Koncertowa połowa KSZO. MKS Stąporków lepszy w pojedynku beniaminków. Relacje z meczów IV Ligi (zdjęcia, video)

Kamil MARKIEWICZ [email protected], Robert KACZMAREK, /dor/
Fragment meczu Spartakus Daleszyce - Partyzant Radoszyce. Arkadiusz Pająk (z lewej) walczy o piłkę z Kubą Kosem z Partyzanta. Fot. Kamil Markiewicz
Piłkarze rezerw KSZO Ostrowiec pokonali w meczu wyjazdowym Orlęta Kielce aż 7:2. MKS Stąporków wygrał przed własną publicznością z ŁKS Georyt Łagów 4:2.

Waldemar Węgrzyn, trener Partyzanta Radoszyce:

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Myślę, że w końcu udało nam się ustabilizować formę. Nasza gra idzie ku lepszemu, to już drugie zwycięstwo z rzędu, co za tym idzie, pniemy się w górę tabeli. Mam nadzieję, że za tydzień w meczu z Orlętami Kielce, również pokażemy charakter i sportowego ducha walki i wygramy przed własną publicznością.

Wisła Sandomierz - Neptun Końskie 3:0 (1:0), Michalski 14, 50, Kodyra 90.
Wisła: Kuśmierz - Rzeszutek, Cielebąk, Bryła, Warzocha - Ziółek, Kodyra, Kotwa, Kapsa (86 Rosowicz) - Michalski (78 Warzocha), Stępień (46 Ogrodnik).

Spartakus Daleszyce - Partyzant Radoszyce 0:1 (0:1), Komisarski 35 z karnego.
Spartakus: Kołomański - Ryba (60 Banasik), Mochocki, Mateusz Rubak, Salwa - Ostrowski, Otawski, Pierzak (80 Dziurski), Brzozowski (70 Michał Rubak) - Ogłoza (46 Janik), Pająk.
Partyzant: Pastucha - Michalski, Naruszewski, Stolarczyk, Łuszczyński - Wieczorek (80 Kądziela), Szymanek, Kluska, Komisarski, Zagdanek (89 Jarząb) - Kos.

Orlęta Kielce - KSZO II Ostrowiec 2:7 (1:0), Laskowski 1, Roter 69 - Brytan 47, 52, Kapsa 68, 72, Grębowski 60, Persona z karnego 80, Dziadowicz 85.
Orlęta: Palka - Relidzyński, Bieniek, Dziubel, Bakalarz - M. Zacharski, Kozior (75 Niebudek), Kundera, Kita - Laskowski (72 Wojtasiński), Roter.
KSZO II: Cira - Basta, Nowik (46 Głodek), Skórnicki, Nogaj - Michalski (62 Dziadowicz), Grębowski, Dybiec, Persona - Kapsa (86 Florys), Brytan.
W przerwie trener KSZO II Rafał Wójcik przeprowadził ostrą rozmowę ze swoimi zawodnikami i na efekty nie trzeba było długo czekać. Goście zdobyli w drugiej części gry siedem bramek! - Do przerwy grał przeciętny zespół czwartoligowy, w drugiej połowie zawodnicy aspirujący do gry w pierwszej lidze. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Dybiec i Nogaj, a za skuteczność należy wyróżnić Kapsę i Brytana - powiedział Rafał Wójcik, trener drugiej drużyny KSZO.
Gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę", ponieważ w 82 minucie Marcin Wojtasiński dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Granat Skarżysko - Sparta Dwikozy 2:0 (0:0). Brzozowski 78, Dudek 87.
Granat: Chadała - Derlatka, Jastrząb, N. Drożdżał, Kołodziejczyk - Białek (60 Koryciński), Orzechowski, Brzozowski, Wieczorek (85 Fabiański) - Witkowski (37 Dudek), Szyszka (87 Sułek).
Sparta: Cena - Niziołek, Bidas, Stępień, Gaweł - Knobelsdorf, Lebida, D. Drożdżał (70 Zajder), Pierzchała (65 Hołody) - Rosiński (80 Boleń), Gajda (77 Chmielewski).
Przez większą część meczu w Skarżysku na boisku było niewiele sytuacji godnych uwagi. Właściwie po pierwszej połowie to Sparta byłą bliższa prowadzenia, ale tuż przed przerwą uderzenie Macieja Gajdy z trudem sparował golkiper miejscowych Kamil Chadała. Granat zaczął zagrażać Sparcie dopiero w drugiej połowie. Gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw znakomity strzałem głową popisał się Dawid Brzozowski, który wykorzystał dośrodkowanie Damian Szyszki. Na trzy minuty przed końcem w roli egzekutora wystąpił Piotr Dudek, który niepilnowany przez obrońców Sparty, pewnie strzelił w prawy róg bramki Ceny.

