Grzegorz Dziubek - nowy wicewojewoda świętokrzyski bez tajemnic

Rafał Banaszek banaszek@echodnia.euZaktualizowano 
Grzegorz Dziubek z dubeltówką. Rafał Banaszek
38-latek z gminy Włoszczowa został jednym z najważniejszych urzędników państwowych w naszym województwie.

Będzie nowy radny we Włoszczowie

Nowy wicewojewoda świętokrzyski z rodziną – żoną Anetą i synem Konradem. Rafał Banaszek

Nowy wicewojewoda świętokrzyski z rodziną - żoną Anetą i synem Konradem.
(fot. Rafał Banaszek)

Będzie nowy radny we Włoszczowie

Powołanie Grzegorza Dziubka na stanowisko wicewojewody oznacza utratę przez niego mandatu radnego Rady Miejskiej we Włoszczowie. 17 lipca Dziubek zrzekł się mandatu radnego. Na najbliższej sesji włoszczowska rada wygasi jego mandat, a następnie powoła na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w ostatnich wyborach samorządowych zdobył kolejno największą liczbę głosów po Grzegorzu Dziubku. Tą osobą jest Leszek Gawron z Woli Wiśniowej.

Grzegorz Dziubek, szef ludowców w powiecie włoszczowskim, jest pierwszym w historii tego powiatu wicewojewodą świętokrzyskim. Odwiedziliśmy go w rodzinnej miejscowości w Rogienicach. Nie miał przed nami tajemnic.

NIE WSTYDZI SIĘ ROLI

Grzegorz Dziubek mieszka w Rogienicach, niewielkiej miejscowości w gminie Włoszczowa. W tutejszej szkole, która już nie istnieje, rozpoczynał edukację, następnie kształcił się w Koniecznie, potem we Włoszczowie, żeby na koniec wyjechać na studia do Lublina. Zawsze utożsamiał się ze środowiskiem wiejskim i nigdy nie wstydził swojego rolniczego pochodzenia, pomimo zajmowanych różnych funkcji publicznych.

"Moi rodzice prowadzili gospodarstwo rolne, gdzie wspólnie z nimi poznawałem pracę na roli, która ukierunkowała moją całą edukację. (…) Podczas swojej pracy zawodowej ukończyłem szereg kursów, szkoleń głównie z zakresu rolnictwa ekologicznego i funduszy unijnych" - pisze na swojej stronie internetowej Grzegorz Dziubek.

SPOŁECZNIK

Od zawsze miał duszę wielkiego społecznika i aktywisty, który nie potrafił usiedzieć w miejscu. Gdy po skończonych studiach w Lublinie wrócił do Rogienic i zobaczył młodzież siedzącą pod starą wiatą przystankową, nie mającą zajęcia i pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu, postanowił coś z tym zrobić.

- Zaangażowałem się w życie społeczne, chciałem coś zrobić dla swojego środowiska, w którym nic się nie działo. Po 18 latach reaktywowałem jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogienicach, którą doposażyłem w sprzęt, wyremontowaliśmy strażnicę. Byłem współzałożycielem Ludowego Zespołu Sportowego. Kupiliśmy stroje sportowe, urządzona została siłownia z prawdziwego zdarzenia. Udało się wybudować też świetlicę wiejską, plac zabaw i urzeczywistnić wiele innych inicjatyw lokalnych - opowiada Dziubek.

SAMORZĄDOWIEC

Gdy się ożenił, postanowił zostać samorządowcem. W wieku 28 lat Grzegorz Dziubek został po raz pierwszy radnym Rady Miejskiej we Włoszczowie i sprawuje ten mandat nieprzerwanie od 10 lat przez trzy kadencje. W tym czasie był wiceprzewodniczącym i krótko przewodniczącym rady. W 2010 roku w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej we Włoszczowie Dziubek uzyskał najlepszy wynik w gminie - 347 głosów. Rok później, w wyborach parlamentarnych do Sejmu był najlepszy z włoszczowskich kandydatów i drugi po Beacie Kempie w powiecie włoszczowskim, zdobywając 2504 głosy. Do Sejmu jednak się nie dostał. Dalej działał we włoszczowskim samorządzie jako radny opozycyjny. Był jednym z najaktywniejszych i najskuteczniejszych radnych we Włoszczowie.

Nie startował tylko na burmistrza, co pewnie nadrobi w niedalekiej przyszłości. Niewykluczone, że będzie się też ubiegał po raz kolejny o mandat posła. Dziubek nie boi się nowych wyzwań. Jednak niesamowitym zaskoczeniem dla mieszkańców powiatu włoszczowskiego okazał się jego awans na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego. Jest pierwszym w historii mieszkańcem tego powiatu, który dostąpił takiego zaszczytu. Rodzina i mieszkańcy są z niego bardzo dumni.

