Kilkanaście medali skarżyskich karateków w Kielcach i Lublinie

Piotr STAŃCZAK
Skarżyscy karatecy wraz z trenerem Zbigniewem Zaborskim przywieźli grad medali z turniejów w Kielcach oraz Lublinie. Piotr Stańczak
Reprezentanci skarżyskiej sekcji Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin mają za sobą bardzo udane weekendowe starty. Podopieczni trenera Zbigniewa Zaborskiego wzięli udział w dwóch turniejach - mikołajkowym w Kielcach oraz Otwartych Mistrzostwach Polski w Lublinie.

Debiutująca w zawodach karate Klaudia Wereszczak (z prawej) zajęła pierwsze miejsce w turnieju mikołajkowym w Kielcach.
(fot. Piotr Stańczak )

W sumie przywieźli z nich łącznie szesnaście medali. Jeśli chodzi o kieleckie zmagania - na najwyższym stopniu podium stanęło troje skarżyszczan. Byli to: Oskar Bartosik w konkurencji kata w kategorii wiekowej 10-11 lat oraz w walkach Klaudia Wereszczak (kumite dziewcząt, 14-15 lat) i Bartosz Pająk (16-17 lat). Drugie miejsce zajął Adrian Banaszewski (walki, 18-22 lata). Na trzecich pozycjach plasowali się: Iwona Purtak (walki, 14-15 lat), Beata Korona (walki, kat. 16-17 lat). Czwarte miejsce przypadły: Kacprowi Zaborskiemu (kata chłopców, 10-11 lat), Danielowi Tyszkiewiczowi (kata oraz walki, 18-22 lata), Natalii Wiatr (kata do 7 lat), Ewie Synowiec (walki, 14-15 lat). - Więcej medali zdobyliśmy w walkach, dlatego, że głównie pod tym kątem przygotowujemy się do każdych zawodów. Nasza sekcja nie specjalizuje się w kata (tzw. pojedynek z cieniem - przyp. PST) - podkreśla trener Zaborski.

Mikołajkowy turniej w Kielcach odbył się w sobotę, dzień później skarżyscy karatecy wzięli udział w zawodach Polish Open w Lublinie. Ten start również był bardzo udany. Na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt stanęła Natalia Wiatr (do 7 lat), ponownie najlepszy w walkach był również Bartosz Pająk (16-17 lat). Na drugich miejscach plasowali się: Bartosz Suligowski (8-10), Damian Chruściel (14-15), Adrian Banaszewski (do 65 kg) i Daniel Tyszkiewicz (do 70 kg). Trzecie wywalczyli: Kacper Wolski (8-10 lat) i Oskar Bartosik (10-11), czwarte Patryk Dróżdż (8-10) i Kacper Zaborski (10-11). Miejsca 5-6 przypadły: Igorowi Banaczkowskiemu, Maciejowi Walkiewiczowi (10-11) oraz Kacprowi Chojnackiemu (12-13). - Drużynowo zajęliśmy drugą lokatę, najwięcej słów uznania od obserwatorów mistrzostw zebrał za swoją postawę Bartek Pająk - przypomina trener Zaborski. Zaprasza on na treningi karate do nowego Kombinatu Formy przy ulicy Rejowskiej (dawna Fabryka Domów). Dla osób powyżej 12 lat zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki od godziny 16.30, dla dzieci od pięciu do dwunastu lat we wtorki i czwartki o tej samej porze.