MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest nowy zarząd Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria. Na czele Grzegorz Bednarski. Będą zmiany u piłkarzy ręcznych Industrii Kielce

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Grzegorz Bednarski
Grzegorz Bednarski piast-gliwice.eu
W poniedziałek 24 czerwca obradowała Rada Nadzorcza Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria. Odwołano dotychczasowego prezesa Szczepana Rumana, który stanowił zarząd jednoosobowy i powołano zarząd składający się z trzech osób - prezesem został Grzegorz Bednarski, członkami zarządu Rafał Długosz i Marcin Poniedziałek. Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria jest właścicielem klubu prowadzącego zespół piłkarzy ręcznych Industria Kielce.

Jest nowy zarząd Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria. Zobacz kto na czele

Nowy prezes Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria Grzegorz Bednarski pochodzi ze Śląska. Od stycznia 2020 do kwietnia 2024 roku był prezesem spółki Piast Gliwice, prowadzącej zespół w ekstraklasie piłki nożnej.

Grzegorz Bednarski jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, w latach 2015-2019 był prezesem zarządu spółki akcyjnej Tyski Sport, która między innymi prowadzi drużynę piłkarską GKS Tychy. Wcześniej pracował w Urzędzie Miasta w Tychach, pełnił też funkcję dyrektora departamentu rynku i ciepła w firmie Tauron Ciepło.

Na członków zarządu Rada Nadzorcza Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria powołała menadżerów związanych z Kielcami i regionem świętokrzyskim, to Rafał Długosz i Marcin Poniedziałek.

Rafał Długosz to specjalista od górnictwa.

Marcin Poniedziałek do doświadczony menedżer, specjalizuje się między innymi w zarzadzaniu zasobami ludzkimi.
Wkrótce więcej informacji.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria to jedna ze spółek kontrolowanych przez państwo poprzez Agencję Rozwoju Przemysłu. Po zmianie władzy w październiku 2023 roku można się było spodziewać zmian w najważniejszych spółkach kontrolowanych przez rząd. W Świętokrzyskiej Grupie Przemysłowej Industria ta zmiana nastąpiła w czerwcu 2024 roku. Szczepan Ruman, który został prezesem za rządów Prawa i Sprawiedliwości został odwołany.

Wcześniej zmieniła się cała Rada Nadzorcza, w skład nowej weszli: Mariusz Baran, Sebastian Woś, Izabela Buszewicz i Grzegorz Kaleta. Rada ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na prezesa zarządu i dwóch członków zarządu. Tym samym zarząd z jednoosobowego zmienił się w trzyosobowy.

Postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i członków zarządu zakończyło się we wtorek 18 czerwca. W poniedziałek 24 marca zebrała się Rada Nadzorcza i wybrała nowy zarząd.

O planowanych zmianach informowaliśmy na bieżąco

Zespół piłki ręcznej Industria Kielce. Co dalej?

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria jest jedynym właścicielem spółki K.S. Iskra Kielce, która prowadzi jedną z najlepszych na świecie drużyn piłki ręcznej, występującą ostatnio pod nazwą Industria Kielce. Zmiany w Świętokrzyskiej Grupie Przemysłowej Industria będą mieć więc swoje bezpośrednie przełożenie na klub, tym bardziej, że pełniącym obowiązki prezesa spółki K.S. Iskra jest od 1 czerwca 2024 roku Szczepan Ruman. Jako prezes Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria odwołał świetnią ocenianą przez środowisko sportowe i biznesowe Magdalenę Szczukiewicz z funkcji prezesa spółki córki K.S. Iskra Kielce. Informowaliśmy o tym na bieżąco

Teraz nowy zarząd Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria będzie decydował co dalej ze spółką prowadzącą zespół piłkarzy ręcznych Industria Kielce. Decyzji można spodziewać się szybko. Warto dodać ,ze dla dobra klubu piłki ręcznej decyzje kto stoi na jego czele powinny zapaść jak najszybciej.

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria jest kontynuatorem 150-letniej historii zakładu znanego pod nazwą Kieleckie Marmury, ostatnio działającego pod nazwą Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych.
W skład spółki Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria wchodzą następujące spółki

  • Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych
  • Industria Nawozy
  • Industria Logistyka
  • Industria Zielona Energia
  • Industria Nuclear Solutions

Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria jest też właścicielem spółki K.S. Iskra Kielce, która prowadzi jedną z najlepszych na świecie drużyn piłki ręcznej, występującą ostatnio pod nazwą Industria Kielc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie