Industria Kielce rozbiła Górnika Zabrze w meczu 17. kolejki ORLEN Superligi. Nagrodę MVP spotkania otrzymał Szymon Sićko. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
Industria Kielce rozbiła Górnika Zabrze w ORLEN Superlidze piłkarzy ręcznych.
Industria Kielce rozbiła Górnika Zabrze w ORLEN Superlidze piłkarzy ręcznych. Biuro prasowe Orlen Superligi/Industria Kielce
Industria Kielce wysoko pokonała Górnika Zabrze 41:23 w meczu 17. kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski nie mieli problemów z trzecią siłą poprzednich rozgrywek i już od początku zbudowali dużą przewagę. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Szymon Sićko - zdobywca 8 goli.

Industria Kielce rozbiła Górnika Zabrze

Industria Kielce - Górnik Zabrze 41:23 (20:13)
Industria: Wolff, Wałach - Nahi 2, Wiaderny 2, Sićko 8, Gębala 1, D. Dujszebajew 2, Thrastarson 2, Olejniczak 3, A. Dujszebajew 6, Paczkowski 1, Kounkoud 4, Karaliok 5, Tournat 5.

Zobacz zdjęcia

W meczu przeciwko Górnikowi nie zagrali Igor Karacić i Arkadiusz Moryto. Chorwat narzeka na ból kolana, a prawoskrzydłowy wciąż dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji barku. W kadrze zabrakło także Nikodema Błażejewskiego oraz Cezarego Surgiela.

Kibice oklaskami przywitali Tomasza Strząbałę. Trener Górnika przez wiele lat pełnił ważną rolę w sztabie szkoleniowym kieleckiego zespołu. Jego drużyna rozpoczęła mecz od trafienia Dmytro Ilchenki, ale natychmiastowo odpowiedział rzutem z drugiej linii Alex Dujszebajew. Obie ekipy zaproponowały bardzo szybkie tempo. W 8. minucie Industria prowadziła 9:5, a cztery bramki z rzędu zaliczył Szymon Sićko. Lewy rozgrywający świetnie wszedł w spotkanie i był nie do zatrzymania dla defensywy gości. Po kwadransie miał na swoim koncie 6 goli i grał na 100% skuteczności w ataku. Jego zespół wygrywał 13:8.

Tomasz Strząbała został przywitany przez kibiców brawami.
Tomasz Strząbała został przywitany przez kibiców brawami. Biuro prasowe Orlen Superligi/Industria Kielce

W 23. minucie mistrzowie Polski odskoczyli na sześciobramową przewagę. Po udanie wyprowadzonym kontrataku Kacpra Ligarzewskiego pokonał Benoit Kounkoud. Kielczanie stopniowo punktowali swojego przeciwnika. W końcówce pierwszej połowy dokładnie obsłużony na kole został Nicolas Tournat i zdobył dla swojej drużyny dwudziestą bramkę. Na 30 sekund przed zejściem do szatni o czas poprosił Talant Dujszebajew, ale Michałowi Olejniczakowi nie udało się przebić przez obronę Górnika. W efekcie obie ekipy zeszły do szatni przy wyniku 20:13 dla Industrii.

Druga część spotkania rozpoczęła się trzech trafień z rzędu dla "żółto-biało-niebieskich", którzy 34. minucie zbudowali po raz pierwszy dziesięciobramkową przewagę za sprawą Daniela Dujszebajewa. Bardzo dobrze dysponowany był Nicolas Tournat. Francuz wielokrotnie znajdował sobie miejsce przy linii szóstego metra i nie miał problemów w walce z defensorami zabrzańskiego zespołu. Na kwadrans do końca spotkania Industria prowadziła już 32:18 po golu Alexa Dujszebajewa.

Zwycięstwo kieleckiego zespołu już do ostatniej syreny nie było zagrożone. W 58. minucie czterdziestego gola dla swojej ekipy rzucił Michał Olejniczak. "Żółto-biało-niebiescy" pewnie triumfowali 41:23. Nagrodę MVP spotkania zgarnął Szymon Sićko, który rzucił Górnikowi 8 bramek. Po zakończeniu meczu kibice zgromadzeni na trybunach odśpiewali gromkie "Sto lat" dla kapitana Alexa Dujszebajewa. Hiszpan świętował swoje 31 urodziny.

Alex Dujszebajew usłyszał od kibiców gromkie "Sto lat".
Alex Dujszebajew usłyszał od kibiców gromkie "Sto lat". Biuro prasowe Orlen Superligi/Industria Kielce

Na rozkładzie Industrii Kielce w tym roku pozostał już tylko jeden mecz. W środę zmierzy się w hicie rundy jesiennej polskiej ligi z Orlen Wisłą Płock. Początek o godzinie 20:30.