Historia cudownego uzdrowienia kielczanina chorego na stwardnienie rozsiane

Iwona ROJEK
Dla całej rodziny, a zwłaszcza dzieci zdrowie taty jest najważniejsze.
Dla całej rodziny, a zwłaszcza dzieci zdrowie taty jest najważniejsze.
Udostępnij:
38 letni kielczanin Tomasz Paździerz twierdzi, że sam pomógł sobie w walce z nieuleczalną chorobą - stwardnieniem rozsianym. Wystarczył odpowiednia...dieta.

Kim jest i jakie ma metody doktor Budwig

Kim jest i jakie ma metody doktor Budwig

Biochemiczka Johannes Budwig była kilka razy nominowana do nagrody Nobla. Ma osiągnięcia w leczeniu chorych na nowotwory. W swojej terapii zalecała stosowanie oleju lnianego w odpowiednich proporcjach z twarogiem chudym. Swoimi kontrowersyjnymi metodami ściągnęła na siebie wdzięczność tysi-cy pacjentów, którym udało się pokonać nowotwór, choroby neurologiczne, cukrzycę, choroby serca, wątroby i wiele innych. Jednocześnie jednak musiała borykać się z nieustannymi atakami ze strony przemysłu farmaceutycznego, tłuszczowego a nawet samych lekarzy, którzy krytykowali jej metody leczenia.
Przepis na leczniczą pastę doktor Budwig - Należy wziąć osiem łyżek oleju lnianego i zmiksować w robocie z nożykami tnącymi z 12, 5 dekagramami chudego twarogu. Miksujemy przez 5 minut. Pasta powinna mieć konsystencję miękkiego masła. Olej musi się dobrze połączyć z twarogiem. Dla lepszej konsystencji można dodać pod koniec miksowania 1-2 łyżki chudego jogurtu. Tak przygotowaną pastę spożywamy trzy razy dziennie. Do smaku możemy dodać miodu, pieprzu cayenne, ziół, odrobinę soli. W tym czasie należy całkowicie wykluczyć: inne tłuszcze, zwłaszcza zawierające dużo kwasów omega 6 na przykład olej słonecznikowy, cukier, konserwanty, mięso, sztuczne dodatki polepszające smak. Według doktor Budwig należy spożywać dużo warzyw i owoców, kasze najlepiej nie palone, naturalne robione własnoręcznie soki, zboża, świeże ryby. Pieczywo powinno być wolne od polepszaczy, cukru, karmelu, konserwantów. Dieta powinna być stosowana do momentu poprawy stanu zdrowia. W przypadku chorób nowotworowych zaleca się stosowanie diety przez okres nie krótszy niż 2 lata.

Ponad tydzień temu zgłosił się do naszej redakcji Tomasz Paździerz razem z żoną Agnieszką, aby opowiedzieć o tym jak udało mu się pokonać straszną, nieuleczalną chorobę - stwardnienie rozsiane. Przyszedł podzielić się swoimi rewelacjami z czytelnikami "Echa Dnia".

- To był dla mnie naprawdę wielki szok, w piątek położyłem się spać zdrowy, a w sobotę wstałem chory - pan Tomasz przypomina sobie okropne chwile sprzed kilku miesięcy. - Obudziłem się z zawrotami głowy, a moja mowa była bełkotliwa. Miałem niedowład jednej ręki i drętwienia podniebienia. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie zdarzyło, byłem zdrowy, wysportowany. Żona wpadła w panikę, myślała, że mam udar, albo zawał. Wezwaliśmy karetkę pogotowia, zawieziono mnie na kardiologię. Jednak po tygodniu badań nie stwierdzono niczego niepokojącego, okazało się, że moje serce jest zdrowe, zrobiłem też badanie tarczycy, doplera tętnic szyjnych i potem skierowano mnie do neurologa. Tam niespodziewanie okazało, że mam klasyczną postać stwardnienia rozsianego, która wyszła po badaniu rezonansem magnetycznym.

