Jacek Łabudzki startował w 12-godzinnym biegu sztafetowym w...kopalni soli

/dor/
Jacek Łabudzki z Sandomierza uczestniczył w 12-godzinnym Biegu Sztafetowym w Kopalni Soli Bochnia. Startowało 60 drużyn z Polski i Czech, a chętnych do udziału w tej imprezie było około 200 ekip.

Trasa biegu prowadziła zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli - około 212 metrów pod ziemią. Był to drugi start Jacka Łabudzkiego, pediatry z Sandomierza w tym biegu. Początek rywalizacji tym razem był o godzinie 10 rano, a koniec o 22. -Pętla biegła korytarzami kopalni, jej długość wynosiła 2420 metrów. Tam też była strefa zmian. My mieliśmy taką taktykę, żeby zmieniać się po każdym okrążeniu i dało to oczekiwane efekty - tłumaczył Jacek Łabudzki.

Lekarz z Sandomierza przebiegł w sumie 46 kilometrów w drużynie Pięciu Spartatlończyków. Razem z trzema innymi kolegami (jeden był rezerwowym) uplasował się na dziewiątym miejscu - w ciągu 12 godzin pokonali dystans 176 kilometrów. -Rywalizacja była bardzo mocna, cieszę się, że udało nam się zająć miejsce w pierwszej "dziesiątce" - mówił Jacek Łabudzki.

Bieg w Bochni był w sobotę, a w piątek Jacek Łabudzki startował w VII Zimowych Igrzyskach Lekarskich - zdobył srebrny medal w ski - tourze. Trasa prowadziła z Kuźnic na Kasprowy Wierch i z powrotem.