Grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Wysokie wygrane Granatu i Wiernej, remis w meczu na szczycie między Starem i Moravią

dor, JKM
W weekend 8-9.10.2022 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Sprawdź komplet wyników 11 kolejki i tabelę.

Wierna Małogoszcz – Orlicz Suchedniów 5:2 (2:0)
Bramki: Piotr Gniaździński (samobójcza) 4, Damian Bednarski 11, 60, Paweł Rogula 68, 80 karny – Dominik Chrzanowski 61, Michał Bator 80 z karnego.
Wierna: Spurek – Malinowski, Kuzincow, Wroński, Michał Bała – D. Czarnecki (71 Molęda), Szczepańczyk (62 Klapa) – Sornat (62 Rogula), Soboń, Łata – Bednarski.
Orlicz: Ubysz – Kuś (51 Bryczkiewicz), Bator, Turski, Gniaździński (70 Sikora) – Skarbek (80 Wawrzycki), Dominik Chrzanowski, Zygmunt – Witkowski, Rzeszowski, Kita.

Wierna szybko strzeliła 2 gole i kontrolowała sytuację. Ambitni goście stworzyli kilka okazji, Dominik Chrzanowski trafił w poprzeczkę, potem jednak już do siatki, ale gospodarze szybko odpowiedzieli. Paweł Rogula, który wszedł po przerwie popisał się dubletem.

Star Starachowice – Moravia Anna-Bud Morawica 1:1 (1:0)
Bramki: Marcin Kaczmarek 28 z rzutu karnego – Mateusz Zawadzki.
Star: Michał Nowak – M. Styczyński, Gębura, Jagiełło, M. Kaczmarek (76 K. Wiecha) – Mikos (67 Szydłowski), Ambrozik (86 Grzywalski), Nowocień, P. Stefański – Sz. Hajduk, Śliwiński.
Moravia: Wojno – Węgliński (68 Szczepanek), Mateusz Zawadzki, Dziedzic, Wasilewski – Gilewski, Rabiej – Szałas (58 Maciej Pokora), Michał Zawadzki, Ł. Zawadzki (90+2 Kralka) – Michał Rybus (78 R. Szymański).
Żółte kartki: Węgliński, Rabiej.
Sędziowali: Mateusz Kowalski + Adrian Ozimina, Ernest Buras.
Widzów: około 300.

Wspaniała seria zwycięstw Staru w oficjalnych spotkaniach została przerwana. Podopieczni Tadeusza Krawca wygrali 13 meczów z rzędu, a po pierwszej połowie z Moravią zanosiło się, że przedłużą znakomitą passę. Mieli kilka okazji (Hajduk, Śliwiński, Nowocień, Mikos), a na prowadzenie wyszli w 28 minucie po karnym podyktowanym za faul Mateusza Zawadzkiego na Szymonie Hajduku. Pewnie wykonał go wyróżniający się weteran, 42-letni Marcin Kaczmarek. Pod koniec pierwszej części goście zasygnalizowali, że chcą coś od lidera wywieźć, a Michała Nowaka do interwencji zmusili Łukasz Zawadzki i Mateusz Zawadzki. W 64 minucie wynik na 2:0 mógł podwyższyć Przemysław Śliwiński, lecz będąc w dogodnej okazji nie trafił w bramkę przyjezdnych. To zemściło się 3 minuty później, a do akcji wkroczyli bracia Zawadzcy – Michał dośrodkowywał, Mateusz wykańczał.

Po wyrównującym golu Moravia zagrała va banque, Star też interesował komplet punktów więc końcówka stała pod znakiem wymiany ciosów jakie w tej klasie zdarzają się rzadko. Strzał Roberta Szymańskiego z bliska (wspaniała akcja Moravii) zablokował desperacko obrońca Staru, bramkarz gospodarzy w znakomity sposób odbił futbolówkę po fantastycznym strzale Karola Gilewskiego. W doliczonym czasie Krystianowi Wojno zagroził Szymon Hajduk, a tuż przed ostatnim gwizdkiem golkiper Moravii wykazał się kunsztem po strzale Bartosza Szydłowskiego.
– Moravia potwierdziła, że jest bardzo dobrym zespołem. Odczuwamy niedosyt, ale w końcówce jedni i drudzy mogli przechylić szalę na swoją korzyść – powiedział Kacper Ambrozik, pomocnik Staru. – Remis w Starachowicach to dobry wynik, ale walczyliśmy o wygraną i tuż przed końcem można było zadać liderowi decydujący cios. Mecz na pewno nie zawiódł swoim poziomem i dramaturgią – przyznał Karol Dziedzic, obrońca Moravii Anna-Bud.