Olej lniany

Olej lniany

Olej lniany pomaga w zaburzeniach widzenia, chorobach układu nerwowego, bólach mięśni, łuszczeniu się skóry, obniżeniu odporności, zahamowaniu wzrostu i rozwoju, poprawia system endokrynologiczny, silnie wspomaga leczenie cukrzycy, reguluje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, pomaga w walce z osteoporozą i nowotworami. Jedna łyżka stołowa oleju lnianego 10 stopniowego zawiera równowartość 6 tabletek cennego kwasu omega 3.

ZASTOSOWALI TERAPIĘ OLEJEM

Rodzina mieszka obecnie w Górkach Szczukowskich, koło Kielc. Do tej pory oboje małżonkowie wiedli bardzo pracowite życie. Pan Tomasz prowadzi firmę, a pani Agnieszka też ma tysiące zajęć i jest wszechstronnie utalentowana. Skończyła studia muzyczne, a teraz jest specjalistą od spraw bezpieczeństwa i higieny pracy. Organizuje szkolenia, kursy, doradztwo. Jej pasją jest pieczenie wykwintnych ciast, tortów, ciasteczek. Oboje wychowują dwoje dzieci, 3 letniego Piotrusia i 5 letnią Kamilę. Do tej pory żadne groźne choroby nie atakowały ich rodziny. Aż do dnia, kiedy pan Tomasz nie mógł podnieść się z łóżka.

- Byliśmy tą diagnozą o stwardnieniu rozsianym zszokowani, w rodzinie nikt takiej choroby nie miał - mówi Agnieszka Tatar-Paździerz. - Wcześniej mąż był okazem zdrowia, oprócz przemęczenia pracą, nic mu nie dolegało, A tu nagle taka poważna, nieuleczalna choroba. Najgorsze było jednak to, że lekarze nie zalecili żadnego konkretnego leczenia.

Pan Tomek opowiada, że jeden ze specjalistów zasugerował, że może zostanę zakwalifikowany do programu z interferonem, ale dokładny termin jest trudny do określenia.

Przepis na leczniczą pastę dr Johannes Budwig

Przepis na leczniczą pastę dr Johannes Budwig

która pomaga w pokonaniu stwardnienie rozsianego.
Należy wziąć osiem łyżek oleju lnianego i zmiksować w robocie z nożykami tnącymi z 12, 5 dag chudego twarogu. Miksujemy przez 5 minut. Pasta powinna mieć konsystencję miękkiego masła. Olej musi się dobrze połączyć z twarogiem. Dla lepszej konsystencji można dodać pod koniec miksowania 1-2 łyżki chudego jogurtu. Tak przygotowaną pastę spożywamy trzy razy dziennie. Do smaku możemy dodać miodu, pieprzu cayenne, ziół, odrobinę soli. W tym czasie należy całkowicie wykluczyć: inne tłuszcze, zwłaszcza zawierające dużo kwasów omega 6 np. olej słonecznikowy, cukier, konserwanty, mięso, sztuczne dodatki polepszające smak. Według dr Budwig należy spożywać dużo warzyw i owoców, kasze najlepiej nie palone, naturalne robione własnoręcznie soki, zboża, świeże ryby. Pieczywo powinno być wolne od polepszaczy, cukru, karmelu, konserwantów. Dieta powinna być stosowana do momentu poprawy stanu zdrowia. W przypadku chorób nowotworowych zaleca się stosowanie diety przez okres nie krótszy niż 2 lata.

- A on przecież potrzebował pomocy natychmiast, bo nie mógł chodzić, ani mówić - wspomina z goryczą żona. - W wielkiej rozpaczy pojechaliśmy też do znanego profesora do Łodzi, ale tam było podobnie - mówi chory. - Sława zajmująca się leczeniem stwardnienia stwierdził, że dobrze byłoby jakby Tomek dostał się do kliniki na dalsze badania, ale na to nie było żadnych szans, bo szpital był obłożony na wiele miesięcy do przodu.

I tak Paździerzowie zostali ze swoją tragedią sami. - Mąż nadal miał potworne problemy ze zdrowiem, nie mógł chodzić, był bardzo osłabiony i zdruzgotany, więc postanowiliśmy wziąć jego zdrowie we własne ręce - wspomina Agnieszka. - Zastosowaliśmy bardzo konsekwentną, owocowo warzywną dietę, potem przeszliśmy na spożywanie oleju lnianego w odpowiednich proporcjach z twarogiem, to metoda lecznicza znanej niemieckiej biochemiczki doktor Johannes Budwig. Terapię te podpowiedziała nam lekarz homeopata Katarzyna Nowak.

