Gumienice. Samochód potrącił rowerzystę. Mężczyzna zmarł

  Gumienice. Samochód potrącił rowerzystę. Mężczyzna zmarł

  minos

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Gumienice. Samochód potrącił rowerzystę. Mężczyzna zmarł
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Policja

  Do tragicznego wypadku doszło we wtorek w gminie Pierzchnica. Samochód potrącił tu rowerzystę. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.
  Dramat rozegrał się krótko po godzinie 10 w Gumienicach, na trasie między Pierzchnicą a Chmielnikiem w powiecie kieleckim.
  - Od Chmielnika jechał fiat doblo prowadzony przez trzeźwego 28-latka z Kielc. Nasze wstępne ustalenia wskazują, że gdy chciał wyprzedzić rowerzystę, ten skręcał akurat w lewo. Doszło do wypadku - informował starszy sierżant Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

  79-letni rowerzysta został potrącony, a samochód zjechał potem z drogi i przechylony zatrzymał się w rowie. Pierwsza pomoc szybko pojawiła się na miejscu. Na budowę nowej siedziby Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 w Chmielniku jechali akurat zastępca komendanta wojewódzkiego świętokrzyskiej straży pożarnej brygadier Tomasz Bajerczak oraz naczelnik pionu logistyki świętokrzyskiej straży pożarnej i jego zastępca.
  - Natknęli się na rowerzystę leżącego na asfalcie i samochód stojący w rowie. Powiadomili dodatkowe służby, odłączyli akumulator w fiacie i zajęli się kierowaniem ruchem - relacjonował później starszy kapitan Mariusz Stolarczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

  Prócz pogotowia i policji na miejsce przyjechali miejscowi strażacy ochotnicy oraz zastęp ratowników z Chmielnika. Kierowca fiata po tym jak został przebadany w karetce, mógł zostać na miejscu wypadku. Nieprzytomnego rowerzystę przetransportowano do szpitala. Przed godziną 13.30 policjanci dostali stamtąd informację, że życia mężczyzny nie udało się jednak uratować. Zmarł nie odzyskawszy przytomności.

  Droga w miejscu wypadku była przez pewien czas częściowo zablokowana a ruch odbywał się wahadłowo. Gdy swą pracę skończyli policjanci, strażacy uprzątnęli jezdnię.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Wypadek w Kielcach


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (37)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (37) forum.echodnia.eu

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone