Kielecka stomatolog Joanna Gałuszka-Garnuszek podbija tenisowe korty w Polsce i na świecie. Jest mistrzynią Polski i wicemistrzynią świata

Paula Goszczyńska
od 16 lat
Znana kielecka stomatolog Joanna Gałuszka-Garnuszek od lat zdobywa laury w Mistrzostwach Polski oraz Świata Lekarzy w Tenisie. Sport to jej wielka pasja, a godziny treningów przekładają się na liczne sukcesy. W ostatnich sportowych zmaganiach pani doktor zdobyła trzy medale – dwa srebrne oraz jeden brązowy.

Kielecka stomatolog Joanna Gałuszka-Garnuszek podbija tenisowe korty w Polsce i na świecie

Z doktor Joanną Gałuszką-Garnuszek spotykamy się w jej gabinecie przy ulicy Triasowej w Kielcach. Na półkach pięknie prezentują się dziesiątki pucharów. - XXXIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie odbyły się w dniach 6-9 czerwca na kortach Arka Gdynia. Fajnie miejsce blisko morza i niezwykła atmosfera. W Turnieju uczestniczyło 130 osób. W singlu zajęłam drugie miejsce, niewiele przegrałam z bardzo dobrą zawodniczką. W mikście również zajęłam drugie miejsce, a nieco gorzej w deblu, bo trzecie miejsce. Bardzo miłym i zaskakującym akcentem było to, że w rankingu ogólnopolskim za 2023 rok zajęłam pierwsze miejsce w deblu open – informuje doktor Gałuszka-Garnuszek.

Od czego zaczęła się ta sportowa pasja? - Zaczęło się od przeprowadzki na Ślichowice. Korty tenisowe wybudowane zostały dosłownie naprzeciwko naszego bloku, więc z mężem postanowiliśmy, że będziemy grać. Skorzystałam też z pomocy trenera. Bardzo mi się to spodobało, zwłaszcza, że wcześniej całe moje życie grałam w koszykówkę i bardzo mi sportu brakowało. I tak od 2007 roku gram w tenisa do dziś. Zresztą właśnie wróciłam z treningu – uśmiecha się nasza rozmówczyni.

Pani doktor regularnie bierze udział w różnych Mistrzostwach, zarówno tych w Polsce, jak i zagranicznych. - Jak zaczęłam grać w tenisa, to mój trener zapytał się, jaki mam cel. Powiedziałam mu, że chciałabym zdobyć Mistrzostwo Polski Lekarzy. Troszkę się uśmiechnął. A już w 2009 roku, po dwóch latach, zdobyłam wspomniane Mistrzostwo w Stalowej Woli. Później zajęłam pierwsze miejsce jeszcze dwukrotnie – w Warszawie i Łodzi. Plan zatem zrealizowałam w 100 procentach – podkreśla doktor Joanna.

Czy ma jeszcze jakiś cel? Oczywiście. - Do Mistrzostwa Świata Lekarzy jeszcze troszkę brakuje. Dwa razy zdobyłam Wicemistrzostwo Świata, więc jestem blisko. Na pewno jest to mój plan na przyszłość – podsumowuje stomatolog Joanna Gałuszka-Garnuszek.