Wszystkie objawy neurologiczne minęły bez śladu. Trzeba było też usunąć z pożywienia składniki toksyczne, kwasy Omega 6 i alergeny wywołujące u męża alergie pokarmowe. - Dieta owocowo warzywna polegała na tym, że przez 1,5 miesiąca jedliśmy tylko to, co zalecała doktor Katarzyna Nowak - opowiada Agnieszka. - Poranek zaczynaliśmy od szklanki świeżego soku jabłkowego, surówki z białej kapusty, marchewki, czy pomidora. Na obiad zupa z kapusty. Dzieliliśmy się obowiązkami, wspólnie robiliśmy soki, głównie z jabłek, marchwi, selera i buraka, gotowaliśmy zupy kapuściane, buraczane, wielowarzywne. Ograniczyliśmy spożycie bananów, winogron i ziemniaków. Było ciężko, pojawiały się bóle głowy, rozdrażnienie, ale wytrwaliśmy, efekty były wspaniałe. Była nimi zdumiona moja bratowa, która jest lekarzem. Codziennie piliśmy też dwa litry przegotowanej wody.

- Potem przeszliśmy na dietę doktor Budwig z olejem lnianym, którą chcemy kontynuować przez dwa lata - mówi pani Agnieszka.
Dziś pan Tomasz mówi, że czuje się bardzo dobrze, tak jak przed zachorowaniem. Małżonkowie podkreślają, że zarówno oleje: z wiesiołka, z nasion dyni, ostropestu czy makowy jak i odpowiednia dieta pomagają także w innych chorobach neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona, czy Alzheimera. Oleje według nich działają także korzystnie w leczeniu cukrzycy, chorób skóry, alergiach.

- Pewnym utrudnieniem jest to, że olej lniany powinien być zimno tłoczony nieoczyszczony wysokolinolenowy i 10-stopniowy. Oznacza to, że na każdym etapie dystrybucji olej nigdy nie posiadał temperatury wyższej niż 10 stopni Celsjusza. Powinien być przechowywany w lodówce - mówi Agnieszka. - Sprowadzamy go od producenta z Kalisza " Złoto Polskie". Litr kosztuje około 40-45 złotych.
Dochodzą jednak koszty przesyłki i dlatego z myślą o wielu chorych i potrzebujących pani Agnieszka postara się aby olej ten znalazł się w kieleckich sklepach ze zdrową żywnością.

Co to jest stwardnienie rozsiane

Co to jest stwardnienie rozsiane

Jest chorobą ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzującą się obecnością rozsianych ognisk demielinizacji w mózgu i rdzeniu kręgowym z początkowo przemijającymi, a potem z utrwalonymi licznymi zaburzeniami neurologicznymi.

PORADY DLA CZYTELNIKÓW

- Ostatnim, czego byśmy chcieli, to rozpętywać jakiekolwiek zamieszanie. Nie chcemy dawać złudnych nadziei, ale podzielić się z innymi naszymi doświadczeniami. Post nie jest łatwym lekarstwem, wykluczenie z diety alergenów też sprawia dużo kłopotu. Ksiądz Twardowski napisał:'' Zdrowie, jak chleb powszedni zdobywa się w pocie czoła." To, co chcemy przekazać ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie zachęcamy nikogo do rezygnacji ze stosowania terapii farmakologicznej. Uważamy, że dieta jest pewnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób czekających na interferon lub dla tych, którzy na takie leczenie nie mają szans.

- Zachęcamy również wszystkich lekarzy, aby nie zostawiali chorych bez jakichkolwiek perspektyw na polepszenie stanu zdrowia. Dieta postna, dieta wyłączająca alergeny pokarmowe i dieta doktor Budwig są alternatywą. - My nikomu nie chcemy zalecać odstawiania leków, chociaż na stwardnienie rozsiane nie ma dostępnych i dobrych specyfików - dopowiada Tomasz. - Nie mogę też powiedzieć, że pokonałem stwardnienie, bo tego jeszcze nie wiem.

