Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  elzem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  ©Mateusz Dudzik

  Intensywne opady śniegu we wtorek od rana niemal w całym regionie świętokrzyskim! W środę rano sytuacja ustabilizowała się w związku z ustaniem opadów śniegu, ale dalej jest trudna. Policjanci apelują do kierowców od rozwagę. U nas raport na bieżąco o sytuacji na drogach - przysyłajcie zdjęcia i filmy, informujcie nas o kłopotach.
  Intensywne opady śniegu w Świętokrzyskiem. RAPORT NA BIEŻĄCO

  ©Mateusz Dudzik

  Od wtorkowego przedpołudnia część regionu świętokrzyskiego zdominowana została przez intensywnie sypiący śnieg. Biały puch gęsto pokrył drogi i ulice. Wygląda jednak na to, że śniegowe opady tym razem nie zaskoczyły kierowców, Przed godziną 13 policjanci zapewniali, że na drogach w regionie świętokrzyskim jest – na razie – spokojnie.

  – Od północy do godziny 12.30 odnotowaliśmy kilkanaście – na szczęście niegroźnych zdarzeń na drogach. Wciąż apelujemy jednak o to, aby pamiętać, by przy tak trudnych warunkach na drodze zdjąć nogę z gazu – przypomina Damian Janus ze świętokrzyskiej policji.

  Na drogach krajowych przebiegających przez nasz region cały czas pracują pługi. Trwa intensywne odśnieżanie.

  W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w oddziale Kielce dyżurni tłumaczyli, że śnieg usuwany jest na bieżąco, a drogi posypywane są solą. Wszystkie trasy są przejezdne. – Najtrudniejsza sytuacja panowała w zachodniej części regionu – Włoszczowa, Końskie, opady przyszły też nad Kielce. Wschodnia część województwa na razie bez intensywnych opadów – informowali dyżurni z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Kielce.

  Około 14 kierowcy jadący drogą ekspresową numer 74 na odcinku Cedzyna-Kielce informowali o zalegającym na niej śniegi. - Jedzie się fatalnie, nie widać śladów działania żadnego pługu ani piaskarki - informował pan Edward.

  Trzy osobówki brały udział w wypadku, do jakiego doszło około godziny 14.20 na krajowej trasie numer 79 w miejscowości Luszyca w powiecie staszowskim. Z pierwszych przekazywanych informacji wynikało, że w kraksie ucierpiały trzy osoby. Krajowa trasa została całkowicie zablokowana. Policjanci wprowadzili objazd dla osobówek przez Brzozową, dla ciężarówek przez Staszów. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 17.

  Około 14:30 do stłuczki doszło na Alei Solidarności w Kielcach. - Na wysokości stacji paliw samochód uderzył w latarnię, a potem odjechał. Ustalamy okoliczności tego zajścia - informował komisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

  O bardzo intensywnych opadach śniegu informują w Powiatowym Zarządzie Dróg w Końskich. - Cały czas powstaje nabój śniegowy. Sprzęt, który mamy do dyspozycji pracuje, ale mamy do obsługi aż 600 kilometrów dróg powiatowych. Przy tak intensywnych opada nie jesteśmy w stanie ich odśnieżyć. Z każda godziną sytuacja będzie się pogarszać. Robimy co możemy - mówił nam dyżurny.

  Gorzej jest na drogach wojewódzkich - tam też cały sprzęt został rzucony do pracy. Wszystkie są przejezdne.

  Fatalnie wygląda sytuacja na drogach powiatowych i gminnych - są białe, z każdą godziną jest na nich coraz więcej śniegu.

  Po godzinie 15 sytuacja na drogach krajowych wciąż była trudna. W oddziale kieleckim Generalnej Dyrekcji dyżurni informowali, że kilkadziesiąt sztuk sprzętu bez przerwy oczyszcza drogi krajowe przebiegając przez region świętokrzyski. - Wszystkie odcinki naszych dróg są przejezdne, ale nie wszędzie nawierzchnia jest czarna. Sprzęty pracują posypując drogi solą i zgarniając błoto pośniegowe.

  Trudna sytuacja panowała na terenie powiatu włoszczowskiego. Tam, jak tłumaczył Norbert Gąsieniec, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włoszczowie do godziny 14.30 niemal bez przerwy sypał śnieg. - Dopiero niedawno opady ustały i wtedy też piaskarki i pługi wyjechały na drogi. Myślę, że do wieczora uporamy się z odśnieżeniem tych najważniejszych odcinków dróg na terenie naszego powiatu - tłumaczył dyrektor Gąsieniec.

  Na drogach służby ratunkowe odnotowały wiele niegroźnych kolizji. Na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Luszyca gmina Połaniec w powiecie staszowskim doszło do zderzenia trzech samochodów, nie ma informacji o rannych osobach. Policja wprowadziła objazd dla samochodów osobowych przez Brzozową, dla ciężarowych przez Staszów.

  W powiecie kieleckim, w gminie Łopuszno, w miejscowości Sarbice Pierwsze do rowu zsunął się bus, nikomu nic się nie stało.

  Obfite opady śniegu spowodowały utrudnienia nawet na drodze ekspresowej z Kielc do Cedzyny:
  Uwaga kierowcy! Droga ekspresowa S74 zasypana śniegiem! [ZDJĘCIA]

  Jak informowali Internauci po godzinie 16 sytuacja wciąż jest trudna w zachodniej części województwa świętokrzyskiego.

  Wieczorem sytuacja się poprawiła. W trasie można było obserwować pługi odśnieżające drogi, jednak po godzinie 21 znów zaczął padać śnieg. Miejscami wciąż na jezdniach zalega warstwa śniegu i śniegowe błoto, które utrudnia kontrolę nad pojazdem.

  Według prognoz może popadać do późnych godzin nocnych. w nocy może oscylować od 0 do minus 6 stopni, więc może pojawić się marznący deszcz.

  Rankiem, w środę, 9 stycznia, sytuacja dalej była bardzo trudna. Choć na drogach krajowych widać asfalt, to mniej uczęszczane drogi wciąż pozostają przykryte warstwą śniegu. Dalej należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.

  ZOBACZ TEŻ: ALERT POGODOWY DLA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 9.01.2019  U nas raport na bieżąco o sytuacji na drogach - przysyłajcie zdjęcia i filmy, informujcie nas o kłopotach. Czekamy na Wasze wiadomości na internet@echodnia.eu, na Facebooku Echo Dnia Świętokrzyskie oraz pod numerem 41 363 61 09  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (29)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (29) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI