Klasa okręgowa. Wicher mistrzem jesieni

mir
Piłkarze Wichru Miedziana Góra (na zdjęciu Seweryn Koza) zostali mistrzami jesieni w klasie okręgowej. fot. Mirosław Rolak
Fatalną skuteczność zademonstrowali gracze lidera, Wichru Miedziana Góra i przegrali w Piekoszowie z Astrą, Sześć bramek padło w Bielinach, gdzie Nidzianka niespodziewanie zremisowała z wiceliderem Unią Sędziszów.

Astra Piekoszów - Wicher Miedziana Góra 1:0 (1:0), Hajduk 38.
Wicher: Gąsiorowski - B. Koza (85. Micigolski), Wałek, Spyra, Sobczyk, Łukasiewicz (68. Skrobot), Wrona, Tkacz (68. Czyż), Wesołowski, S. Koza, Piotrowicz.
Goście posiadali zdecydowaną przewagę, ale grali bardzo nieskutecznie. Astra natomiast groźnie kontratakowała i jedną z kontr zakończyła celnym strzałem.

Nidzianka Bieliny - Unia Sędziszów 3:3 (2:3), Marcin Pindral 12, Kowalczyk 35 z karnego, Barucha 46 - Zapalski 5, Jawor 9, Bratek 36.
Nidzianka: Bzymek (46. P. Pustuła) - Gałka, Góźdź, Banasik, Adamczyk, Marcin Pindral (82. Chlewicki), Barucha, Kraj (72. T. Pustuła), Bąk, Kowalczyk (77. Olejarczyk), Mateusz Pindral.
Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Jawor, Surówka, Szota, Ślęzak (68. Matelski), Zapalski (46. Kita), Bratek, Samburski, Rozborski (60. Brożek).
Gospodarz postarali się o sporą niespodziankę urywając punkt faworyzowanemu wiceliderowi. Goście szybko strzelili dwa gole, ale ambitnie grający gospodarze dwukrotnie zdołali doprowadzić do remisu.

LZS Samborzec - GKS Rudki 3:2 (0:1), Zych 47 z karnego, 49, 78 - Kosmala 36, M. Wiącek 90.
Rudki: Rafalski - Dawidowicz, Bassa, Kępa, P. Wiącek, Borowiec (80. Graczak), Wojciechowski, Brzozowski, Kosmala, D. Kowalski, Piekarz (70. M. Wiącek).
Od 30 minuty goście grali w osłabieniu bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Kowalski. Gospodarze rozstrzygnęli mecz na początku drugiej połowy, kiedy w ciągu paru minut strzelili dwa gole. Hat trickiem popisał się Arkadiusz Zych.

Zenit Chmielnik - Jandar Bodzechów 1:0 (0:0), Rogala 78.
Zenit: Chudzik - Waluś, Pietryka, Radomski, Gmyr, Rogala, Bracisiewicz, Radwański, Zadorski, Jagodziński, Gwarek (58. Osman).
Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył strzałem głową Rogala, przytomnie wykorzystując dokładne podanie z prawej strony boiska.

Koprzywianka Koprzywnica - Klimontowianka Klimontów 2:4 (1:1), Ł. Pyszczek 27, Kuciński 64 - Marcin Siudak 45, Marcin Madejski 48, 74, Marcin Sudy 76.
Koprzywianka: Grdeń - Zwolski, Kruczek. Ryński, Siwecki, Tworek, Piątkowski, Krakowiak (60. Kuciński), Kiliański, S. Pyszczek, Ł. Pyszczek.
Klimontowianka: Bogdański - Gawryś (90. Sowiński), Farian, Sudy, Zawadzki, Borycki, Koczot (76. Krawczyk), Siudak, Chwała, Szmuc (84. Pawłowski), Madejski (86. Ferens).
Klimontowianka postarała się o niespodziankę wygrywając na boisku wyżej notowanego rywala. W pierwszej połowie nic nie zapowiadało niespodzianki. Gospodarze przeważali i pierwsi strzelili gola. Po przerwie jednak skuteczniej zagrała Klimontowianka i zainkasowała komplet punktów.

Zryw Łopuszno - Moravia Morawica 1:2 (0:2), Piwowarczyk 80 - Jasiński 34, K. Jakubczyk 44.
Zryw: Chojnecki - Grund (46. Soboń), Rówiński, Łuszczyński, Wojtasiński (85. Kukulski), Doroszko, Latos, Kuzia (46. Musiał), Stępnik, Piwowarczyk, Pach.
Moravia: P. Kubicki - A. Strójwąs, B. Mlynarczyk, Śmiałowski, Jasiński, Chłąd, K. Kubicki, W. Młynarczyk, P. Strójwąs, M. Chlebowski, Jakubczyk.

OKS Opatów - Sparta Dwikozy 1:2 (0:1), Czaja 82 - Hołody 16, Boleń 67.
Opatów: Mazurek - Nowacki, Domurat, Dzietko, Krusiński - Wasilewski, Rusak, Nawrocki, Czaja - Fraszczyk, Gardynik.
Sparta: Tworek - B. Lebida, Bidas, Giedzion, Maziarz (88. Krasoń), Czerwiński, Knobelsdorf (84. Pięta), Boleń, M. Lebida (76. Zajder), Mazur, Hołody (73. Łukaszek).
Goście zasłużenie zainkasowali komplet punktów, przeważając przez większą część meczu i wypracowując więcej sytuacji podbramkowych. OKS pozostał bez zwycięstwa w rundzie jesiennej i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W 16 minucie Boleń dośrodkował na pole karne, bramkarz OKS odbił piłkę wprost pod nogi Hołodego, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. W pierwszej połowie obydwie drużyny miały kolejne okazje (gospodarze nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem). W 67 minucie Boleń mocno strzelił z 16 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej i wpadła do siatki. W 82 minucie gospodarze strzelili kontaktowego gola, a potem mieli jeszcze dobrą okazję, po której gości uratowała poprzeczka.

Victoria Skalbmierz - Sokół Rykoszyn 0:2 (0:1), S. Wijas 28, 62.
Victoria: Trzaska - Idziak, Włudarz, Pela, Stalmach, Ma-giera, Maj, Słabosz, Borek - Łakota, Antos.

Najlepsi strzelcy: 11 - S. Koza (Wicher), 10 - Samburski (Unia), Jagodziński (Zenit), Madejski (Klimontowianka), S. Wijas (Sokół) 9 - Kołdras (Zenit), Zychalski (Astra), Piwowarczyk (Zryw).