Klasa okręgowa. Wyniki 11. kolejki

red
Radość piłkarzy Granatu Skarżysko po zwycięstwie nad Starem Starachowice.
Radość piłkarzy Granatu Skarżysko po zwycięstwie nad Starem Starachowice. Piotr Stańczak
Sprawdź wyniki.

Bucovia Bukowa – Piast Stopnica 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Bąk 16, 2:0 Łukasz Bąk 70, 2:1 Rafał Gwóźdź 75 z karnego, 3:1 Maksymilian Toporek 84.

Bucovia: Chojnecki – J. Bąk (90+3 Kuterasiński), Szczepara, Jamrozik, Saladra – P. Bąk (90+1 Jaskólski), M. Bąk, Wilk, Malaga, Nowak – Ł. Bąk (72. Toporek).
Piast: Śliski – Plewa (26. Jędo) , Potyrało, Plawski, Majka (24 Machniak) – Kawa, Jankoski, Gwóźdź, Pitkiewicz, Lalewicz - Segda (60. Skiba).

- Mecz był pod naszą kontrolą. Po przerwie nie zagraliśmy tak dobrze, ale przeciwnik poza bramką z rzutu karnego, nam nie zagroził. Świetny mecz w naszych szeregach zagrał strzelec dwóch goli Łukasz Bąk - powiedział Przemysław Tatar, kierownik drużyny z Bukowej.
- W pierwszej połowie dwóch naszych zawodników musiało opuścić boisko z powodu urazów. Mamy mnóstwo kontuzji w zespole. Można powiedzieć, kto żyw, ten gra. Muszą nawet grać zawodnicy z rocznika 2000 – powiedział Sławomir Skiba, trener drużyny Piasta.

Granat Skarżysko - Kamienna - Star Starachowice 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Styczyński 7 z karnego, 2:0 Błażej Miller 61, 3:0 Kamil Uciński 74.
Granat: Michalski – Ozan (52. Uciński), Styczyński, Drożdżał, Suwara – Szyszka (82. Rogoziński), Wojna, Kosela, P. Grzejszczyk (73. Głowaczewski) – Rzeszowski (85. M. Grzejszczyk), Miller (78. Kuliński).
Star: Poński – Chatys, Sieroń, Nowocień, Chodniewicz – Sęga (46. Niewczas), Drabik, Gołyski (74. Koźlik), Kosztowniak - Fabjański, Mikosa (82. Madejski).

Na pierwszą połowę skarży-szczanie schodzili z jednobramkową zaliczką. Rzut karny po faulu na Norbercie Drożdżale wykorzystał Bartosz Styczyński. Nie mogli być jednak zadowoleni ze swej postawy. To Star posiadał inicjatywę i miał groźniejsze okazje strzeleckie. Najlepszych nie wykorzystali: Patryk Kosztowniak i Michał Mikosa.
Przewaga miejscowych uwidoczniła się po zmianie stron, udokumentowali ją dwoma celnymi trafieniami.
- Sztuką jest wygrywać po słabszej postawie w pierwszej połowie. Po przerwie już kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia. Cieszymy się z wysokiego zwycięstwa, ale sezon jeszcze się przecież nie kończy – uczulał trener Granatu Dominik Rokita.
- Przegraliśmy za wysoko, pod względem piłkarskim nie prezentowaliśmy się gorzej od Granatu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji – komentował Tomasz Siczek, szkoleniowiec starachowickiej ekipy.

Klimontowianka Klimontów- Świt Ćmielów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Adrian Bernyś 26, 2:0 Piotr Ferens 68.
Klimontowianka: Lasota - Mateusz Miłek, Ł. Cebula, Rzeszutek, Głowacki - Maciej Miłek, Borycki (88. Kobyłecki), Kiliański (75. J. Cebula), Ferens - Bernyś (70. K. Pyszczek), Rożek.
Świt: Kruzel - Kwiatkowski (70. Mołokow), Cichocki, Czuba, Romanowski - Sarna, Kotwa, Michałowski (60. Jedlikowski), Kaczmarczyk, Kiljański (80. A. Mularski) - Stawiarski.

- Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Po przerwie strzeliliśmy na 2:0, były okazje do podwyższenia wyniku, ale najważniejsze, że dopisujemy sobie kolejne trzy punkty - powiedział Jacek Kuranty, trener Klimontowianki.

