MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest umowa koalicyjna na rządzenie Powiatem Sandomierskim. Zobacz kto podpisał i jak podzielono stanowiska

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 12 lat
W piątek, 12 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sandomierzu podpisano porozumienie koalicyjne, na mocy którego podzielono zakres obowiązków pomiędzy przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego, radnych z Komitetu Przyjazny Samorząd oraz radnego, który zdobył mandat z Komitetu Nasz Region. Razem mają stworzyć większość w Radzie Powiatu, ale ostateczne potwierdzenie otrzymamy w maju podczas pierwszej sesji Rady Powiatu.

Jest umowa koalicyjna na rządzenie Powiatem Sandomierskim

Zakończyły się trwające od ogłoszenia wyników wyborów do Rady Powiatu Sandomierskiego negocjacje na temat tego kto będzie rządził w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu. Podpisano umowę koalicyjną.

- Dziś podpisaliśmy umowę koalicyjną trójstronną jako Polskie Stronnictwo Ludowe, Przyjazny Samorząd i radny elekt Bogusław Mrozowski - powiedział Marcin Piwnik obecny starosta. - Idziemy do przodu. Jeśli chodzi o podział odpowiedzialności za Powiat nasza propozycja jest taka, aby starostą został Marcin Piwnik, wicestarostą Grażyna Szklarska, a przewodniczącym Rady Powiatu Bogusław Mrozowski. Chcemy dalej pracować dla dobra powiatu sandomierskiego, aby nadal się rozwijał, aby zdobywać pieniądze. Pozostałych radnych zapraszamy do współpracy, dyskusji i wspólnych działań na rzecz powiatu - mówił Piwnik.

Zobacz jak starosta Marcin Piwnik ogłasza podpisanie umowy koalicyjnej

Witold Stefaniak z Przyjaznego Samorządu dodał, że decyzja o wejściu w koalicję została oparta na dobrych praktykach wynikających ze współpracy w poprzedniej kadencji. - Było wiele inwestycji, które my sobie cenimy jako radni – dodał Witold Stefaniak. - Myślę, że cenią to także mieszkańcy powiatu sandomierskiego. Mam nadzieję, że w tej nadchodzącej kadencji tych inwestycji będzie bardzo dużo - dodawał.

Do Rady Powiatu Sandomierskiego mandat z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazny Samorząd zdobył także Sławomir Gągorowski z Sandomierza, który podkreśla, że nie chce komentować podpisania koalicji.

- Powiem tylko, że niektórym zabrakło lojalności i honoru, bo ustalenia komitetu były takie, że jakiekolwiek wiążące decyzje miały być podejmowane po drugiej turze wyborów – przypomina Sławomir Gągorowski. - Ja się trzymam naszych ustaleń, jestem lojalny wobec kolegów i koleżanek ze Stowarzyszenia Przyjazny Samorząd. Wiążące decyzje będę podejmował po zakończeniu drugiej tury wyborów - dodał.

Przypomnijmy , że w wyborach do 19 -osobowej Rady Powiatu Sandomierskiego Prawo i Sprawiedliwość uzyskało najwięcej, bo 8 mandatów. Drugi wynik przypadł Trzeciej Drodze, która wprowadziła do Rady 7 radnych. Przyjazny Samorząd wprowadził 3 radnych. Jeden mandat przypadł Komitetowi Wyborczemu Nasz Region.

Działacze Prawa i Sprawiedliwości informują, że do końca będą walczyć o władzę w Powiecie Sandomierskim. Nieoficjalnie mówi się, że są bliscy porozumienia z dwoma radnymi wybranymi z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jeden z nich miałby zostać nowym starostą sandomierskim.

Wszystko powinno być jasne na pierwszej sesji. Nowa Rada Powiatu Sandomierskiego zostanie zwołana przez komisarza wyborczego. Nastąpi to prawdopodobnie około 6 maja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie