IV Liga: Pogoń Staszów postrachem beniaminków. Niespodzianka w Czermnie. Sparta Dwikozy nadal bez punktu (zdjęcia)

Mirosław ROLAK, [email protected] Kamil MARKIEWICZ
Fragment meczu Orlęta Kielce - Neptun Końskie. Na zdjęciu z lewej: w ofiarny sposób piłkę z własnego pola karnego wybija grający trener Orląt Kielce Krzysztof Dziubel. fot. Kamil Markiewicz
Świetną formę prezentują rezerwy KSZO Ostrowiec. Podopieczni trenera Rafała Wójcika wygrali w sobotę w Kazimierzy Wielkiej. Postrachem banieminków okazała się Pogoń Staszów. Przed tygodniem ograła MKS Stąporków, a wczoraj pokonała ŁKS w Łagowie.

Witold Złotnik

- Mecz w Magowie nie był porywającym widowiskiem. Dla nas ułożył się on bardzo dobrze, bo już od dziesiątej minuty graliśmy w przewadze. Ale bardzo trudno było sforsować szczelną defensywę gospodarzy. To zwycięstwo chcemy zadedykować naszemu kontuzjowanemu bramkarzowi Pawłowi Królowi, który przed tygodniem w meczu z MKS Stąporków doznał groźnej kontuzji. Jest już po zabiegu i cały zespół życzy mu szybkiego powrotu na boisko.

Nadal zerowy dorobek punktowy ma Sparta Dwikozy, która wczoraj wysoko przegrała z Piaskowianką w Piaskach. O niespodziankę postarał się Alit Ożarów, pokonując w Czermnie HEKO. Kolejny dobry mecz rozegrała Wisła Sandomierz, pewnie pokonując Spartakusa Daleszyce.

Granat Skarżysko - Partyzant Radoszyce 1:1 (1:1), Szyszka 45 - Kos 41.
Granat: Chadała - Derlatka, Brzozowski, Drożdżał, Kołodziejczyk - Szyszka, Orzechowski, K. Mróz (76 Gadecki), Białek (82 Ruszkowski) - Dudek (89 Sułek), Witkowski (65 Sobański).
Partyzant: Klimaszewski - Przygodzki, Maruszewski, Michalski, Robakowski - Komisarski, Zagdan (59 Dymek), Kluska, Łuszczyński - Kos (90 Staciwa), Stolarczyk.
Pierwsza odsłona meczu była wyrównana. Najważniejsze momenty tego meczu miały miejsce już w ostatnich jej minutach. Najpierw gospodarzy zaskoczyli piłkarze Partyzanta. Jakub Kos wykorzystał fakt, że obrońcy Granatu nie upilnowali go na prawej flance, pognał bez namysłu na pole karne skarżyszczan i uderzył pewnie obok wybiegającego Kamila Chadały. Przyjezdni niezbyt długo cieszyli się jednak z prowadzenia. Tuż przed ostatnim w tej części gwizdkiem sędziego Granat przeprowadził skuteczną akcję, Dawid Białek zagrał piłkę Damianowi Szyszce, ten kiwnął jeszcze jednego z rywali, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i strzelił precyzyjnie, pokonując Bogdana Klimaszewskiego. W drugiej połowie optyczną przewagę posiadali skarżyscy futboliści, goście z upływem minut zdawali się być coraz bardziej zadowoleni z remisu. I taki też wynik utrzymał się do końca meczu na Rejowie.

Piaskowianka Piaski - Sparta Dwikozy 4:0 (2:0), Faryna 17, 54, Kupczyk 24, Karasek 75.
Piaskowianka: Rybiński - Dudek (46. Karyś), Albin, Grad, Kupczyk, Woliński (60. Fatyga), Świerczyński, Łabądź (70. Karasek), Faryna (82. Pietrasiewicz), Iwański, Wijas.
Gospodarze zaczęli dość niemrawo, ale potem z minuty na minutę grali coraz lepiej. Po zdobyciu pierwszej bramki Piaskowianka całkiem zepchnęła gości do defensyw. - Ten wynik to najmniejszy wymiar kary dla gości - ocenił grający trener Piaskowianki Paweł Rybiński.

Orlęta Kielce - Neptun Końskie 4:1 (2:1), Bakalarz 32, Roter 42, Bieniek 57, Kita 70 - Sroka 18.
Orlęta: Palka - Kundera, Dziubel, Relidzyński, Bieniek - Bakalarz, Niebudek (82 Urbanek), Kita, Wojtasiński (46 Bąk) - Laskowski (82 Koclęga), Roter (46 Bentkowski).
- Przespaliśmy pierwszych 25 minut, w tym czasie straciliśmy bramkę. Druga część pierwszej połowy należała już do nas. W tym czasie udało nam się wyjść na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej połowie byliśmy stroną dominującą - mówił Krzysztof Dziubel, trener Orląt Kielce.

