Klasa okręgowa. Cenna wygrana Samborca w Nowinach. Wysokie zwycięstwo Kamiennej

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA, Kamil MARKIEWICZ.
Robert Radek w meczu z Piastem Stopnica zdobył bramkę dla Nidzianki Bieliny. To jego piąty gol w tym sezonie
W meczu "na szczycie" Skała zremisowała u siebie z Neptunem Końskie, a goście wywalczyli jeden punkt w końcówce meczu. Spora niespodziankę sprawił LZS Samborzec wygrywając na boisku GKS w Nowinach. Kolejne wysokie zwycięstwo odniósł beniaminek, Kamienna Brody.

Grzegorz Opara, trener GKS Nowiny:

- Nasza gra nie wyglądała źle, ale zabrakło skuteczności, szczęścia i lepszych rozwiązań w ofensywie. Przeciwnik nastawił się na grę z kontrataku i cel osiągnął. Zdobył dwie bramki i zainkasował komplet punktów.

GKS Nowiny - LZS Samborzec 1:2 (1:1), Piotr Pierzak 33 - Jakub Zabłocki 35, Maciej Kiliański 83.

GKS: Kwiecień - Szmalec, Ślefarski, Ołtuszyk, Król - Stanek (86 Paździor), Chiberski, Szymkiewicz, Stępnik (60 Góral) - Szewczyk, Pierzak.
LZS: Żołnowski - Lebida, Syguła, Siudak - Grądziel - Maciej Kiliański, Marcin Kiliański, Gawroński, C. Zioło (69 Rosowicz) - Zabłocki, J. Zioło (53 M. Lubański).

- Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, ale w 16 minucie sędzina nie uznała bramki, którą zdobył Jakub Zioło. Później była jeszcze jedna kontrowersyjna sytuacja, ale sędzina nie podyktowała nam rzutu karnego. Najważniejsze jednak, że na trudnym terenie wywalczyliśmy komplet punktów - powiedział Robert Kuśmira, trener LZS Samborzec.

Pierwszą bramkę dla jego drużyny zdobył znany z boisk ekstraklasy Jakub Zabłocki. Dostał prostopadłe podanie od Marcina Kiliańskiego, uderzył i Rafal Kwiecień musiał wyciągać piłkę z siatki. Autorem drugiego gola był Maciej Kiliański, jego pierwsze uderzenie obronił Kwiecień, ale przy dobitne był już bezradny.

Skała Tumlin - Neptun Końskie 2:2 (2:0), Mateusz Kokosza 13, Tomasz Staszewski 32 - Sławomir Jedynak 58, Rafał Szymczyk 84.

Skała: Simkiewicz - Iwanek, Polakowski, Grzybowski, Guzik, Doroszko (61. A. Solnica), Nowiński, P. Solnica, Staszewski, Kokosza (90. Kuzia), Pach.
Neptun: Herda - Majchrzak (81. Lachowski), Łapot, Klimczak, Kwaśniak (75. Cieślik), Szymczyk, Idzikowski, Janus (46. Jedynak), Kluska, Banachowicz, Nowacki.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, a gdyby zagrali skuteczniej, to mogli prowadzić wyżej. Po zmianie stron to goście prezentowali się lepiej, strzelili kontaktowego gola i mieli sytuacje do strzelenia kolejnych. Na siedem minut przed końcem meczu, przy stanie 2:1, Skała egzekwowała rzut karny, ale strzał Iwanka kapitalnie obronił Herda. Chwile później goście strzelili drugiego gola i cieszyli się z jednego punktu.

-To był mecz walki. W pierwszej połowie nasza defensywa dwa razy dała się zaskoczyć, ale po przerwie to my dyktowaliśmy warunki. Udało nam się doprowadzić do remisu, i to jest sprawiedliwy wynik, bo okazje do zdobycia kolejnych bramek mieliśmy i my i Skała - powiedział trener Neptuna, Arkadiusz Jarząb.

Nidzianka Bieliny - Piast Stopnica 2:1 (1:0), Robert Radek 38, Bartosz Sot 68 - Tomasz Mius 86.

Nidzianka: Iwan - Maciejski, Mateusz Pindral, Bąk, Gałka - Adamczyk, Buras (80 Skrzyniarz), B. Sot, Sito (90 Chlewicki) - Satro (88 S. Sot), Radek (82 Tofil).

Piast: Drozdowski - Fortuna, Kabot, Kosiór, Pisarski (46 Mius) - Guła, Rajca, Zaliński, Judasz (75 Cichoń) - Skiba, Kapusta.