Państwo Paździerzowie podkreślają, że łączą się w cierpieniu ze wszystkimi chorymi na stwardnienie, bo doświadczyli na sobie na czym polega ich horror. Są osamotnieni, zagubieni nie wiedzą kompletnie co począć i jak mają się leczyć. Nikt się nimi nie przejmuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 36

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
GosiA
Czytam i czytam co piszecie i nie wierze własnym ocza co za bzdura ludzie piszą. Jestem chora na Sm od 5 lat, w 1 roku miałam epizod z brakiem czucia połowy twarzy ręki i dłoni. Po pół roku leczenia silnej woli zmuszania się do ćwiczenia wszystko wróciło do normy. Jednym słowem zapomniałam o tym..
Aż do 2015 roku gdzie na początku roku przestałam widzieć w jednym oku-całkowicie. Po podaniu sterydów po 7 dniach zaczął mi wracać wzrok, całkowicie zaczelam widzieć po ok pół roku. Od sierpnia 2015 jestem na intetferonie. Różnie bywało, mimo wszystko pracuje normalnie, trenuje. Biegam, i jest okej. Nie wyglądam na kogoś chorego wręcz przeciwnie w pracy mówi się że że udaje, bo nic po nie widać... Cdn. Nastąpi pzniej
A
Adam Wydrych
W dniu 04.06.2014 o 01:06, Jola napisał:

 WitamZnam osobe ktora calkowicie sie wyleczyla z sm lekarze dawali chlopakowi max 5 lat zycia. /pamietam jak dzis pryszedl z nami grac w pilke zapytalismy dlaczego tak schudl odpowiedzaial ze za 5 lat bedzie trupem mowil ze dretwieje mu noga ma liczne zmiany w mozgu pokazywal zdjecia rezonansu magnetycznego ale nie zalamywal sie zaczal ostro imprezowac stwierdzil ze nic mu nie pomoze i chce uzyc zycia. Po jakims skonczyl z imprezowanie szukal pomocy w medycynie niekonwencjonalnej na temat choroby, wdrozyl specjalna diete jezdzil po klinikach w niemczech i tam sie leczyl. Po roku czasu zdjecie z mozgu brak zmian poszedl do lekarza i powiedzial i co jestem kór..w..a trupem? lekarz nie wierzyl w to. Dzis jest calkowiecie zdrowy wylgada tak jak wczesniej imprezuje prowiadzi swoja firme nie stroni od alkoholu. 

Jak znasz osobiscie tego chlopca ze wyleczyl sie z tej choroby to prosze daj namiary do nie go albo napisz c zrobil ze jest zdrowy prosze o pomoc.

J
Justyna
W dniu 04.06.2014 o 18:45, Jola napisał:

  WitamZnam osobe ktora calkowicie sie wyleczyla z sm lekarze dawali chlopakowi max 5 lat zycia. /pamietam jak dzis pryszedl z nami grac w pilke zapytalismy dlaczego tak schudl odpowiedzaial ze za 5 lat bedzie trupem mowil ze dretwieje mu noga ma liczne zmiany w mozgu pokazywal zdjecia rezonansu magnetycznego ale nie zalamywal sie zaczal ostro imprezowac stwierdzil ze nic mu nie pomoze i chce uzyc zycia. Po jakims skonczyl z imprezowanie szukal pomocy w medycynie niekonwencjonalnej na temat choroby, wdrozyl specjalna diete jezdzil po klinikach w niemczech i tam sie leczyl. Po roku czasu zdjecie z mozgu brak zmian poszedl do lekarza i powiedzial i co jestem kór..w..a trupem? lekarz nie wierzyl w to. Dzis jest calkowiecie zdrowy wylgada tak jak wczesniej imprezuje prowiadzi swoja firme nie stroni od alkoholu. 

Przecież SM nie skraca życia. Żaden lekarz nie mógł mu dac 5 lat życia. To jakieś nieporozumienie.