MKS Stąporków - Łysica Bodzentyn 1:0 (0:0), K. Rzeszowski 51.
MKS: Gwizd - Pawłowski, Goraj, Sinkiewicz, Iwanek - Sta-niec (88 Janus), Pewniak (35 Kukuła), K. Rzeszowski, Ciekaw-ski - Jedynak, Borycki.
Łysica: Ścisłowicz - Maniara, Łapot, Kula, Boguszewski -Hajdenrajch (65 Sikora), Kotwica (70 Kucała), Bracik, Francuz - Michta (60 Skwarliński), Słoń.
- Obawiałem się tego meczu, jak okazało się, moje obawy były uzasadnione. Łysica to bardzo solidny i poukładany ze-spół, który jeszcze niejednej drużynie odbierze punkty - mówił Waldemar Szpiega, trener MKS Stąporków.
Drużynę Łysicy w tym meczu prowadził nowy trener Robert Stachurski, który poprzednio pracował w GKS Rudki.

HEKO Czermno - Alit Ożarów 0:2 (0:0), Wojtal 86, 90.
HEKO: Herda - Foks, Bartkowiak, Kolba, Majchrzak, Marcioch, Gałązka (87. Werner), Balcerek, Lech (70. Mazur), Pruś (60. Adamczyk), Starościak.
Alit: Smolak - Drdzeń, Stefański, Leptacz, Soja, Dryka, M. Buglewski (67. R. Buglewski), Głuch, Pękalski, Mianowany (63. Wojtal), Kościelny.
Alit postarał się o sporą niespodziankę, pokonując na boisku w Czermnie groźne HEKO. Gospodarze przeważali przez większą część meczu, ale ożarowianie umiejętnie się bronili. Co ciekawe, w bramce Alitu wystąpił Bartosz Smolak (pierwszy bramkarz Jakub Rybus pauzował za czerwoną kartkę), który parę miesięcy temu wrócił z Anglii i ma zaległości w treningach. Zagrał jednak bardzo dobrze, podobnie jak cała defensywa gości.
- Alit to solidna drużyna i bardzo mądrze się broniła - powiedział Łukasz Foks z HEKO. - My atakowaliśmy, mieliśmy wiele okazji, ale to goście przeprowadzili dwie składne kontry i wygrali mecz.
Obydwie bramki dla Alitu zdobył wprowadzony na boisko w 63 minucie Wojtal.

ŁKS Georyt Łagów - Pogoń Staszów 0:2 (0:0), Malec 50, Franus 90.
ŁKS: Styczyński - Mazur, Kowalski, Arczewski - Brudek (70 Michalczyk), Kołbuc, M. Wasik, Kamieński, T. Pustuła (55 D. Dziarmaga) - Gardynik, Murzec (76 Stępień).
Pogoń: Wójcicki - Merchut, Krakowiak, Mikoda, A. Walasek (37. Matyja), Rzepa, Lesiak, Strzałka, Sadłocha, Malec (68. Kmiecik), Franus.
Mecz ułożył się po myśli gości, bo już w ósmej minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Artur Kołbyc z ŁKS Łagów. Goście mieli więc ułatwione zadanie i w pierwszej połowie uzyskali wyraźną przewagę. Staszowianom nie udało się jednak sforsować defensywy gospodarzy. Po przerwie drużyna z Łagowa zagrała bardziej ofensywnie, parę razy zagroziła bramce Pogoni, ale jednocześnie "rozluźniła" szyki obronne, co wykorzystali goście. W 50 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rzepy, piłkę przyjął na szesnastym metrze Merchut i krótko zagrał do Malca, który huknął nie do obrony. Wynik meczu ustalił Franus strzałem z szesnastu metrów po podaniu od Strzałki.

Sparta Kazimierza Wielka - KSZO II Ostrowiec 2:3 (1:1), Puchała 16, Malara 78 - Żelazowski 40, Cieciura 54, Persona 55.
Sparta KW: Jeziorek - Adamczyk, Głąbicki, Radziszewski, Sobura, Gorgoń (46. Trzepatowski), Mach (75. A. Idziak), Krupa (57. Malara), Michał Puchała, Mirek, Banaszek.
KSZO II: Cira - Cieciura, Nowik, Głodek, Nogaj, Dybiec, Grębowski (60. Dziadowicz), Kapsa, Persona, Żelazowski (70. Florys), Brytan (75. Michalski).

Wisła Sandomierz - Spartakus Daleszyce 3:0 (1:0), Stępień 21, 68, Michalski 78.
Wisła: Kuśmierz - Rzeszutek (83. Rosowicz), Cielebąk, Bryła, Z. Warzocha, Siudak, Kodyra, Kotwa, Kapsa (77. A. Warzocha), Michalski, Stępień (86. Ogrodnik).
Spartakus: Kołomański - Mochocki, Rubak, Salwa, Pierzak, Ostrowski, Otawski, Pająk (68. Banasik), Skrzypek (79. Jeziorski), Siwonia, Leszczyński.
Najlepsi strzelcy: 7 - Jedynak (Stąporków), 6 - Starościak (HEKO), Brytan (KSZO II), 5 - Banaszek (Sparta KW), 4 - Michalski (Wisła), 3 - Borycki (Stąporków), Wijas (Piaskowianka), Pająk (Spartakus), Otawski (Spartakus), Puchała (Sparta K. W.), Wojtal (Alit).

W następnej kolejce, 3-4 października: Łysica - Łagów, Alit - Stąporków, Neptun - Granat, KSZO II - Piaskowianka, Sparta D. - HEKO, Pogoń - Wisła, Spartakus - Orlęta, Partyzant - Sparta KW.