Klasa okręgowa. Wyniki 13. kolejki.

red
Podczas meczu w Starachowicach pomiędzy piłkarzami Staru i Piasta Stopnica nie brakowało nerwowych momentów. Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 1:1 Rafał Roman
Zobacz wyniki.

Star Starachowice - Piast Stopnica 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Jaros 8, 1:1 Łukasz Kołek 68.

Star: Wróblewski - Sieroń, Podzielny, Ciepluch, Chodniewicz - Rafalski, Gryz, Kosztowniak, Drabik, Sęga - Jaros.

Piast: Piotrowski - Kołek, Krzemiński, Pławski, Majka (60. Jabłoński) - Gwóźdź, Machniak, Nowak, Charyga - Segda (87. Kawa), Adaś.

- Straciliśmy punkty z drużyną, która powinna tu polec. Prowadziliśmy 1:0, mieliśmy kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale nie trafialiśmy nawet do pustej bramki. Mamy kolejny remis na własne życzenie - mówił Artur Anduła, trener Staru.

- Star miał przewagę, więcej okazji do zdobycia bramek. My zagraliśmy defensywnie, a jeden z kontrataków udało nam się zamienić na bramkę - mówił Grzegorz Tomecki, trener Piasta.

W sobotnim pojedynku na ławce rezerwowych gospodarzy zasiadło dwóch nowych graczy Staru: Kamil Kurek (rocznik 1997) i Patryk Wójcik (1998). Obaj to młodzieżowcy. Pierwszy z wymienionych reprezentował ostatnio barwy Juventy Starachowice, drugi dwa lata temu występował jako zawodnik KSZO Junior Ostrowiec. - Problemem kadry jest zbyt mała liczba młodzieżowców, stąd posiłkowanie się tymi zawodnikami - powiedział trener Anduła.

Gród Ćmińsk - Lechia Strawczyn 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Baran 30 z karnego, 0:2 Rafał Kurczyński 70, 1:2 Dawid Adach 85, 2:2 Mateusz Kokosza 90+2.

Gród Ć.: Krumplewski - T. Frączyk, Polakowski, Socha, Żołowicz (46. Zmysłowski) - Koza (82. Adach), Pałgan (59. Kokosza), Trojan, Łukasiewicz - K. Frączyk, Szafarczyk (66. Wieczorek).

Lechia: Picheta - Surma, Zapała (85. Majka), Mazur, Jas - R. Piotrowski (68. Kotwica), Raczyński, D. Kasprzyk (72. Wawrzeńczyk), T. Baran - Pańczyk, Kurczyński.

- Do 85 minuty wygrywaliśmy 2:0. Jednak znowu nie udało się utrzymać prowadzenia i zdobyć trzech punktów - powiedział Mirosław Gałęziowski, trener Lechii.

GKS Nowiny - Zenit Chmielnik 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Chrzanowski 29 z karnego, 1:1 Wojciech Gulas 55.

GKS: Mech - Markowski (76. Smuga), Ślefarski, Bujak, Kasprzyk - Dziubek, Cichoń, Chrzanowski (65. Góral), Niebudek (60. Krężołek) - Szewczyk, Drej.

Zenit: Dobrodziej - Zawierucha, Olszewski, Ko-lanowski, Kawiński - Bandura (70. Stępień), Piotrowski, Bracisiewicz, Frankiewicz (46. Wołczyk) - Trojan, Gulas.

- Nie zasłużyliśmy na zwy-cięstwo. Może Zenit nie miał wyraźnej przewagi, ale był bliższy wygranej, bo w 84 minucie miał rzut karny. Na szczęście dla nas obronił go Paweł Mech - powiedział Mariusz Lu-dwinek, trener Nowin. Dodajmy, że wykonawcą rzutu karnego był Marcin Piotrowski.

Granat Skarżysko-Kamienna - Sparta Dwikozy 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Piotr Grzejszczyk 31, 2:0 Artur Kuliński 44, 2:1 Paweł Koczwara 52, 2:2 Artur Warzocha 80.

Granat: Michalski - Ozan, Wojna, Chatys, Zygmunt - Spadło (70. Płusa), Dulęba, Kuliński, Rzeszowski - Gardynik (75. Gnat), Grzejszczyk (82. Suligowski).

Sparta: Polit - Siudak, Spyra, Z. Warzocha, Bo-rycki - Kubicki, Latański, Bidas (50. Marzec), Ko-czwara - Kiliański (74. Mazur), A. Warzocha.

- Jestem zawiedziony. Po przerwie przeciwnik grał dobrze, był zdeterminowany, a my mieliśmy problem z odbiorem i jakością gry - mówił Jerzy Rot, trener Granatu.

Gród Wiślica - GKS Rudki 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Borowiec 30, 1:1 Patryk Klepacz 68, 1:2 Kacper Wiecha 80.

Gród W.: Ciemiera - Szostak (60. B. Olesiński), Kowalski, Pisarski, D, Nowak - K. Olesiński, So-bura, Niedziela (65. Dryja), Maj (75. Musiał) - Ziętara, Klepacz.

GKS: Rafalski - Kowalski, Treska, Zakrzewski, Kwiatek (70. Salwerowicz) - R. Dawidowicz, Ga-wlik, Borowiec, D. Dawidowicz (75. Cieślik) - K. Wiecha, Świstak (80. Bednarski).