J
Jola
Adr123,proszę o kontakt, jola1110@wp.pl. Potrzebuję pomocy. Po Twojej opowieści myśle ,ze możesz mi pomóc. Dziękuję
J
Jola
W dniu 04.06.2014 o 01:06, Jola napisał:

WitamZnam osobe ktora calkowicie sie wyleczyla z sm lekarze dawali chlopakowi max 5 lat zycia. /pamietam jak dzis pryszedl z nami grac w pilke zapytalismy dlaczego tak schudl odpowiedzaial ze za 5 lat bedzie trupem mowil ze dretwieje mu noga ma liczne zmiany w mozgu pokazywal zdjecia rezonansu magnetycznego ale nie zalamywal sie zaczal ostro imprezowac stwierdzil ze nic mu nie pomoze i chce uzyc zycia. Po jakims skonczyl z imprezowanie szukal pomocy w medycynie niekonwencjonalnej na temat choroby, wdrozyl specjalna diete jezdzil po klinikach w niemczech i tam sie leczyl. Po roku czasu zdjecie z mozgu brak zmian poszedl do lekarza i powiedzial i co jestem kór..w..a trupem? lekarz nie wierzyl w to. Dzis jest calkowiecie zdrowy wylgada tak jak wczesniej imprezuje prowiadzi swoja firme nie stroni od alkoholu.

J
Jola
W dniu 13.01.2014 o 08:47, adr123 napisał:

WitamZnam osobe ktora calkowicie sie wyleczyla z sm lekarze dawali chlopakowi max 5 lat zycia. /pamietam jak dzis pryszedl z nami grac w pilke zapytalismy dlaczego tak schudl odpowiedzaial ze za 5 lat bedzie trupem mowil ze dretwieje mu noga ma liczne zmiany w mozgu pokazywal zdjecia rezonansu magnetycznego ale nie zalamywal sie zaczal ostro imprezowac stwierdzil ze nic mu nie pomoze i chce uzyc zycia. Po jakims skonczyl z imprezowanie szukal pomocy w medycynie niekonwencjonalnej na temat choroby, wdrozyl specjalna diete jezdzil po klinikach w niemczech i tam sie leczyl. Po roku czasu zdjecie z mozgu brak zmian poszedl do lekarza i powiedzial i co jestem kór..w..a trupem? lekarz nie wierzyl w to. Dzis jest calkowiecie zdrowy wylgada tak jak wczesniej imprezuje prowiadzi swoja firme nie stroni od alkoholu.

a
adr123

Witam

Znam osobe ktora calkowicie sie wyleczyla z sm lekarze dawali chlopakowi max 5 lat zycia. /pamietam jak dzis pryszedl z nami grac w pilke zapytalismy dlaczego tak schudl odpowiedzaial ze za 5 lat bedzie trupem mowil ze dretwieje mu noga ma liczne zmiany w mozgu pokazywal zdjecia rezonansu magnetycznego ale nie zalamywal sie zaczal ostro imprezowac stwierdzil ze nic mu nie pomoze i chce uzyc zycia. Po jakims skonczyl z imprezowanie szukal pomocy w medycynie niekonwencjonalnej na temat choroby, wdrozyl specjalna diete jezdzil po klinikach w niemczech i tam sie leczyl. Po roku czasu zdjecie z mozgu brak zmian poszedl do lekarza i powiedzial i co jestem kór..w..a trupem? lekarz nie wierzyl w to. Dzis jest calkowiecie zdrowy wylgada tak jak wczesniej imprezuje prowiadzi swoja firme nie stroni od alkoholu.

