Karpaty za silne dla STS, Rzeszów dla Farta II

Robert KACZMAREK
Drugoligowi siatkarze STS Skarżysko-Kamienna przegrali na wyjeździe z Karpatami Krosno 1:3. Takim samym rezultatem zakończyło się też spotkanie AZS Politechniki Świętokrzyskiej/Farta II Kielce z AKS-em Rzeszów.

Karpaty Krosno - STS Skarżysko 3:1 (28:26, 25:18, 23:25, 25:18)

STS: Kruk, Akala, Pilarczyk, Staniewski, Czekaj, Marcin Szumielewicz, Nieboj (libero) oraz Brojek, Lisowski, Michał Szumielewicz.

Skarżyskim siatkarzom nie udało się sprawić niespodzianki na silnym terenie w Krośnie. Pierwszy set był wyrównany, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, kiedy to gospodarze wygrali na przewagi 28:26. W drugim STS prowadził wyrównaną walkę, ale tylko do pewnego momentu, bo końcówka należała zdecydowanie do krośnian, którzy zwyciężyli do 18. Skarżyska drużyna odegrała się w trzeciej partii. Podopieczni Konrada Korzeniowskiego nie popełnili tym razem błędu z końcówki pierwszego seta i decydujące piłki wykorzystali na swoją korzyść, zwyciężając do 23. Niestety, w czwartej części już tak dobrze nie było. Jeszcze przy stanie 19:18 dla Karpat wydawało się, że STS ma szansę powalczyć w końcówce. Stała się jednak rzecz zadziwiająca, bowiem od tego momentu Karpaty zdobyły sześć punktów z rzędu, skarżyski zespół ani jednego. Ostatecznie trzy punkty pozostały w Krośnie. - W pierwszym secie cały czas prowadziliśmy, ale przegraliśmy przez proste błędy w końcówce. Podobnie było w drugiej i czwartej partii, gdzie do pewnego momentu graliśmy jak równy z równym. Potem jednak zaczęli punktować gospodarze i zwyciężyli 3:1. Druga liga jest taka, że wygrywa ten, kto popełnia mniej prostych pomyłek. Nie możemy prezentować się dobrze tylko we fragmentach spotkań - oceniał szkoleniowiec STS.

AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce - AKS Rzeszów 1:3 (26:28, 23:25, 33:31, 17:25)

W pozostałych spotkaniach: Avia Świdnik - Błękitni Ropczyce 3:0, Wisłok Strzyżów - MOSiR Bochnia 3:1, AZS Politechnika Lubelska - Wawel Kraków 1:3.

1. Avia 6 18 18:2
2.AKS Rzeszów 6 16 17:4
3.Karpaty 6 14 15:7
4.Wisłok 6 9 11:10
5.Wawel 6 8 12:14
6.Bochnia 6 7 9:13
7.STS 6 7 9:13
8.Błękitni Ropczyce 6 5 6:14