MĄŻ GŁOWĄ, ŻONA SZYJĄ

Największym jednak sukcesem Grzegorza Dziubka, jak pisze na swojej stronie, jest wspaniała rodzina. Swoją przyszłą żonę Anetę poznał w sąsiedniej parafii. Co ciekawe, jego małżonka skończyła tę samą uczelnię w Lublinie. W tym roku Dziubkowie obchodzą okrągły jubileusz 10-lecia pożycia małżeńskiego. Znają się od ponad 20 lat. Mają 7-letniego syna Konrada. W domu Grzegorz Dziubek jest głową, a jego żona Aneta - szyją, która, jak wiadomo, kręci głową… Wicewojewoda świętokrzyski bardzo chwali swoją małżonkę.

- Jest dla mnie wsparciem i ukojeniem w upadkach i wzlotach. Zawsze mogę na nią liczyć. Mam świadomość, że teraz więcej czasu będę musiał spędzać poza domem, w związku z objęciem nowej funkcji, dlatego każdą wolną chwilę będę się starał poświęcać rodzinie, żeby jej wynagrodzić moją nieobecność w domu - obiecuje wicewojewoda Dziubek.

MYŚLIWY I WĘDKARZ

Nie wiadomo, czy mu się to uda, gdyż wicewojewoda ma pociąg do myślistwa i wędkarstwa. Należy do Koła Łowickiego Belina we Włoszczowie. Najbardziej interesują go polowania indywidualne, podczas których - jak mówi - ma możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

- Czas spędzony na łonie natury pozwala mi na przemyślenie pewnych spraw, wyciszenie się. Pozwala mi naładować akumulatory i przynosi nowe pomysły - twierdzi.

Dziubek najbardziej lubi polować na dziki i rogacze. Ponoć jest mistrzem w przygotowywaniu dań myśliwskich. Oprócz strzelania, z nowym wicewojewodą świętokrzyskim można też połowić ryby na wędkę. Największą rybą złowioną przez Grzegorza Dziubka była ponad 10-kilogramowa tołpyga - gatunek z rodziny karpiowatych, ceniony za smaczne mięso. Wicewojewoda ma też na swoim koncie kilkukilogramowe karpie. Najchętniej łowi tak zwaną metodą gruntową.

polecane: FLESZ: 10 matek, które zmieniły świat

Wideo

Materiał oryginalny: Grzegorz Dziubek - nowy wicewojewoda świętokrzyski bez tajemnic - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
n
not-leming
Wojewoda (jego zastępcy) to przedstawicie Rady Ministrów w terenie. Zresztą trudno wymagać by było inaczej, bo jeśli powyższe stanowiska byłyby obsadzane w drodze konkursu i wygrałby "ekspert" o innych poglądach politycznych niż aktualna ekipa rządząca, to moglibyśmy mieć sytuacje, że Wojewoda, który reprezentuje Radę Ministrów w terenie mógłby kwestionować politykę tego ostatniego, a to już byłaby sytuacja dziwna.
Dlatego dziwią Mnie głosy w stylu, że kolejny aparatczyk obsadził stołek.

Napisal Pan to jak prawdziwy polityk.
1. trudno wymagac - dlaczego nie mozemy wymagac, zeby na publiczne stanowisko trafila osoba z doswiadczeniem i kompetentna, a nie osoba z "zasługami"?...
2. sytuacja dziwna - po co w takim razie wojewoda? tanszy będzie goniec Warszawa-wojewodztwo.

Dla ludzi myślących jest skierowany ponizszy tekst - tłumaczy on powyzsze "trudno wymagac" i"sytuacja dziwna". Miłej lektury.

Naukowcy bodajże z USA zamknęli 5 małp w pokoju bez wyjścia. Na środku pokoju stała drabina, a na jej szczycie pęk bananów. Naturalnym było, że małpy zaczynały się wspinać aby zjeść dojrzałego banana. Kiedy jedna z nich wspinała się po drabinie by sięgnąć po owoc, przez sufit naukowcy wlewali lodowatą wodę, która pokrywała podłogę i powiedzmy powodowała wśród małp dyskomfort. Ponowna próba wejścia innej małpy po owoce skończyła się linczem na niej przez pozostałe małpy, które chciały uniknąć drugiego kubła zimnej wody. Strach przed wodą i przed "łomotem" ze strony innych małp spowodował, że banany pozostały nietknięte przez pozostałe kilka dni. Naukowcy przeszli więc do drugiej części eksperymentu. Postanowiono też zrezygnować z polewania wodą. Z pokoju została usunięta jedna z małp, a na jej miejsce przyszła zupełnie nowa. Nie trudno zgadnąć, że od razu nowa małpa udała się na drabinę, by za chwilę zebrać ciosy od pozostałych małp. Małpa nie bardzo wiedziała, jaki jest powód tego zachowania ale zmuszona była to akceptować. Naukowcy wymienili kolejną małpę na "nową". Zachowanie tej małpy było podobne i przy próbie sięgnięcia po owoce dostała lanie od pozostałych lokatorów. Co ciekawe najmocniej biła małpa, która poprzednim razem dostała lanie. W ten sposób naukowcy wymienili wszystkie małpy na nowe. W efekcie w pokoju znajdowało się 5 nowych małp z drabiną po środku i owocami, po które nikt nie odważył się nawet sięgnąć. Co najciekawsze, małpy te nigdy nie doświadczyły lodowatej wody wylewającej się z sufitu i naprawdę nie wiedziały dlaczego nie wolno sięgać po banany. Na tym koniec eksperymentu.
zgłoś
G
Gość