g
gosc
Piękna historia z happy endem:) bardzo podbudowujące są takie historie, powinny być wzorem do naśladowania dla innych chorych, dać im nadzieję, że cuda istnieją dlatego polecam do przeczytania a zobaczycie, że świat może być piękny:)
z
zezowaty
i co z tego jak 21.12.2012 KONIEC ŚWIATA!!!!!!!!!!!!!!!
A tak na poważnie to tylko lekarz specjalista lub chirurg Was wyleczy -oczywiście jak zdążycie bo kolejki są ogromne .
D
Daniel
pier***enie o szopenie, albo to nie bylo stwardnienie, albo jest to zwykly PR i nakrecanie, sprzedazy jakiegos tam oleju. Sam jz nie wiem ale w cuda nie wierze, dajcie dowdy, wyniki badan, obrazy MRI, przed i po? koniecznie z kontrastem...
j
janina abris fromule
ciesze się ,że znalazłam to forum,które daje nadzieję ludziom chorym,ale takim którzy chcą sami szukać i brać odpowiedzialność.Ja od 2 lat jestem opiekunką człowieka chorego na SM od 15lat,pomimo,że przeszedł co najmniej 3 programy leczenia medycznego każdy po 2lata(czyli łącznie 6 lat na coraz nowocześniejszych lekach) ,a obecnie bierze po 10-szt tabletek rano i wieczorem jest chorym całkowicie uzależnionym od opiekuna(nie chodzi,nie mówi,nie siedzi tylko leży ,sam nie je ,jest myty i przewracany z boku na bok.Piszę to ku przestrodze,ponieważ do dziś rodzina bardzo wierzy w leki,chory niestety nic nie może powiedzieć pomimo,że jest lekarzem.
I
ILONA
WITAM.
BŁAGAM O POMOC CO MAM ROBIĆ, OSTATNIO DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE MÓJ CHŁOPAK JEST CHORY ... JAK MAM MU POMOC
a
amilo
W dniu 30.11.2009 o 12:01, ~Janek~ napisał:

Na czym miał polegać Pański dowcip o tym, że artykuł "śmierdzi olejem"? Czy czytał Pan cokolwiek o dr Budwig? Czy Pan wie, że ta kobieta 50 lat życia poswięciła na badanie wszechstronnych właściwości oleju z zimnego tłoczenia, nie oczyszczonego? Czy Pan wie, że była dr biochemii i dr farmacji? Czy można nie wierzyć w solidność i dokładność niemiecką. Przecież oni nawet KZ Auschwitz urządzili "dokładnie" i "metodycznie".Jesli nawet T.Pażdzierz nie uzyskał pełnego wyleczenia ( dr Budwig określała czas kuracji w takim przypadku na kilka lat! ) to uzyskał mniej więcej tyle samo, co za 45 tys. zł rocznie daje Interferon! Wyśmiać można przecież wszystko, a jak widzę, od myślenia głowa Pana boli.


Radzę przerzucić się na forum "biegusy" - tam są lepsze rewelacje niż olejowe (piękna reklama) na temat wyleczenia z SM, a mianowicie zabiegi na żyłach powrotnych z mózgu. Pozytywne wyniki potwierdzane w kilka dni - tygodni przez ileś osób temu poddanych (przez wszystkie). Kolejka na zabieg wydłożyła się do roku.
~Janek~
W dniu 13.02.2009 o 23:29, Gość napisał:

Ten cały art śmierdzi olejem Oczywiscie ciesze sie ze sie Pan wyleczyłNa czym miał polegać Pański dowcip o tym, że artykuł "śmierdzi olejem"? Czy czytał Pan cokolwiek o dr Budwig? Czy Pan wie, że ta kobieta 50 lat życia poswięciła na badanie wszechstronnych właściwości oleju z zimnego tłoczenia, nie oczyszczonego? Czy Pan wie, że była dr biochemii i dr farmacji? Czy można nie wierzyć w solidność i dokładność niemiecką. Przecież oni nawet KZ Auschwitz urządzili "dokładnie" i "metodycznie".
Jesli nawet T.Pażdzierz nie uzyskał pełnego wyleczenia ( dr Budwig określała czas kuracji w takim przypadku na kilka lat! ) to uzyskał mniej więcej tyle samo, co za 45 tys. zł rocznie daje Interferon! Wyśmiać można przecież wszystko, a jak widzę, od myślenia głowa Pana boli.
H
Hala
Gratuluję!!!
Panie Tomaszu,wierzę,że WAM się udało zwalczyć tę chorobę.Na pewno ogromne wsparcie żony,czułość i miłość w tym okresie były siłą napędową "leczenia".Wiem,że dieta "lniana"też pomogła.Życzę powodzenia i dużo,dużo zdrowia!!!!!!!!!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie