IV liga: Lider zatrzymany, w Radoszycach i Czermnie wygrała… Sparta. Bez goli w Rudkach

Mirosław ROLAK, [email protected]
Jarosław Groszek, trener Hetmana Włoszczowa:- Początek meczu należał do gości. Mieli kilka okazji i dobrze się stało, że nie strzelili wtedy gola, bo praktycznie przez 25 minut oblegali naszą bramkę. Obraz meczu odmienił się po kapitalnej główce Orła, a kiedy Podsiedlik równie kapitalnym strzałem z wolnego podwyższył na 2:0, uspokoiliśmy grę. Po przerwie było dużo walki, ale najwięcej w środku pola.
Lider ze Starachowic musiał podzielić się punktami z ambitnym zespołem GKS Rudki. Dobrze zaprezentowały się na wyjazdach zespoły Sparty Dwikozy i Sparty Kazimierza Wielka.

GKS Rudki - Juventa-Perfopol Starachowice 0:0.

Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Brzozowski, Sado (73. Rubinkiewicz), Dryka (76. Machajski), Kosmala, Wojciechowski, Kępa (70. Kubiakowski), Mikos (83. Domagała), Ł. Kowalski, D. Kowalski.

Juventa: Wróblewski - Niewczas, Dudek, Gębura, Tchurz, Tobiszewski, Góra, Płusa, Kopeć, Wójcik, Anduła.

Najbliżej zdobycia bramki byli - w drużynie lidera Karol Kopeć, a wśród gospodarzy Paweł Sado. Po ich uderzeniach piłka trafiła w poprzeczkę.

Orlęta Kielce - Spartakus Daleszyce 3:1 (2;1), Urbanek 5, 38, Bętkowski 61 - Otawski 10.

Hetman Włoszczowa - KSZO II Ostrowiec 2:0 (2:0), Orzeł 25, Podsiedlik 35.

Hetman: Miernik - Kozieł, Podsiedlik, Cegieła, Wroński, Oduliński, Orzeł, Musial (34. Fidera), Rak (79. Zganiacz), Skiba (67. Łukasik). Wójcik (55. Gawron).

Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kapitalnej główce Orła z 15 (!) metrów. Wynik meczu ustalił Podsiedlik bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego z 17 metrów.

HEKO Czermno - Sparta Kazimierza Wielka 0:1 (0:1), Puchała 7.

Partyzant Radoszyce - Sparta Dwikozy 1:4 (0:0), dla Sparty: Gajda 75, Leptacz 80 z karnego, Kościelny 84, Głuch 90.