Klasa okręgowa. Pięć goli GKS nowiny

Mirosław ROLAK, [email protected], Dorota KUŁAGA
GKS Rudki odniósł cenne zwycięstwo nad Astrą Piekoszów. Z prawej pomocnik gospodarzy Sebastian Salwerowicz. Rafał Roman
Relacje z weekendowych meczów klasy okręgowej. Wyniki tutaj

Piotr Idzik, trener Zenitu:

- Wreszcie "odczarowaliśmy" swój stadion i odnieśliśmy zwycięstwo. Przez cały mecz prowadziliśmy grę, nasza wygrana mogła być wyższa. Warto jeszcze odnotować udany debiut w pierwszym zespole naszego wychowanka, 17-letniego Tomka Ślusarczyka.

Pewna wygrana Neptuna Końskie. Astra "powalczyła" z liderem. Szczęśliwy remis Stali.

Piec goli strzelili parcie w Dwikozach gracze GKS Nowiny. Lider, GKS Rudki, "męczył się" w Piekoszowie, ostatecznie wygrywając z Astrą 1:0. Star Starachowice wygrał w Samsonowie, mimo że od 17 minuty grał w osłabieniu.

BOROWIEC DAŁ TRZY PUNKTY

GKS Rudki - Astra Piekoszów 1:0 (0:0), Bartosz Borowiec 60.

GKS: Radczenko - Gawlik, Ł. Kowalski, Łapot - Gryz - Wojciechowski, Borowiec (62. Piekarz), Wiecha, Kosmala (78. Salwerowicz) - Jaros, D. Kowalski.

Astra: Dobrowolski - Grunt, Śladkowski (70. Brożek), K. Majka, Stalmasiński (20. Blicharski) - Łapot, Jaroszenko, Smo-larczyk, Mularczyk - M. Majka (85. Zapała), Kaczmarski.

Gospodarze odnieśli cenne zwycięstwo, mimo że od 67 minuty grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał Dariusz Kowalski. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla podopiecznych Dariusza Świetlika Bartosz Borowiec w 60 minucie.

- Mecz był wyrównany. Lider mnie zaskoczył, bo zagrał przeciętnie. Mimo to odniósł ona kolejne zwycięstwo. Ja dziękuję swoim zawodnikom za walkę. Martwią natomiast dwie kontu-zje, moja i Stalmasińskiego - mówił Marcin Śladkowski, trener Astry.

GOL PAŁGANA OZDOBĄ MECZU

Zenit Chmielnik - Sokół Rykoszyn 3:0 (2:0), Michał Pałgan 23, Kamil Ślusarczyk 33, Patryk Frankiewicz 59.

Zenit: Zając - Pałgan, Radomski, Pietryka, Piotrowski - Bracisiewicz (70. T. Ślusarczyk), Szczukiewicz, Frankiewicz, Salwa (58. Boksa) - Duliński (46. Kołdras), K. Ślusarczyk (65. Nowak).

Sokół: Jakubowski - Hajduk, Poddębniak (60. Łukasik), Sidło, Włodarczyk - Podgórski, Domagała, Wijas, A. Szymkiewicz (46. P. Szymkiewicz), Nowek - Zychalski.

Ozdobą meczu była bramka Michała Pałgana z rzutu wolnego z około 25 metrów. Było to pierwsze trafienie w tym meczu, który toczył się pod dyktando gospodarzy. Goście kończyli mecz w "dziesiątkę", ponieważ w 65 minucie czerwoną kartkę za faul otrzymał Mariusz Wijas.

GOSPODARZE BARDZIEJ SKUTECZNI

Nidzianka Bieliny - Piast Stopnica 3:1 (1:0), Bartosz Sot 8, 65, Dominik Sito 82 - Mateusz Kapusta 62.

Nidzianka: Iwan - P. Wijas (46. Maciejski), Pindral, Bie-niek, Satro - Czarnecki (55. Gałka), Kowalczyk, Buras (85. Gaj-da), Gawęcki (75. S. Sot) - B. Sot, Sito.

Piast: Śliski - Sobierajski (46. Paweł Guła), K. Guła, Ju-dasz, Pisarski - Skałbania, Malec (88. Piotr Guła), Kapusta, Ja-błoński - Rogoziński, Skiba (55. Segda).

- W pierwszej połowie największe zagrożenie stwarzaliśmy po stałych fragmentach gry, tak zdobyliśmy pierwszą bramkę. Po przerwie Piast zagrał odważniej, wyrównał, ale my odpowiedzieliśmy trafieniem Bartosza Sota, który uderzył z sześciu metrów. A trzeci gol padł po błędzie bramkarza gości - mówił Andrzej Wiącek, trener Nidzianki.

- Mieliśmy bramkowe okazje, ale Jabłońskiemu zabrakło precyzji, a po strzale Kapusty bramkarz Nidzianki popisał się udaną interwencją. W drugiej połowie zagraliśmy bardziej ofensywnie, wyrównaliśmy, ale później daliśmy się, niestety, skontrować - mówił Grzegorz Tomecki, trener Piasta.

KANIA KONTRA GOSCIE

Stal Kunów - LZS Samborzec 1;1 (0:0), Rafał Jałocha 78 - Marcin Kiliański 85.

Stal: Kania - Kowalski, Rutkowski, K. Kostrzewa, Molenda, Ostrowski (65. Mularski), Haraźny (55. Frańczak), K. Kaczor, J. Kaczor (55. Ronduda), Jałocha (80. S. Kostrzewa), Mazepa.

Samborzec: Meszek - Rosowicz, Syguła, Koryciński (78. Ciach), Dutka, Kiliański, Pietrucha, Ździuch (70. Tworek), Bijak (60. Belusiak), Kula (50. Misterkiewicz), Olech.

