MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kładą asfalt i kanalizację, powstają obiekty inżynieryjne. Prace budowlane na obwodnicy Wąchocka są na półmetku

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Na wielu odcinkach obwodnicy Wąchocka układane są warstwy asfaltu
Na wielu odcinkach obwodnicy Wąchocka układane są warstwy asfaltu Fot. GDKKIA
Prace budowlane na obwodnicy Wąchocka są już na półmetku. Pogoda sprzyja więc przybywa nawierzchni bitumicznych. Trwa układnie kanalizacji, budowa zbiorników retencyjnych, przygotowywana jest też podbudowa pod kolejne odcinki. Zobaczcie na zdjęciach co się dzieje na budowie obwodnicy Wąchocka.

Prace budowlane na obwodnicy Wąchocka są na półmetku

W ostatnich tygodniach pogoda zrobiła się prawie letnia, więc prace przy budowie obwodnicy Wąchocka idą na całego. Przybywa odcinków na których położony jest już asfalt, powstają kolejne obiekty inżynieryjne, nasypy czy kanalizacje deszczowe. Inwestycja ma być zakończona w listopadzie 2024 roku.

Zakres inwestycji obejmuje budowę 4 skrzyżowań jednopoziomowych umożliwiających powiązanie obwodnicy z istniejącymi drogami powiatowymi i gminnymi, budowę dróg dojazdowych o szerokości 3,5 i 5 metrów, budowę dowiązań do dróg powiatowych i gminnych oraz istniejącej Drogi Krajowej 42 oraz budowę obiektów inżynierskich.

O budowie obwodnicy wąchocka pisaliśmy na bieżąco:

Będą to między innymi: osiem wiaduktów w miejscach skrzyżowań drogi krajowej Nr 42 z siecią dróg publicznych, przejście podziemne dla pieszych pod trasą, zespół mostów w ciągu Drogi Krajowej 42 przez rzekę Żarnówkę, budowę urządzeń ochrony środowiska. Będą to obiekty pełniące rolę przejść dla zwierząt. Powstaną też ekrany akustyczne, pasy zieleni izolacyjnej, wygrodzenia. Zaplanowano też budowę przepustów, chodników, elementów bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego, odwodnienia drogi, przebudowę uzbrojenia, budowę oświetlenia ulicznego oraz przebudowę istniejącej sieci kolidującej z inwestycją oraz budowę kanalizacji deszczowej, budowę oraz przebudowę infrastruktury technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji.

Dzięki inwestycji z Wąchocka uruchomi się ruch tranzytowy, a dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz komfort życia mieszkańców. przetargu na realizację inwestycji w trybie projektuj i buduj ogłoszono 20 czerwca 2020 roku. 21 grudnia 2020 podpisano umowę na realizację inwestycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie