Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  elzem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  ©Mateusz Dudzik

  Intensywne opady śniegu we wtorek od rana niemal w całym regionie świętokrzyskim! W środę rano sytuacja ustabilizowała się w związku z ustaniem opadów śniegu, ale dalej jest trudna. Policjanci apelują do kierowców od rozwagę. U nas raport na bieżąco o sytuacji na drogach - przysyłajcie zdjęcia i filmy, informujcie nas o kłopotach.
  Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  ©Mateusz Dudzik

  Od wtorkowego przedpołudnia część regionu świętokrzyskiego zdominowana została przez intensywnie sypiący śnieg. Biały puch gęsto pokrył drogi i ulice. Wygląda jednak na to, że śniegowe opady tym razem nie zaskoczyły kierowców, Przed godziną 13 policjanci zapewniali, że na drogach w regionie świętokrzyskim jest – na razie – spokojnie.

  – Od północy do godziny 12.30 odnotowaliśmy kilkanaście – na szczęście niegroźnych zdarzeń na drogach. Wciąż apelujemy jednak o to, aby pamiętać, by przy tak trudnych warunkach na drodze zdjąć nogę z gazu – przypomina Damian Janus ze świętokrzyskiej policji.

  Na drogach krajowych przebiegających przez nasz region cały czas pracują pługi. Trwa intensywne odśnieżanie.

  W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w oddziale Kielce dyżurni tłumaczyli, że śnieg usuwany jest na bieżąco, a drogi posypywane są solą. Wszystkie trasy są przejezdne. – Najtrudniejsza sytuacja panowała w zachodniej części regionu – Włoszczowa, Końskie, opady przyszły też nad Kielce. Wschodnia część województwa na razie bez intensywnych opadów – informowali dyżurni z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Kielce.

  Około 14 kierowcy jadący drogą ekspresową numer 74 na odcinku Cedzyna-Kielce informowali o zalegającym na niej śniegi. - Jedzie się fatalnie, nie widać śladów działania żadnego pługu ani piaskarki - informował pan Edward.

  Trzy osobówki brały udział w wypadku, do jakiego doszło około godziny 14.20 na krajowej trasie numer 79 w miejscowości Luszyca w powiecie staszowskim. Z pierwszych przekazywanych informacji wynikało, że w kraksie ucierpiały trzy osoby. Krajowa trasa została całkowicie zablokowana. Policjanci wprowadzili objazd dla osobówek przez Brzozową, dla ciężarówek przez Staszów. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 17.

  Około 14:30 do stłuczki doszło na Alei Solidarności w Kielcach. - Na wysokości stacji paliw samochód uderzył w latarnię, a potem odjechał. Ustalamy okoliczności tego zajścia - informował komisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

  O bardzo intensywnych opadach śniegu informują w Powiatowym Zarządzie Dróg w Końskich. - Cały czas powstaje nabój śniegowy. Sprzęt, który mamy do dyspozycji pracuje, ale mamy do obsługi aż 600 kilometrów dróg powiatowych. Przy tak intensywnych opada nie jesteśmy w stanie ich odśnieżyć. Z każda godziną sytuacja będzie się pogarszać. Robimy co możemy - mówił nam dyżurny.

  Gorzej jest na drogach wojewódzkich - tam też cały sprzęt został rzucony do pracy. Wszystkie są przejezdne.

  Fatalnie wygląda sytuacja na drogach powiatowych i gminnych - są białe, z każdą godziną jest na nich coraz więcej śniegu.

  Po godzinie 15 sytuacja na drogach krajowych wciąż była trudna. W oddziale kieleckim Generalnej Dyrekcji dyżurni informowali, że kilkadziesiąt sztuk sprzętu bez przerwy oczyszcza drogi krajowe przebiegając przez region świętokrzyski. - Wszystkie odcinki naszych dróg są przejezdne, ale nie wszędzie nawierzchnia jest czarna. Sprzęty pracują posypując drogi solą i zgarniając błoto pośniegowe.

  Trudna sytuacja panowała na terenie powiatu włoszczowskiego. Tam, jak tłumaczył Norbert Gąsieniec, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włoszczowie do godziny 14.30 niemal bez przerwy sypał śnieg. - Dopiero niedawno opady ustały i wtedy też piaskarki i pługi wyjechały na drogi. Myślę, że do wieczora uporamy się z odśnieżeniem tych najważniejszych odcinków dróg na terenie naszego powiatu - tłumaczył dyrektor Gąsieniec.

  Na drogach służby ratunkowe odnotowały wiele niegroźnych kolizji. Na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Luszyca gmina Połaniec w powiecie staszowskim doszło do zderzenia trzech samochodów, nie ma informacji o rannych osobach. Policja wprowadziła objazd dla samochodów osobowych przez Brzozową, dla ciężarowych przez Staszów.

  W powiecie kieleckim, w gminie Łopuszno, w miejscowości Sarbice Pierwsze do rowu zsunął się bus, nikomu nic się nie stało.

  Obfite opady śniegu spowodowały utrudnienia nawet na drodze ekspresowej z Kielc do Cedzyny:
  Uwaga kierowcy! Droga ekspresowa S74 zasypana śniegiem! [ZDJĘCIA]

  Jak informowali Internauci po godzinie 16 sytuacja wciąż jest trudna w zachodniej części województwa świętokrzyskiego.

  Wieczorem sytuacja się poprawiła. W trasie można było obserwować pługi odśnieżające drogi, jednak po godzinie 21 znów zaczął padać śnieg. Miejscami wciąż na jezdniach zalega warstwa śniegu i śniegowe błoto, które utrudnia kontrolę nad pojazdem.

  Według prognoz może popadać do późnych godzin nocnych. w nocy może oscylować od 0 do minus 6 stopni, więc może pojawić się marznący deszcz.

  Rankiem, w środę, 9 stycznia, sytuacja dalej była bardzo trudna. Choć na drogach krajowych widać asfalt, to mniej uczęszczane drogi wciąż pozostają przykryte warstwą śniegu. Dalej należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.

  ZOBACZ TEŻ: ALERT POGODOWY DLA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 9.01.2019  U nas raport na bieżąco o sytuacji na drogach - przysyłajcie zdjęcia i filmy, informujcie nas o kłopotach. Czekamy na Wasze wiadomości na internet@echodnia.eu, na Facebooku Echo Dnia Świętokrzyskie oraz pod numerem 41 363 61 09  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (29)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (29) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]