Gospodarze byli bardzo zadowoleni z remisu, bo w całym meczu przeważał zespół z Samborca. Goście mieli kilka wyśmienitych sytuacji, ale na przeszkodzie stał świetnie dysponowany bramkarz Stali, Michał Kania. - Goście zgrali bardzo dobrze, a nam ten mecz nie wyszedł najlepiej. Ten remis to dla nas bardzo szczęśliwy wynik - powiedział trener Stali, Jarosław Jałocha.

-Mieliśmy Kilka wybornych okazji i zasłużyliśmy na wygraną, ale zabrakło skuteczności - powiedział trenee LZS Wojciech Ciach.

SMOLARCZYK POWIĘKSZYL DOROBEK **BRAMKOWY**

Gród Ćmińsk - Moravia Morawica 1:2 (1:2), Mariusz Galus 29 z karnego- Michał Smolarczyk 7 z karnego, 40 .

Gród: Krumplewski - Frączyk, Górecki, Adach (75. Pietrow), Jarząb, Kuliński (80. Frydrych), K,. Frączyk, Chyb, Trojan (46. Walczak), Galus (63. Słoń), Kokosza.

Moravia: P. Kubicki - Wójcik, Detka, K. zawadzki, M. Zawadzki, Młynarczyk (85. Bielecki), Osman (67. Bednarski), Kita, Staniec (46. K. Kubicki), Ł. Zawadzki, Smolarczyk (75. Maciejski).

Goście objęli prowadzenie z rzutu karnego podyktowanego za przypadkowe zagranie ręką jednego z obrońców Grodu. W 29 minucie wyrównał, też z rzutu karnego podyktowanego z faul na Kokoszy, Mariusz Galus. Wynik meczu ustalił najlepszy strzelec Moravii, Michal Smolarczyk, wykorzystując prostopadła podanie od Kity.

SKUTECZNI PO PRZERWIE

Sparta Dwikozy - GKS Nowiny 1:5 (0:1), Damian Mądry 90 - Piotr Pierzak 44 z karnego, 60, 65, Piotr Brzoza 47, Kamil Blicharski 69.
Nowiny: Kwiecień - Ołtuszyk, Stawiak, Cichoń, Brzoza (80. Markowski), Stanek, Niebudek, Szewczyk (65. Stępnik), Kasprzyk, Blicharski (86. Łyczek), Pierzak (70. Grudzień).

Od początku meczu przeważali goście, ale w pierwszej połowie nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie.

ZMĘCZENI UPAŁEM

Neptun Końskie - Kamienna Brody 2:0 (2:0), Michal Nowacki 17, Karol Mojecki 29.

Neptun:Rybiński - Majchrzak, Radwański, Idzikowski, Skoczylas (77. Banachowicz), Kos (60. Rudnik), Jedynak (70. Wojna), Hajduk, Pilarski, Mojecki, Nowacki (67. Cieślik)

Kamienna: Bidziński - Fąfara, Jagieła, Senderowski, Cieślik, Spadło, Gralec, Sęga, Tobiszewski, maciejczak, Dąbrowski.

Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwow pierwszej połowie, po dwóch identycznych akcjach - wrzutkach ze skrzydła i strzałach z kilku metrów. Goście nastawili się na grę s kontry i bronili się na swojej połowie, nie stwarzając praktycznie żadnej groźniejszej sytuacji pdo bramka Neptuna. W drugiej połowie upał dał się we znaki piłkarzom i tempo gry wyraźnie "siadło"

WYGRALI W "DZIESIĄTKĘ"

Samson Samsonów - Star Starachowice 0:3 (0:1), Sebastian Żak 30, Mariusz Fabjański 86, Patryk Kosztowniak 90.

Samson: Kita - Siwek, Kowalski, Dawid Koza, Prędota - Moćko, Wrona, Damian Koza (90. Życiński), Stodulski (46. Kubicki), Piwowarczyk, Nawara.

Star: Telesz - Połeć, Żak, Rogalski (59. Kosztowniak), Ko-walik - Bracik, Krawczyk (80. Minda), Fabjański, Chodniewicz - Zięba (61. Jezulin), Witkowski (75. Jackowski).

- Cały czas mamy problemy kadrowe. Nie było odpowied-niej siły rażenia, bo kilka sytuacji stworzyliśmy. Zabrakło jednak skuteczności, w dodatku w końcówce goście dwa razy nas skontrolowali i skończyło się 0:3 - mówił Mariusz Rynk, trener Samsona.

Star wygrał, mimo że od 17 minuty grał w "dziesiątkę". Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał bowiem Marcin Chodniewicz. - Sami skomplikowaliśmy sobie sytuację. Całe szczęście, że zespół pokazał charakter i wygrał na przekór poważnym problemom kadrowym. Pierwszą bramkę strzałem głową zdobył Sebastian Żak, a dwie kolejne padły po kontrata-kach - powiedział Tomasz Jackowski, kierownik drużyny Staru.

Najlepsi strzelcy: 22 - Smolarczyk (Moravia), 19 - Sot (Ni-dzianka), 16 - Michalski (Sparta), Pietrucha (Samborzec), 13 - Jaros (Rudki), 12 - Mazepa (Stal)

W następnej kolejce, 31 maja /1 czerwca: Nowiny - Gród (6:0), Moravia - Nidzianka (2:1), Piast - Zenit (1:3), Sokół - Rudki (0:9), Astra - Stal (1:1), Samborzec - Star (1:0), Neptun - Samson (0:1), Kamienna - Sparta (2:1).