Juventa Starachowice - Naprzód Jędrzejów 1:0. Anduła zrobił swoje

dor
Juventa Starachowice wygrała wczoraj trzecioligowy mecz z Naprzodem Jędrzejów 1:0. Z prawej zawodnik gospodarzy Karol Kopeć. Zdjęcia Marcin Pokrzywka
W trzecioligowym meczu Juventa Starachowice pokonała Naprzód Jędrzejów 1:0, zwycięstwo zapewnił jej Dariusz Anduła

Marek Mierzwa, trener Juventy:

-Na pewno cieszą trzy punkty, niezawodny okazał się Darek Anduła. Po przerwie mieliśmy kilka wybornych okazji do strzelania gola, mieli je Karol Kopeć, Mirek Kalista i jeszcze jedną Darek Anduła. Nie udało się ich wykorzystać, ale najważniejsze jest zwycięstwo.

Piłkarze Juventy Starachowice wygrali z Naprzodem Jędrzejów 1:0. A ojcem zwycięstwa był dwukrotny król strzelców trzeciej ligi Dariusz Anduła. -Wszedł po przerwie i zrobił swoje - skomentował trener gospodarzy Marek Mierzwa.

Dariusz Anduła wraca do pełnej dyspozycji po kontuzji i rehabilitacji. Dlatego na razie przypada mu rola zmiennika. Wczoraj wywiązał się z niej znakomicie. W 67 minucie dostał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Kwietnia. Później, gdy rywal się odkrył, gospodarze mieli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać.

TAKTYCZNIE NAJLEPSZY MECZ

-Pod względem taktycznym zagraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie. I szkoda, że nie wywieźliśmy punktu, bo były ku temu okazje. W końcówce postawiliśmy wszystko na jedna kartę, atakowaliśmy praktycznie całą drużyną. Gdyby w 90 minucie Łukasz Piwowarczyk trafił czysto w piłkę, to pewnie doprowadzilibyśmy do remisu. Nie udało się, szkoda. Musimy szukać punktów w kolejnym spotkaniu - mówił Mariusz Ludwinek, szkoleniowiec Naprzód Jędrzejów.

Mariusz Ludwinek, trener Naprzodu:

-Z przebiegu gry zasłużyliśmy na remis i był on w naszym zasięgu. To był nasz najlepszy mecz pod względem taktycznym w tym sezonie. Dopóki Darka Anduły nie było na boisku, wydawało się, że to spotkanie mamy pod kontrolą.

Juventa Starachowice - Naprzód Jędrzejów 1:0 (0:0); bramka: 1:0 Dariusz Anduła 67 min.

Juventa: Wróblewski 6 - Korona 6, Gębura 7, Senderowski 5, Płusa 5 - B. Kwiecień 2 (38 Fabjański 3, 79' Szymański nie klas.) - Kopeć 6 (76 Janik 1), Gruszczyński 5, Wójtowicz 6, M. Kalista 6 - Stawiarski 2 (46 Anduła 6).

Naprzód: R. Kwiecień 5 - T. Milcarz 5, Nahle 5, K. Milcarz 5, Puchrowicz 5 - Staszewski 4 (65 Kowalski 2), Osiński 5, Piwowarczyk 5, Gągorowski 5 (82 Bębenek nie klas.) - Drej 5, Pach (76 Starościak 1).

Żółte kartki: Wójtowicz, Anduła (Juventa). Sędziował: Damian Gawęcki z Kielc. Widzów: 400.