Klasa okręgowa. Sparta przestraszyła lidera

Mirosław Rolak
Karol Kostrzewa (z piłką) zdobył pierwszą bramkę dla Stali Kunów
Karol Kostrzewa (z piłką) zdobył pierwszą bramkę dla Stali Kunów Mirosław Rolak
21. kolejka. W dużych opałach był lider z Morawicy w meczu ze Spartą Dwikozy. Niespodziankę sprawili Polanie wygrywając z Grodem w Ćmińsku. Ksiądz Marek Walczak zagrał w podstawowym składzie, ale Koprzywianka przegrała. Popis Nowin

Piast Stopnica - Koprzywianka Arka Koprzywnica 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Rafał Charyga 66.

Piast: Piotrowski - Mius (65. Poniewierski), Krzemiński, Majka, Kumor - A. Charyga, Gwóźdź, Sztuk, Domagała - R. Charyga (88. M. Segda), A. Segda (75. Sady).

Koprzywianka Arka: : S. Grdeń - M. Ozdoba, Gawroński, Nasternak, Gorycki - Walczak (46. W. Ciach), Tworek, Pruś, Oszczudłowski - Turbak (75. K. Pawlik), D. Pawlik.

-Powinniśmy wygrać dużo wyżej, ale zmarnowaliśmy kilka bardzo dobrych okazji - powiedział Grzegorz Tomecki, trener Piasta.

-Przegraliśmy, ale powalczyliśmy - mówił Wojciech Ciach, trener Koprzywianki Arki. Ciekawostką jest to, że w jego zespole pierwsze 45 minut zagrał ksiądz Marek Walczak, który jest też asystentem trenera. Wojciech Ciach w sobotę miał urodziny i imieniny, ale drużynie mimo ambitnej postawy nie udało się sprawić prezentu w postaci zwycięstwa.

Star Starachowice - Zenit Chmielnik 3:2 (3:2)

Bramki: 1:0 Emil Madejski 20, 2:0 Mariusz Fabjański 31, 2:1 Kamil Ślusarczyk 35, 2:2 Arkadiusz Rogala 42 z karnego, 3:2 Fabjański 45.

Star: Poński - Spadło, Kozieł, Senderowski, Drabik - Kiełek (46. Śliusar), Rafalski, Sęga (70. Kopeć), Madejski (60. Bies) - Maciejczak (82. Zięba), Fabjański.

Zenit: Simkiewicz - Wołczyk (75. Łękawski), Cielibała, Tacij, Kawiński - Zawierucha (55. Maciński), K. Ślusarczyk, A. Rogala, Piotrowski (75. Frankiewicz) - Gwarek, Krężołek.

-To był widowiskowy mecz, jeśli chodzi o bramki. Skuteczność do przerwy bardzo dobra, ale z gry w pierwszej połowie nie jestem zadowolony. Po przerwie gra była lepsza, ale zawodziła skuteczność - mówił Artur Anduła, trener Staru.

Gród Ćmińsk - Polanie Muszkieter Pierzchnica 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Maciej Ozimirski 20, 0:2 Jakub Majewski 33, 0:3 Majewski 68, 0:4 Michał Rajek 78.

Gród: Krumplewski - Trojan, T. Frączyk, Polakowski, K. Frączyk - Adach (70. Szafarczyk), Węgrzyn (46. Wieczorek), Walczak, Łukasiewicz (60. Żołowicz) - Leśniewski (78. Socha), Kuliński.

Polanie: Czechowski - Kraska, Ozimirski, Pietrzyk, Kozak (55. Malinowski) - Dziewięcki, Trela, Lipa (85. Kmiecik), Ramiączek (70. Terach) - Rajek, Majewski.

-Wygraliśmy 3:0 w Chmielniku, a u siebie przegraliśmy 0:4. Takie życie. Kolejny bagaż doświadczeń dla mnie - jako trenera - powiedział Mariusz Arczewski, trener Grodu.

-U siebie nie możemy wygrać, na wyjeździe odnieśliśmy trzecie zwycięstwo - powiedział Krzysztof Trela, grający trener Polan.

GKS Nowiny - Wisła Nowy Korczyn 6:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Przemysław Cichoń 7, 2:0 Paweł Ślefarski 29, 3:0 Karol Bujak 37, 4:0 Dominik Szewczyk 42, 5:0 Damian Chrzanowski 87, 6:0 Łukasz Gągorowski 90.

GKS: Mech (85. Głuch) - Kasprzyk (75. Olejarczyk), Markowski, Ślefarski, Król - Staszewski (63. Chrzanowski), Bujak, Cichoń, Góral - Szewczyk - Solnica (67. Gągorowski).

Wisła: Borczuch - Tomal, Parlak (46. Ofiara), Kwiecień, Misiewicz (60. Wrześniak) - F. Dudek, Ciekalski, Taler, Gumułczyński - Witek, Francuz.

-Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W drugiej kontrolowaliśmy to, co dzieje się na boisku. Najważniejsze są punkty. Zadanie zostało wykonane - powiedział Mariusz Ludwinek, trener Nowin.

Moravia Morawica - Sparta Dwikozy 4:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Adam Ciak 35, 0:2 Jerzy Mazur 52, 1:2 Wojciech Młynarczyk 73, 2:2 Wojciech Młynarczyk 79, 3:2 Rafał Skrzypek 90, 4:2 Wojciech Młynarczyk 90+1.

Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Detka (30. Skrzypek), Radomski, M. Zawadzki, B. Młynarczyk, Jasiński (46. Szewczyk), K. Kubicki, Kraj, W. Młynarczyk, Pietrzyk (80. Bęben).

