Komplet wyników klasy okręgowej. Skuteczny Jandar, niespodzianka w Morawicy

mir
Michał Kosowski (z prawej) zdobył trzy bramki w meczu Jandar Bodzechów – Zryw Łopuszno (6:1). Fot. Mirosław Rolak
Zespół Wichra Miedziana Gór zadedykował zwycięstwo w Bielinach swemu koledze, Mateuszowi Łukasiewiczowi, który doznał kontuzji w końcówce meczu. Do sporej niespodzianki doszło w Morawicy, gdzie Moravia uległa Victorii Skalbmierz. Wysokie zwycięstwo nad przebudowanym zespołem Zrywu Łopuszno odniósł Jandar Bodzechów.

Łukasz Kowalski, grający trener GKS Rudki:

- Pozostał niedosyt. Liczyliśmy na zwycięstwo i trzeba przyznać, że mieliśmy okazje do zdobycia bramki. Jednego gola nawet strzeliliśmy z rzutu wolnego pośredniego, ale sędzia go nie uznał. Twierdził, że piłka wpadła bezpośrednio do bramki, a naszym zdaniem dotknął jej bramkarz. To była sporna sytuacja. Poza tym zabrakło piłkarskiego szczęścia, bo mieliśmy też słupek i poprzeczkę.

Nidzianka Bieliny - Wicher Miedziana Góra 0:1 (0:0), Seweryn Koza 51.
Nidzianka: Iwan - Gałka, Banasik, Satro, Marcin Pindral, Gajda (56. Maciejski), Kraj, Kowalczyk, Sito (80. Sot), Mateusz Pindral, Bochniak.
Wicher: Gąsiorowski - B. Koza, Śliwa, Siodlarz, (77. Foks), Łukasiewicz, Spyra, Wrona, Kobczyk, S. Koza (87. Skrobot), Wesołwski (46. Czyż), Piotrowicz.
Jedyna bramka meczu padła po składnej kontrze gości, Rafał Wrona prostopadle zagrał do najlepszej strzelca zespołu lidera, Seweryna Kozy, a ten będąc w sytuacji sam na sam nie zmarnował okazji.
W pierwszej połowie przeważali goście, ale grali nieskutecznie. Po przerwie to Nidzianka częściej atakowała, ale za to Wicher przeprowadzał groźne kontry i po jednej z nich zdobył zwycięską bramkę.
W ostatniej minucie meczu, w przypadkowym zderzeniu z rywalem, groźnej kontuzji (złamany nos) doznał Mateusz Łukasiewicz i został odwieziony do szpitala. Koledzy z zespołu zadedykowali mu zwycięstwo w Bielinach.

GKS Rudki - Koprzywianka Koprzywnica 0:0

GKS: Rafalski - Łebek, Ł. Kowalski, Bassa, Dawidowicz - Kosmala, Brzozowski, Wojciechowski, D. Kowalski - K. Kowal-ski (75. Gąsior), Piekarz (80. Budziński).
Koprzywianka: Grdeń - Chmielowiec, Nasternak, K. Pysz-czek, Ryński - Kiliański (90. Gach), Mrozik, Piątkowski, Krako-wiak (57. Kruczek) - Zwolski (80. Ciach), Kuciński (62. S. Pysz-czek).
W spotkaniu tym nie mógł wystąpić Łukasz Pyszczek, grający trener Koprzywianki. Pauzował z powodu czterech żółtych kartek. - Zdobyliśmy cenny punkt. Spotkanie było wyrównane. Rudki miały okazje, my również. Mam na myśli sytuacje Kuciń-skiego i Mrozika. Moim zdaniem remis jest sprawiedliwy - po-wiedział Łukasz Pyszczek, trener Koprzywianki.
Niedosyt po tym spotkaniu czuli natomiast gospodarze. -Ten punkt to może dla nas nie porażka, ale jesteśmy zawiedzeni, ponieważ liczyliśmy na zwycięstwo - powiedział Łukasz Kowalski, grający trener GKS.