- Był to ładny ciekawy mecz na poziomie "okręgówki". Oba zespoły miały swoje sytuacje podbramkowe. Nam udało się wykorzystać o jedną więcej i wygrać mecz - mówi Andrzej Wiącek, trener Nidzianki.

Klimontowianka Klimontów - Zenit Chmielnik 0:0.

Klimontowianka: Polak - Szymański, Farian, Cebula, Sadłocha - Fulara, Franus, Gajewski, Szmuc (67 Chwała) - Wójciak, Madejski.

Zenit: Rybiński - Kubicki, Radomski, Tacij, Szczepanik (78 Piotrowski) - Bracisiewicz, Nędza (75 Ślusarczyk), Grudzień, Frankiewicz - Kołodziejczyk (61 Pietryka), Rogala.

- Był to w naszym wykonaniu mecz niewykorzystanych szans, bo mieliśmy cztery stuprocentowe sytuacje, których nie udało nam się wykorzystać. Spotkanie na pewno mogło podobać się kibicom, bo prowadzone było w szybkim tempie - mówi Grzegorz Klepacz, trener Klimontowianki.

GKS Rudki - Sparta Dwikozy 3:1 (2:1), Mariusz Jaros 5, 30 z karnego, 70 z karnego - Maciej Drozdowski 25.

GKS: Rafalski - Dawidowicz, Ł. Kowlaski, Gawlik, D. Kowlaski - Salwerowicz, Wojciechowski, Borowiec (70 Gąsior), Kosmala (46 B. Wiecha) - K. Kowalski (75 Hamera), Jaros.

Piaskowianka Piaski - Samson Samsonów 1:2 (0:1), dla gości: Karol Piwowarczyk 5, 90+2.

Samson: Kita - M. Rynk, Marzec, Kołodziejski, Czarnomski, Tokar, Kowalski, Ł. Rynk, Chyb (68. Brzoza), Piwowarczyk, D. Rynk.

-Nie był to mecz na najwyższym poziomie i widać było że grają drużyny z dołu tabeli. Prowadziliśmy od piątej minuty, ale gospodarze na dwie minuty przed końcem zdołali wyrównać. Ale ostatnie słowo należało do nas - powiedział trener Samsona, Artur Jagodziński.

Zryw Skroniów - Moravia Morawica 1:2 (0;0), Michał Bartosiński 82 - Mateusz Osman 72, Kamil Kubicki 84.

Mariusz Ludwinek, trener Skały Tumlin

-Szkoda straconej szansy, bo mieliśmy gości "na widelcu". Gdyby Iwanek wykorzystał rzut karny to mielibyśmy trzy punkty. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale nam pozostaje niedosyt, bo były okazje by rozstrzygnąć spotkanie mna swoja korzyść.

Zryw: Łabuda - Łoboda, Pańtak (70. Faryna), Ziółkowski, Kwiatkowski, Pawlikowski, Magiera, Krzysztofik, Karnia, Baretosiński, Wydrych (80. Maludziński).

Moravia: Pisarczyk - Jasiński, Zygadło, Chałan, K. Zawadzki, Gilewski, K. Kubicki, Ł. Zawadzki, Osman, W. Młynarczyk (86. Szewczyk), M. Zawadzki (46. Pamintasu).

Kamienna Brody - Wicher Miedziana Góra 4:1 (3:1), Jan Szymański 11, Damian Jop 22, Pręcik Bracik 42, Dominik Fąfara (58) - Michał Sobczyk 17.

Kamienna: D. Kalista - Niewczas, Jagieła, Radowiecki, Fąfara (65. Maciejczak), Bracik, Sobczyński, Szymański (80. Drabik), Jop (60. Jałocha), Anduła, Nowocień (70. Soboń).

Wicher: Woźniak - Markowski, Piwowarczyk (60. Surowiec), Woszczycki, Dudzik, Sobczyk, Latos (70. Sikora), Wrona, Łukasiewicz, Smolarczyk (75. Wiśniewski), Tybinkowski.

Najlepsi strzelcy: 11- Nowacki (Neptun), Kokosza (Skała), 9 - Hołody (Sparta), Madejski (Klimontowianka), 8 - Zabłocki (Samborzec), Kowalczyk (Nidzianka).
W następnej kolejce, 11 listopada: Wicher - Nowiny, Moravia - Kamienna, Samson - Zryw, Zenit - Piaskowianka, Sparta - Klimontowianka, Piast - Rudki, Neptun - Nidzianka, Samborzec - Skała.