Zdjęcia z meczu Star - Moravia

Granat Skarżysko-Kamienna - Góral Górno 6:1 (3:1)
Bramki: Kamil Uciński 8, Bartosz Sot 15, Krystian Wierzchanowski 31, Jakub Hińcza 61, 77, Błażej Miller 84 - Kacper Gadowski 34.

Efektowne zwycięstwo Granatu. Góral miał w tym meczu niewiele do powiedzenia. Jedną bramkę dla gospodarzy zdobył Bartosz Sot i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Na koncie ma 14 bramek, a Przemysław Śliwiński ze Staru jest drugi - strzelił 12 goli.

TS 1946 Nida Pińczów - GKS Rudki 1:3 (0:1)
Bramki: Michał Tomasik 69 - Piotr Jedlikowski z karnego 5, 61, Mykhailo Lychak 90.
Nida: Pałaszewski - Grabowski, Ciacia, Szafraniec, Parlicki - Wawer, Sobstyl (75' Pasek), Krauchanka, Tomasik, Garula - Karasek.
Rudki: Rafalski - Kowalski (66' Bednarski), Skrzypek, Stefański, Kudzia (25' Sala) - Lychak, Smoliński, Biesiada, Baka - Jedlikowski, Stachura (87' Halik)

Stal Kunów – Alit Ożarów 1:1 (1:1)
Bramki: Konrad Woźniakowski 21 – Kacper Rak 15.
- Remis jest sprawiedliwy. Szybko odpowiedzieliśmy na bramkę Alitu – powiedział Marcin Dynarek, grający trener Stali. Zespół z Ożarowa stracił pierwszego gola na wyjeździe w sezonie 2022/23.

Spartakus Daleszyce – Orlęta Kielce 0:0
Spartakus: Piątkowski – Ostrowski, Kaleta (70 Pietrzyk), Dziubek, Broniś – Wsułek (65 Grzela), Wołowiec, Mokrosnop, Ł. Górski, W. Brożyna (65 Sitarz) – Sala (65 Maciejski)
Orlęta: Sukhno – M. Gajos (61 Mat. Górecki), Zawierucha, Grochowski, Prus – Solnica, Cedro, Gaj (82 J. Moskal) – Śliwa (76 Dziewięcki), Olearczyk, Poński (70 W. Gajos).

Festiwal uderzeń w poprzeczki i słupki. Łukasz Górski ze Spartakusa trafił w poprzeczkę, Cedro, Olearczyk, Solnica z Orląt też obili ten element bramki. U gości w słupek pocelował Prus. – Szczęśliwy dla nas remis – mówi Janusz Cieślak, trener Spartakusa, który grał bez kontuzjowanego Michała Jeziorskiego. – Mecz toczył się głównie w środku pola, ale mieliśmy kilka świetnych okazji – dodaje Tomasz Kołodziejczyk, który wbrew pogłoskom nadal prowadzi beniaminka z Kielc.

Neptun Końskie – Pogoń Staszów 0:0
Neptun: Herda – Khrapacz (81 Szabat), Skalski, Piotrowski, Kobryń – Patryk Raczyński, Musielewicz (70 Wojna), Marcinkowski (70 Paweł Markowicz), Banasik – Castillo, Kwiecień (85 Wójciak).
Pogoń: Borusiński – Łączkowski, Czerwiak, Dela, Musiał – Rozmysłowski (90 Grudziński), Wojsa, Wawrylak, Piskorz (46 Dawid Szymański) – Żądło, Polniak (70 Kowalski).

Sparta Kazimierza Wielka - GKS Zio-Max Nowiny 1:1 (0:0)
Bramki:Krystian Kądzielski 48 - Mateusz Brela 60.
Więcej o meczu

Klimontowianka PBI Klimontów - AKS 1947 Busko-Zdrój 3:0 (0:0)
Bramki: Marcin Chmiel 52, 63, 75.
Bohaterem meczu był doświadczony Marcin Chmiel, który zaliczył klasycznego hat tricka i dzięki jego trafieniom Klimontowianka odniosła ważne i pewne zwycięstwo.