Komplet zwycięstw w Dzierżoniowie

W Dzierżoniowie Vive ograło dwa zespoły rosyjskie i jeden ukraiński. Na zdjęciu rzuca Tomasz Rosiński. P. Papaj
Szczypiorniści Vive w kolejnych sparingach pokazali dobra grę. W tym tygodniu czekają ich kolejne ciekawe mecze w turnieju "Kielce Cup"

W ostatnim swoim meczu sparingowym w Dzierżoniowie piłkarze ręczni Vive Kielce pokonali dziewiątą drużynę rosyjskiej ekstraklasy, Lokomotiw Poljot Czelabińsk 23:19 (8:8).

Vive: Pawlak, Kubiszewski - Chodara 3, Grabarczyk 1, Jachlewski 1, Konitz 2, Kubillas 1, Kuchczyński 3, Nikulenkow 4, Rosiński 2, Sadowski 2, Zaremba 4 (3).
- Jak na sparing to był bardzo twardy mecz. Nasza drużyna zagrała świetnie w obronie - mówił kierownik kieleckiej ekipy, Wojciech Łukawski.
- To był nasz najmocniejszy dotąd sparingpartner, wliczając również mecze w Austrii i na Słowacji - ocenia trener bramkarzy Vive, Rafał Bernacki. - Czelabińsk gra bardzo twardą, daleko wysunięta obroną, z którą mieliśmy początkowo sporo kłopotów, a zawodnicy, choć jak na rosyjski zespół nie imponujący warunkami fizycznymi, są świetnie przygotowani pod względem motorycznym - dodaje.

Przez niemal całą pierwszą połowę prowadzili Rosjanie - 3:1, 5:3, 6:5. Po kilku dobrych interwencjach Bartłomieja Pawlaka w bramce (między innymi dwa obronione karne) i trafieniu Patryka Kuchczyńskiego w 23 minucie był remis 7:7. Drugą połowę również lepiej rozpoczęli rywale, którzy w 40 minucie wygrywali 14:11. W tym okresie Vive popełniło kilka prostych błędów w ataku, a Lokomotiw kontrował lub zdobywał rzuty karne. Ostatnia faza meczu to jednak przewaga Vive - obrony Marka Kubiszewskiego, dobra gra Dmitrija Nikulenkowa i gole Kamila Sadowskiego dały naszemu zespołowi prowadzenie 21:17 (53 min).

W piątek Vive pokonało w Dzierżoniowie inną rosyjską drużynę, Newę Sankt Petersburg 34:29 (20:15) oraz mistrza Ukrainy, ZTR Zaporoże 27:25 (15:11). Nowy zawodnik Vive, Mateusz Zaremba zdobył w nich odpowiednio jedną i dziewięć bramek.
Kolejne mecze Vive rozegra w ramach turnieju "Kielce Cup" (17-19 sierpnia).