- Jesteśmy bardzo niezadowoleni z poziomu sędziowania. My kończyliśmy mecz w dziewiątkę, rywal w dziesiątkę. Sędzia mylił się w dwie strony - mówił Przemysław Gruchała z Grodu.

Stal Kunów - Kamienna Brody 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Kamil Wochniak 30.

Stal: Sobański - Ł. Ronduda, Cieślik, M. Witek (65. Haraźny), K. Ronduda (60. Szafirowski), Ostrowski, Cholewiński (75. Pocheć), Jałocha, Kaczor, A. Witek, Dynarek.

Kamienna: Dymanowski - Praga, Świątek, Kostrzewa, Jagieła, Jedlikowski (80. Czerpak), Gruszczyński, Sado, Gajewski (70. Soboń), Dziewięcki (65. Dąbrowski), Wochniak.

Jedyna bramka tego spotkania padła po składnej akcji gości, w której Szczepan Dziewięcki zagrał prostopadłe podanie pomiędzy obrońców do Kamila Wochniaka, a ten, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, celnie strzelił przy słupku.

-Na boisku nie było widać, że gramy z liderem. Mecz był wyrównany i bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Dogodne sytuacje mieliśmy i my, i goście, a w drugiej połowie to my byliśmy stroną przeważającą. Goście uparcie dążyli do utrzymania korzystnego wyniku i to im się udało, choć w ostatnich minutach w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Adam Witek, ale niestety minimalnie przestrzelił. I ponieśliśmy porażkę - powiedział grający trener Stali, Marcin Dynarek.

-Warunki atmosferyczne, a przede wszystkim stan murawy, nie pozwoliły na jakąś finezyjną grę. Na szczęście moi zawodnicy szybko dostosowali się do tych warunków. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz. Było dużo walki, ale najważniejsze, że dopisujemy do naszego konta kolejne trzy punkty i do końca rundy zamierzamy już wygrywać - powiedział trener Kamiennej, Marcin Wróbel.

Polanie Muszkieter Pierzchnica - Wicher Miedziana Góra 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Sołtys 30, 2:0 Jakub Majewski 40, 3:0 Krzysztof Trela 62, 4:0 Jakub Majewski 72, 5:0 Filip Idzik 82, 6:0 Hubert Lipa 90.

Polanie: Czechowski - Rajek (70. Salwa), M. Pietrzyk, Cielibała, Kozak (62,. Miszczyk), Sołtys - P. Pietrzyk (82. Dziedzic), Lipa, Trela, Detka (80. Idzik) - Majewski.

- Już w pierwszych 30 minutach meczu mogliśmy strzelić kilka goli, ale w tym okresie graliśmy bardzo nieskutecznie. Po zdobyciu pierwszej bramki wiadomo już było, że kolejne są kwestią czasu. Rywal praktycznie nam nie zagroził. Wynik mógł być dwucyfrowy, ale najważniejsze że rozegraliśmy ładny mecz i przeprowadziliśmy wiele składnych akcji - powiedział grający trener Polan, Krzysztof Trela.

Klimontowianka Klimontów - Orlicz Suchedniów 6:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Jacek Rożek 5, 2:0 Jacek Kuranty 18, 3:0 Jacek Rożek 47, 3:1 Piotr Solnica 68, 3:2 Tomasz Staszewski 72, 4:2 Jacek Rożek 75, 5:2 Maciej Kiliański 79, 6:2 Adam Papka 90+1.

Klimontowianka: Dudek (35. Majchrowski) - Mateusz Miłek (64. Maciej Miłek), Cebula, K. Pyszczek, Pyza (57. Kiliański), Krawczyk, Fra-nus, Kuranty, Kabata - Szymański, Rożek (82. Papka).

Orlicz: Ułysz - Staszewski, Tacji, Solnica, Świ-towski, Jarząb, Sikora (83. Kaczmarski), Bator (80. Lasota), Marek Banaczkowski - Skarbek, Drogosz.

Goście przyjechali w osłabionym składzie i mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Pierwszą bramkę Klimontowianka zdobyła już w 6 minucie, a potem miała kolejne sytuacje. Po przerwie goście zdołali zmniejszyć stratę, a w 77 minucie czerwoną kartkę ujrzał Łukasz Cebula i gospodarze grali w osłabianiu. Mimo to Klimontowianka strzeliła jeszcze trzy gole i zainkasowała komplet punktów.
Dorota Kułaga

Ocenia kolejkę

Marcin Dynarek, trener Stali Kunów: - W tej kolejce padło kilka wyników, które są dla mnie zaskoczeniem. Przede wszystkim liczyłem, że komplet punktów zdobędą, grając na swoich boiskach, Granat i Nowiny. Wprawdzie rywale obydwu drużyn, Sparta Dwikozy i Zenit Chmielnik, to solidne zespoły, ale faworytami byli gospodarze. Niespodzianką jest też remis Staru z Piastem, bo Star to zdecydowanie lepszy zespół. Rudki wygrały w Wiślicy, ale w tym spotkaniu mógł paść każdy wynik, bo grały drużyny o zbliżonych umiejętnościach. Podobnie, jak w meczu Grodu Ćmińsk z Lechią. Imponujące są zwycięstwa Polan i Klimon-towianki, ale im przyszło grać ze zdecydowanie słabszymi rywalami.