Kaaatastrofalna gra Korony i porażka z Wisłą Kraków 2:6!!! Taktyka i zmiany trenera Lettieriego legły w gruzach

saw, dor
Tak strzelał swojego drugiego gola dla Korony Gruzin Vato Arweladze. A potem było już tylko gorzej Sławomir Stachura
Fatalny mecz rozegrała w sobotę Korona, która przegrała z Wisłą Kraków na Suzuki Arenie aż 2:6. Kielczanie mogli przegrać to spotkanie w dużo wyższych rozmiarach, bo nie sprawdziła się taktyka gospodarzy opracowana przez trenera Gino Lettieriego. Widać, że zespół jest w głębokim kryzysie. W ostatnich dwóch meczach kielczanie stracili aż dziesięć goli i to co było ich atutem, a więc obrona, stała się teraz najsłabszym ogniwem. W dużej mierze przez eksperymenty trenera, który w każdym meczu zmienia nie tylko skład defensywy, ale też ustawienie. W sobotę przyniosło to katastrofalne skutki.

Korona Kielce – Wisła Kraków 2:6 (2:2)
Bramki: 1
:0 Wato Arweladze 14, 1:1 Krzysztof Drzazga 24, 2:1 Arweladze 28, 2:2 Jakub Błaszczykowski 37, 2:3 Drzazga 51, 2:4 Vukan Savicević 55, 2:5 Łukasz Burliga 65, 2:6 Drzazga 80.

Korona: Miśkiewicz – Rymaniak, Kovacević, Gnjatić (52. Sewerzyński), Bjelica (68. Kosakiewicz) – Pućko, Petrak (57. Jukić), Żubrowski Ż, Arweladze Ż, Gardawski – Soriano.
Wisła: Lis – Burliga Ż (78. Słomka), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Błaszczykowski, Savicević Ż (82. Plewka), Basha, Drzazga, Peszko Ż – Kolar.

Sędziował: Daniel Stefański z Bydgoszczy.
Widzów: 9644.

Trudno zrozumieć to co stało się z Koroną w ostatnich tygodniach. Błędy w defensywie, wielkie kłopoty w drugiej linii i chaotyczna gra na całym boisku. W sobotę wszystkie te słabości kielczan obnażyła Wisła, który wygrała w Kielcach w rekordowych rozmiarach. Korona katastrofalnie zaprezentowała się w drugiej połowie, ale już w pierwszej popełniała mnóstwo prostych błędów w defensywie. Wtedy jeszcze strzelał młody Gruzin Vato Arweladze i był remis. W drugiej połowie była już tylko egzekucja. Tak bolesna dla kibiców, bo przecież nic tak kibiców w Kielcach nie cieszy jak wygrane z Białą Gwiazdą i nic tak nie boli, jak porażki z tą drużyną.

Piłkarze Korony zaczęli mecz niezwykle umotywowani. Chcieli się zrehabilitować za porażkę 1:4 w Sosnowcu, a po drugie mecz z Wisłą zawsze wywołuje dodatkowe emocje.
W 14 minucie Korona wykonywała rzut wolny. Do piłki podszedł Gruzin Wato Arweladze i ładnym strzałem w dalszy róg zaskoczył Mateusza Lisa. Po tym golu gospodarze wykonali kołyskę – była dedykowana Wiktorii, córce Łukasza Kosakiewicza, która przyszła na świat kilka dni temu.

W 24 minucie było już 1:1. Łukasz Burliga zacentrował w pole karne i Krzysztof Drzazga zaskoczył Michała Miśkiewicza, byłego bramkarza „Białej Gwiazdy”. W 28 minucie znowu dał o sobie znać najlepszy w ekipie Korony Arweladze. Po stałym fragmencie gry strzałem głową pokonał Lisa.

Później coraz groźniej atakowała Wisła, która z łatwością dochodziła do pozycji strzeleckich. W 37 minucie wyrównał reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski. Dostał podanie od Vullneta Bashy i strzałem w krótki róg pokonał Michała Miśkiewicza!
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Korony. W 51 minucie Błaszczykowski kapitalnie dograł w tempo do Drzazgi i ten strzałem w długi róg zdobył trzecią bramkę dla Wisły. W 54 minucie po kolejnym błędzie obrony goście mogli rozstrzygnąć losy meczu. Drzazga wyszedł sam na sam, minął Miśkiewicza, ale…nie trafił do pustej bramki. Z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę.
Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 2:4. Drzazga tym razem asystował, a Vukan Savicević mierzonym strzałem w lewy dolny róg trafił do siatki. Piątą bramkę w 65 minucie, znowu przy biernej postawie obrony, zdobył Łukasz Burliga.
-Korona grać, k…. – zaczęli skandować kibice z Młyna. A gdy spiker podał, że mecz z Wisłą ogląda 9644 kibiców, jeden z fanów skomentował: -Tyle osób patrzy na blamaż Korony.

W drugiej połowie Wisła rozbiła Koronę. W 76 minucie widząc całkowitą dominację Wisły kibice z Młyna zaczęli skandować: -Zero ambicji, Korona zero ambicji! A po chwili: Co wy robicie, Korono co wy robicie?!
- Zając zmienisz wreszcie trenera, czy nie. Nie widzisz, co się dzieje! Lettieri odejdź z Korony! Lettieri na boisko! – co chwilę słychać było krzyki zdenerwowanych kibiców Korony. Część z nich po tym trafieniu wyszła ze stadionu.

W 80 minucie Drzazga zdobył szóstą bramkę i było już 2:6. Kompromitacja. W dwóch ostatnich meczach z ostatnich w tabeli Zagłębiem Sosnowiec i przeciętną Wisłą Kraków kielczanie mocno zawiedli i stracili 10 bramek. Bardzo skomplikowali sobie sytuację w tabeli.