy się we własnej hali z Oxynetem Jarosław. Jeżeli wygra, to sprawa awansu powinna być już praktycznie rozstrzygnięta.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów montuje kadrę na kolejny sezon. Robert Floras przedłużył umowę z klubem

Klub z Suchedniowa poinformował za pośrednictwem Facebooka, że w zespole na kolejny sezon zostanie Robert Floras. 31-letni tenisista stołowy pochodzi ze Stalowej Woli, a w drużynie z powiatu skarżyskiego występuje od 2022 roku. Floras to czterokrotny złoty medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski. Triumfował również w rozgrywkach deblowych oraz mieszanych. 31-latek wcześniej reprezentował Oxynet Jarosław, z którym zdobył brąz Lotto Superligi oraz Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, gdzie czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski i 3 razy po srebrny medal najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W barwach Orlicza w lidze rozegrał 45 pojedynków i wygrał 27, zachowując dobrą średnią 60% zwycięstw.