Jandar Bodzechów - Zryw Łopuszno 6:1 (3:1), Michał Kosowski 25, 44, 79, Radosław Ćwik 34, Łukasz Janikowski 81, Sebastian Kostrzewa 84 - Karol Soboń 32.
Jandar: Karuzel - Cieślik (71. Sarna), Kijanka, Zięba, Wacker, Ćwik (72. Rutkowski), Aras, Gromek (63. Kostrzewa), Janikowski, Kosowski, Dynarek.
Zryw: Chojnecki - K. Soboń, Stępiński, Wilk, Urbańczyk, Serafin, Bartusiak (71. Cieślicki), Niebudek, Cegieła (46. M. Soboń), Kot, Grzegorczyk.
Przebudowany zespół Zrywu wyraźnie ustępował gospodarzom. Już w pierwszej połowie gracze Jandaru wypracowali mnóstwo okazji, ale szwankowała skuteczność. Po przerwie bramka Zrywu była niemal nieustannie oblegana i bodzechowski zespół strzelił jeszcze trzy gole.

Sparta Dwikozy - Sokół Rykoszyn 1:1 (1:1), Michał Hołody 8 - Paweł Szamański 34.
Sparta: Tworek - B. Lebida, Niziołek, Bidas, Orawiec, Czerwiński, Knobelsdorf (62. Drożdżal), Boleń, M. Lebida (82. Maziarz), Mazur, Hołody (77. Bijak). Sokół:
Pierwsza bramka padła już w 8 minucie, Hołody umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości. W następnych minutach do ataku rzucili się zawodnicy Sokoła. Efekt przyszedł dopiero w 34 minucie, kiedy to Łukasz Szymański pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. W drugiej połowie oba zespoły miały swoje szanse. Najlepszą okazję dla gospodarzy miał M. Lebida, który mając już przed sobą tylko bramkarza, oddał strzał obok słupka. Pod koniec spotkania ponownie z rzutu wolnego uderzał Szymański, jednak tym razem Tworek był na posterunku.

Moravia Morawica - Victoria Skalbmierz 0:3 (0:2), Łukasz Łakota 5, Damian Szostak 22, Przemysław Antos 57.
Victoria: Pałaszewski - Idziak, Rechowicz, Karpiński, Stalmach, Włodarz (70. Pela), Borek, Ciekalski (75. Kwiecień), Szostak (55. Krawczyk), Antos, Łakota (85. Kupiszewski).
Zwycięstwo Victorii w morawscy to największa niespodzianka kolejki.

Unia Sędziszów - Zenit Chmielnik 2:0 (0:0), Grzegorz Matelski 77, Wojciech Zapalski 81.
Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Surówka (79. Surdel), Zasada, Chuptyś, Zapalski, Szota (85. Rozborski), Matelski (82. Kornobis), Cielebała (73. Brożek), Samburski.
Zenit: Chudzik - Radomski, Pietryka, Cielibała (67. Ogórek), Tomczyk (65. Bracisiewicz), Osman, Radwański, Rogala (50. Jagodziński), Nędza, Zadorski, Gwarek.

Astra Piekoszów - LZS Samborzec 0:5 (0:0), Arkadiusz Zych 54, Bartłomiej Gąsiorek 69, Cezary Zięba 79, Wojciech Gawroński 85, Michał Szczepański 90.
Astra: Trela - Banaś, Śladkowski, Mikołajczyk (53. Szymoniak), Karbownik, Mularczyk (53. Marek), Gębski, Rówiński, Wijas (70. Zaława), K. Marek, Jaroszenko (53. Kaczmarski).
Samborzec: Kielecki - Zięba, Kanios, Grądziel, Trześniewski, Szymański, Kulczycki (84. Biało), Gąsiorek (75. Zbyrad), Gawroński, Szczepański, Drozdowski (46. Zych).

Klimontowianka Klimontów - OKS Opatów 2:1 (1:1), Marcin Sudy 43, Mateusz Farian 89 z karnego - Piotr Frańczak 16.

W następnej kolejce, 2-3 kwietnia: Wicher - Sparta, Zryw - Rudki, Opatów - Jandar, Samborzec - Nidzianka, Zenit - Astra, Victoria - Klimontowianka, Koprzywianka - Unia, Sokół - Moravia.
Najlepsi strzelcy: 13 - Sebastian Wijas (Sokół), Seweryn Koza (Wicher), 12 - Grzegorz Samburski (Unia), 10 - Marcin Madejski (Klimontowianka), Wojciech Jagodziński (Zenit), Mar-cin Zychalski (Astra), 9 - Łukasz Piwowarczyk (Zryw), Paweł Kołdras (Zenit).