Sparta Dwikozy - Gród Ćmińsk1:0(0:0)
Bramki: 1:0samobójcza 84.
Sparta D.: Ziętek - Siudak (70. Kubicki), Warzocha, BIds, Kiliański (74. Rutyna), Mazur, Drożdżal, Papka (75. Chorab), Majewski (85. Cieśla), Ciak (80. Sikora).

-To był dla nas bardzo trudny mecz. Goście zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, grali uważnie w obronie, nie pozwalali stworzyć sytuacji. W końcówce meczu uśmiechnęło się do nas szczęście - powiedział grający trener Sparty, Jerzy Mazur.

Stal Kunów - Zenit Chmielnik 6:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Jakub Ostrowski 26, 2:0 Kamil Kowalski 56, 3:0 Marcin Dynarek 59, 4:0 Kamil Kowalski 63, 5:0 Konrad Kijanka 68, 6:0 Adam Witek 74.
Stal: Pietrasik - Cieślik (84. Cholewiński), Dębniak, L. Ronduda, Kijanka, Ostrowski, Haraźny, Kowalski, Dynarek, Pocheć (74. J. Kaczor), Witek.
Zenit: Kuzia - Frankowski, Wołczyk (75. Pawłowski), Buras, Kawiński, Piotrowski, Bracisiewicz, Bujak, Trojan (85. Bielecki), Okchonko (55. Osman), Pacholczak (55. Stępień).

-Wreszcie pokazaliśmy charakter i potencjał który tkwi w naszym zespole. Dziś cała nasza drużyna zasłużyła na duże brawa - powiedział grający trener Stali, Marcin Dynarek.
-Ten mecz to dla mnie totalne zaskoczenie. W pierwszej połowie przeważaliśmy i mieliśmy sytuacje, a po przerwie ... pokazaliśmy zupełną bezradność - powiedział trener Zenitu, Łukasz Ubożak.

POlanie Fart Pierzchnica - lechia Strawczyn 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Maciej Piecyk 65, 2:0 Michał Staszewski 72, 2:1 Albert Zajęcki 76.
Polanie Fart: Wrzoskiewicz - Wysocki, Kosałka, Skworoń, Buczkowski, M. Rajek, Piecyk, Sadowski, Ł. Rajek (80. Niebudek), Misztal, Staszewski.
Lechia: Piwko - M. Picheta, Ściegienny (78. K. Majka), Mazur (85. Ciołak), Pietrzak (82. Bębacz), Wawrzeńczyk (90. Błasiak), Baran, Szafarczyk (65. Sikora), Kurczyński, Zajęcki.

GKS Rudki - Orlicz Suchedniów 3:2(0:1)
Bramki:0:1 Marcin Tacji 25, 1:1 Jakub Zakrzewski 50, 1:2 Grzegorz Skarbek 75, 2:2 Jakub Zakrzewski 90, 3:2 Kacper Wiecha 90+7.
GKS: Sylwanowski - Treska, Kowalski, Zakrzewski, D. Dawidowicz - R. Dawidowicz, Gawlik (80. G. Wiecha), Świstak (67. Salwerowicz), Borowiec (43. Bednarski) - B. Wiecha, K. Wiecha.
Orlicz: Bilski - Bator, Olszewski, Tacji, Jarząb, Janyst, Mądzik (80. Sikora), Rafalski, Świtowski (70. Kita), Staszewski (90. Solnica), Skarbek (85. Czerwiński).

-Odnieśliśmy upragnione zwycięstwo. W końcówce były ogromne emocje, tym razem dopisało nam szczęście - powiedział Marcin Kosmicki, trener GKS.
OKS Opatów - Sparta Kazimierza Wielka 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Dawid Byrski 13, 0:2 Byrski 64, 1:2 Filip Szemraj 80.
OKS: Dulny - Pucułek, Sidor, Łowicki, Molęda - Dzietko (75. Szemraj), Szewczyk, Bilski, Kroczek (80. Harabin) - Karek (64. Librowski), Bana-siewicz.
Sparta KW.: Ciemiera - Morsztyn, Sierakowski, Ziętara (86. Radziszewski), Florczyk - Byrski, Zawadzki, Kowalski, Adamczyk, Bandura - R. Stępień (65. Nowak).
- Szkoda punktów. Nie byliśmy zespołem gorszym od Sparty. Byrski to jednak „kawał napastnika”. To on zapewnił gościom zwycięstwo - powiedział Maciej Zygadło, kie