Sparta: Maniak (83. Ziętek) - Siudak, Z. Warzocha, Spyra, Drożdżal (83. Górniak), Mazur, Kubicki, Bidas, Kiliański (62. Marzec), A. Warzocha, Ciak.

Niewiele brakowało by broniąca się przed spadkiem z klasy okręgowej Sparta sprawiła ogromną sensacje i wywiozła punkty z boiska lidera. Do 79 minuty prowadzili goście, a gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach meczu.

W pierwszej połowie gospodarze grali ospale i bez animuszu, co wykorzystali goście i po jednej z akcji zdobyli bramkę. Reprymenda w przerwie nie za bardzo podziałała na graczy Moravii, bo po przerwie nadal grali chaotycznie i nie potrafili sforsować defensywy zespołu z Dwikóz. Co więcej w 52 minucie grający trener gości, Jerzy Mazur podwyższył na 2:0. - Zaczęliśmy grać nieco lepiej dopiero wtedy kiedy widmo porażki zajrzało nam w oczy - powiedział trener Moravii Marek Bęben. - Wcześniej w naszej grze było za dużo “luzu” i niefrasobliwości. Wiele razy uczulałem swoich zawodników że jak się walczy o awans, to trzeba podchodzić z maksymalną koncentracją nie tylko do spotkań z bezpośrednimi rywalami, ale z każdym zespołem. Mimo wszystko cieszy fakt że potrafiliśmy się zmobilizować i końcówce spotkania przejść prawdziwą metamorfozę.

-Szkoda że nie udało się obronić na boisku lidera przynajmniej remisu, bo była na to ogromna szansa. W pierwszej połowie graliśmy bardzo rozsądnie i było całkiem dobrze. Poitem trochę zawinili nam bramkarze i w ostatnich minutach spotkania zaprzepaściliśmy szanse na przynajmniej jeden punkt - powiedział trener Sparty, Jerzy Mazur.

Orlęta Kielce - Wicher Miedziana Góra 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Marcin Wojtasiński 18, 0:2 Mariusz Piwowarczyk 64.

Orlęta: Cieśliński - Szczepański, Bandura, Pałgan, Wilczyński, Supierz (57. Gołąbek), Bieniek, Czerwiński, Ołubek (72. Kumor), Gładysz, Kołodziejczyk.

Wicher: Piwowar - Morawski, D. Piwowarczyk, Salwa, Pańtak, Pedryc (65. Chyb), M. Piwowarczyk, K. Piwowarczyk, Wypych, Wojtasiński, Makocki.

Wicher sprawił sporą niespodziankę wygrywając na boisku lokalnego rywala. W 18 minucie kapitalna akcja popisał się Marcin Wojtasiński, który po składnej kontrze i długim rajdzie ograł trzech obrońców i trafił do siatki. Po przerwie goście podwyższyli prowadzenie po strzale Mariusza Piwowarczyka.

-Rozegraliśmy słaby mecz - powiedział trener Orląt, Janusz Cieślak. - W pierwszej połowie widać było zbytnią nerwowość w naszych poczynaniach i nie potrafiliśmy stworzyć klarownych sytuacji. Nieco lepiej było po stracie bramki i w ostatnich minutach meczu, ale trudno o korzystny wynik, kiedy w meczu gra się z pełnym zaangażowaniem jedynie kilkanaście minut.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Stal Kunów 0:2 (0:0).

Bramki: 0:1 Karol Kostrzewa 55 z karnego, 0:2 Damian Cholewiński 74.

Stal: Szczurek (86. Sobański) - Haraźny, Cieślik, Kostrzewa, K. Ronduda, Molęda (46. Kaczor), Kwapisz, Kowalski, Ostrowski, Cholewiński (75. Witek), Szafirowski (80. Ł. Ronduda).

-To był dla nas trudny mecz, bo graliśmy bez paru podstawowych zawodników. Gdybyśmy wcześniej wykorzystali stwarzane sytuacje to nasza wygrana mogła być bardziej okazała - powiedział trener Stali, Jarosław Jałocha.

Orlicz Suchedniów - Granat Skarżysko-Kamienna 0:0

Orlicz: Ścisłowicz - Bator, Górecki, Sikora, Nutzel, Świtowski, Jarząb (72. Galus), Nowak, Moskal, Słoń, Rzeszowski.

Granat: Michalski - Piętak, Styczyński, Chatys, Piotr Markowicz, Płusa, Orlikowski, Lisowski (80. Jagodziński), Paweł Markowicz, Zygmunt, Gardynik (72. Grzejszczyk).

Derby powiatu skarżyskiego zakończyły się sprawiedliwym podziałem punktów, choć w drugiej połowie gospodarze uzyskali wyraźna przewagę i mieli więcej dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Gospodarze mieli pretensje do sędziego że nie zareagował na dwukrotny faul w polu karnym Granatu na Słoniu. W ostatnich minutach bliscy szczęścia byli goście, kiedy groźnie strzelał Jagodziński. Dorota Kułaga

Marek Bęben, trener Moravii Morawica: Niespodzianka tej kolejki jest z pewnością wysokie zwycięstwo Polan w Ćmińsku. Widziałem zespół z Pierzchnicy i nie spodziewałem się że tak efektownie wygrają z Grodem. Nie oczekiwałem też że remisem zakończy się derbowy mecz Orlicza Suchedniów z Granatem. Wygrana Wichra Miedziana Góra na boisku Orląt Kielce świadczy o tym że Wicher “odbija się od dna”. Pozostałe mecze zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami, można powiedzieć że wygrali ci co mieli wygrać. Na uwagę zasługuje zwycięstwo GKS Nowiny, który strzelił aż sześć goli Wiśle.