Hetman Włoszczowa pokonał Stal Kunów w RS Active 4 Lidze. Bohaterem został Tomasz Matuszewski, zdobywca 4 goli. Były aż 3 czerwone kartki

Bartosz Wartałowicz
Hetman wygrał 5:2 ze Stalą Kunów. Sędzia główny pokazał 3 czerwone kartki, w tym dwie po meczu. Nie zabrakło również pięknych goli, a bohaterem został Tomasz Matuszewski - autor czterech trafień. Zobacz więcej zdjęć >>>>>>>>>>>>>>>Bartosz Wartałowicz
Hetman Włoszczowa pokonał w Nowinach Stal Kunów 5:2 na zakończenie rundy jesiennej RS Active 4. Ligi. Zobacz relację i zdjęcia z meczu.

Hetman Włoszczowa wygrał ze Stalą Kunów. Bohaterem został Tomasz Matuszewski - zdobywca 4 goli

Hetman Włoszczowa – Stal Kunów 5:2 (1:2)
Bramki: Tomasz Matuszewski 29, 49, 74, 81, Igor Wójcik 57 – Marcin Dynarek 21, 34.
Hetman: Dyras - Łuczak (89 Cieślikiewicz), Cegieła, Klapiński, Kubicz - T. Matuszewski, Wójcik, Małek (86 Górski), Grzybek (70 Palimąka), Łysakowski (78 Majchrzak) - Oliinyk (83 Michnicki).
Żółte kartki: Sebastian Dębniak (Stal)
Czerwona kartka: Igor Górski (po meczu) - Kamil Kowalski 39, Sebastian Dębniak (po meczu)
Sędziowali: Szymon Dalach, Radosław Zielonka, Piotr Pytlos (Kielce)

Zobacz galerię zdjęć z meczu Hetman Włoszczowa - Stal Kunów

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie było wyrównane, z delikatnym wskazaniem na zespół Stali Kunów, który był bardziej zdecydowany w swoich działaniach ofensywnych. W 21 minucie do bezpańskiej piłki, odbitej przez bramkarza Hetmana, dopadł Marcin Dynarek i rozwiązał worek z golami. Grający trener Stali zagrał bardzo dobre spotkanie - walczył o piłkę w defensywie, bardzo dobrze dryblował i co najważniejsze, strzelał. W 29 minucie stan meczu wyrównał Tomasz Matuszewski, ale 5 minut później z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Dynarek i było 1:2 dla Stali. W 39 minucie Kamil Kowalski wybił ręką piłkę zmierzającą do pustej bramki swojej drużyny i został słusznie wyrzucony z boiska. Do rzutu karnego podszedł Paweł Cegieła, ale kapitalnie w bramce spisał się Wareliś, który obronił strzał defensora z Włoszczowy.

Po przerwie agresywnie do ataku ruszył Hetman, co przyniosło dwa gole w krótkim odstępie. W 49 minucie kapitalnie uderzył Tomasz Matuszewski, a 8 minut później do bramki Stali trafił Igor Wójcik. Końcówka spotkania należała do Tomasza Matuszewskiego, który zdobył jeszcze dwa gole i został bohaterem spotkania. 27-latek jest ostatnio w znakomitej formie - w czterech ostatnich spotkaniach (włączając mecz ze Stalą) zdobył aż 8 goli. Wychowanek klubu z Włoszczowy był prawdziwym terminatorem i każdy jego kontakt z piłką w pobliżu bramki stanowił duże zagrożenie dla rywali.

Po zakończeniu spotkania doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obu zespołów. Czerwonymi kartkami zostali ukarani Sebastian Dębniak ze Stali i Igor Górski z Hetmana.

- To był bardzo trudny i ciężki mecz. Można powiedzieć, że prawdziwy rollercoaster. Czerwona kartka dla przeciwnika na pewno pomogła nam w zwycięstwie. Show Tomka Matuszewskiego, który zdobył cztery bramki. To był jego bardzo dobry występ - powiedział Mariusz Kośmider, trener Hetmana. - Szkoda tego meczu, graliśmy dobrze do czerwonej kartki dla naszego zawodnika. Potem wszystko się posypało i straciliśmy 4 gole w drugiej połowie - powiedział Marcin Dynarek, trener Stali.