Dla nas lepiej by było jak by w warszawce więcej "naszych" obywateli ( ale nie przyszywanych ) było i ciągneło kołderkę w Świętokrzyskie. Wszystko jedno z jakiej partyjki.

zgłoś
E
Emili

Super Moje gratulacje Grzesiu:) A Ci, którzy piszą te bzdury to po prostu są zazdrośni że to akurat Ciebie wybrali. Dla mnie tylko Ty byłeś odpowiednim kandydatem. Powodzenia

zgłoś
P
Prawnik

Wojewoda (jego zastępcy) to przedstawicie Rady Ministrów w terenie. Za rządów SLD, PiS stanowiska te były zawsze obsadzane z klucza politycznego. Zresztą trudno wymagać by było inaczej, bo jeśli powyższe stanowiska byłyby obsadzane w drodze konkursu i wygrałby "ekspert" o innych poglądach politycznych niż aktualna ekipa rządząca, to moglibyśmy mieć sytuacje, że Wojewoda, który reprezentuje Radę Ministrów w terenie mógłby kwestionować politykę tego ostatniego, a to już byłaby sytuacja dziwna.
Dlatego dziwią Mnie głosy w stylu, że kolejny aparatczyk obsadził stołek.
Człowieka nie znam, ale trzeba Panu Dziubkowi dać szanse. Fajnie też, że osoba z naszego powiatu obejmie stanowisko Wicewojewody, bo to zawsze szansa dla naszego regionu dodatkowe środku publiczne.

zgłoś
o
optymistka

Nie znam pana Grzegorza, ale cieszę się, że osoba z naszego regionu awansowała i będzie pełnić odpowiedzialne funkcje w województwie. Wierzę, że to szansa dla powiatu. I nie interesuje mnie przynależność partyjna p. Dziubka! A gdyby był z PIS-u to byłoby dobrze??? Jest wykształcony, dowiódł w wyborach, że cieszy się zaufaniem społecznym, sporo już zrobił dla środowiska, więc niech spokojnie działa dalej. Dołączam się do gratulacji i trzymam kciuki .

zgłoś
G
Gość

gratulacje Grzegorz

zgłoś
G
Gość

OSP=PSL

zgłoś
o
obserwator

Fakt faktem dużo pomógł w doposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej i pozyskaniu innych środków do niej oraz do wsi.Ale niech sobie nie przypisuje reaktywacji tej jednostki bo gdy się reaktywowała to w tym czasie był w internacie w Lublinie w szkole.

zgłoś
G
Gość
Chłop zawsze był w ciemie bity.Nie ukradł tylko dwóch rzeczy: gorącego żelaza i rzadkiego g.ó.w.n.a.
Jak historia pokazuje gdy tylko jakiś chłop był przy władzy to zawsze w państwie polskim były z tego powodu kłopoty.Każdy stan ma swoje miejsce w szeregu .

Brawo
zgłoś
k
kARGUL

Chłop zawsze był w ciemie bity.Nie ukradł tylko dwóch rzeczy: gorącego żelaza i rzadkiego g.ó.w.n.a.
Jak historia pokazuje gdy tylko jakiś chłop był przy władzy to zawsze w państwie polskim były z tego powodu kłopoty.Każdy stan ma swoje miejsce w szeregu .

zgłoś
b
bezpartyjny

Młody aparatczyk PSL-wski niech się weźmie za solidną pracę, a swoje hobby niech zostawi do czasu jak odejdzie ze stanowiska w-ce wojewody. Wówcza sjako osoba prywatna może oddawać sie swojemu hobby.
A swoją drogą czy nasze społeczeństwo doczeka się takich czasów, gdzie na kluczowe stanowiska będą powoływani fachowcy, a nie z klucza partyjnego?.

zgłoś
K
Kielczanin

Smietanko z ELEWARU też był z zielonej koniczynki. Ta partia jest zachłanna na stanowiska. Jak tylko dostanie stołek dostaje małpiego rozumu.

zgłoś
D
Dj Casper

Super moje gratulacje Panie Grzegorzu:) pozdrawiam Dj Casper

zgłoś
a
anwil12

Normalny czlowiek, który doskonale zna środowisko z którego się wywodzi. Bez zbędnej ideologii i nadęcia po prostu robi swoje.
Czekam dnia,żeby kontrole zeszły do poziomu UG i Starostw.

zgłoś
G
Gość

Nie ma się co chwalić, notowania PSL idą w dół. Oby zeszli z kontrolami do powiatów. Amen.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3