Górska przeprawa skarżyskiego Kamaro i cztery miejsca na podium

Piotr Stańczak
Alicja Wąsowska (w środku) z grupy Kamaro Sport Line zajęła w Kielcach pierwsze miejsce w kategorii wiekowej FK 3. Małgorzata Kowalik
Pod koniec czerwca w Kielcach odbyły się piąte zawody z cyklu Metrobikes.pl-MTB Cross Maraton. Wystartowali w nim także reprezentanci grupy Kamaro Sport Line ze Skarżyska-Kamiennej.

Organizatorzy poprowadzili zawodników po wzgórzach takich jak: Telegraf (410 metrów nad poziomem morza), Góra Hałasa (398 m), Góra Dymińska (380 m), Otrocz (372 m) oraz stok narciarski w Niestachowie. Na dystansie Family (20 kilometrów), aż czworo skarżyszczan stanęło na podium.

Byli To: Marek Kowalik (siódmy w open, pierwszy w kategorii F4), Alicja Wąsowska (trzecia w open i pierwsza w FK 3), Katarzyna Piętak (siedemnasta w open i trzecia w FK 2), Elżbieta Czerska (21 w open i trzecia w FK 0). Na dystansie Fan (48 km) 31 ogółem i 13 w kategorii M 3 był Jakub Paszkiel, który mimo groźnie wyglądającego upadku dojechał do mety. Na trasie Master (72 km) Piotr Rembak zajął 29 miejsce open i 9 w kategorii M 4.