IV liga. Zobacz wyniki 28. kolejki

red
Kamil Markiewicz
Zobacz wyniki.

Czarni Połaniec – ŁKS Georyt Łagów – mecz został przerwany w 60 minucie przy stanie 1:1 (1:1) z powodu ulewnego deszczu. Po nawałnicy boisko w Połańcu nie nadawało się już do dalszej gry. Decyzję co do dalszych losów spotkania podejmie wydział gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Lubrzanka Kajetanów - Łysica Bodzentyn - nie odbył się z powodu złego stanu boiska.

Partyzant Radoszyce - TS 1946 Nida Pińczów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Aleks Kuśmierczyk 85.

Wisła Sandomierz - Unia Sędziszów 6:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Jakub Łata 27, 2:0 Hubert Siepierski 41 z karnego, 3:0 Mateusz Michalski 50, 3:1 Tomasz Nartowski 56, 4:1 Siepierski 69, 5:1 Rafał Cielebała samobójcza, 6:1 Marcin Sudy 77.

Sparta Kazimierza Wielka - Alit Ożarów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Mariusz Sierakowski 55.

Moravia Morawica - Korona II Kielce 0:0

Hetman Włoszczowa - Nidzianka Bieliny 3:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Krzysztof Kobyłecki 2, 0:2 Mariusz Maciejski 5, 1:2 Marcin Jarmuda 7 z karnego, 1:3 Wiktor Brożyna 52, 2:3 Łukasz Oduliński 75, 3:3 Lukasz Piotrowski 86.

Zdrój Busko-Zdrój - Olimpia Pogoń Staszów 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Łukasz Zawadzki 23, 1:1 Patryk Nowak 40.

Neptun Końskie - Naprzód Jędrzejów 2:0 (1:0)
Bramki: 1 :0 Jan Sroka 9, 2:0 Krzysztof Pach 55.

Jedenastka kolejki
Piotr Kubicki (Moravia) - Mariusz Sierakowski (Sparta), Michał Prus-Niewiadomski (Neptun), Mariusz Adamczyk (Sparta), Łukasz Zawadzki (Zdrój) - Krzysztof Kobyłecki (Nidzianka), Mateusz Franus (Olimpia Pogoń), Dariusz Zawadzki (Sparta), Jakub Łata (Wisła) - Łukasz Piotrowski (Hetman), Hubert Siepierski (Wisła).

Ocenia kolejkę

Jarosław Pacholarz, trener Wisły Sandomierz:

- Dla mnie największym zaskoczeniem były remisy Korony II w Morawicy oraz Zdroju Busko z Pogonią Staszów. Cieszą nas te wyniki, teraz to nasi przeciwnicy mają twardy orzech do zgryzienia. Twardo jednak stąpamy po ziemi. Sparta Kazimierza Wielka wygrała z Alitem Ożarów - to jest zaskoczenie. Nidzianka Bieliny nieźle radzi sobie wiosną, więc jej remis we Włoszczowie mnie nie zaskakuje.

Najlepsi strzelcy: 21 goli - Kalista (Łysica), 19 - Michalski (Wisła), 16 - M. Dziubek (Zdrój), Mojecki (Łagów), 15 - Fryc (Naprzód).

29. kolejka, 13-14 maja: Korona II - Sparta, Olimpia Pogoń - Hetman, Alit - Wisła, Unia - Partyzant, Neptun - Czarni, Naprzód - Zdrój, Nidzianka - Lubrzanka, Łysica - Moravia, Nida - Łagów.