Sparta Kazimierza Wielka - Alit Ożarów 2:1 (0:1). Mirek 55, 73 - Buglewski 20.
Sparta: Jeziorek - A. Idziak, Głąbicki, Radziszewski, Adamczyk - Gorgoń (63 Trzepatowski), Krupa (86 S. Idziak), Sobura, Puchała - Banaszewski (66 Malara), Mirek (90 Nowak).
Alit: J. Rybus - Gierczak, Drdzeń, Stefański, Soja - M. Buglewski, Mianowany, Dryka, Kościelny - Głuch (82 Tomczyk), Wojtal (38 R. Buglewski).
Kibice w Kazimierzy Wielkiej obejrzeli wyrównany mecz. Po pierwszej połowie lepsze humory panowały w ekipie przyjezdnych. W 20 minucie Mariusz Buglewski popisał się ładnym strzałem z około 16 metrów - piłka ugrzęzła w lewym rogu kazimierskiej bramki. Sparta miała okazję wyrównać już trzy minuty po przerwie. Arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Adamie Idziaku, "jedenastki" nie wykorzystał jednak Robert Banaszek, który uderzył w poprzeczkę... Na trybunach słychać było jęk zawodu, ale już siedem minut później posypały się z nich brawa. Do wyrównania doprowadził Grzegorz Mirek. Ten sam zawodnik był głównym bohaterem spotkania, na siedemnaście minut przed końcem ponownie skierował futbolówkę do bramki Alitu i ustalił wynik na 2:1 dla miejscowych. - W tym spotkaniu dominowała walka. Jeśli chodzi o naszą drużynę, to dopiero w drugiej połowie zaczęliśmy grać swoją piłkę i udokumentowaliśmy to dwiema bramkami - podsumował Piotr Paciuch, kierownik Sparty.
- Do przerwy przeważaliśmy, ale w drugiej połowie graliśmy już wręcz katastrofalnie. Jak to się mówi - źle weszliśmy w tę drugą część spotkania, była dla nas kompletnie nieudana. Zapłaciliśmy za gapiostwo w obronie - relacjonował trener Alitu, Paweł Rybus.

Piaskowianka Piaski - Łysica Bodzentyn 0:2 (0:2), Boguszewski 8, Francuz 35.
Piaskowianka: Rybiński - Dudek, Bąk, Albin, Łabądź - Woliński, Świerczyński (78 Grad), Faryna, Karasek (70 Przekaza) - Fatyga, Iwański.
Łysica: Dejworek - Bracik, Łapot, Tchórz, Hajdenrajch, Boguszewski, Kucała (60 Chrzęszczyk), Kotwica, Francuz, Słoń (80 Klusek), Skwarliński (87 Góźdź).
- To był najmniejszy wymiar kary. Mieliśmy wiele sytuacji, po których mogły paść kolejne bramki, niestety nie udało nam się ich wykorzystać - mówił Piotr Dejworek, bramkarz Łysicy Bodzentyn.

HEKO Czermno - Pogoń Staszów 4:2 (4:1). Starościak 7, 20, Marcioch 30, Morawski 35 - Kmiecik 5, Baczewski 85.
HEKO: Herda - Morawski, Bartkowiak, Kolba, Majchrzak - Marcioch, Potęga, Balcerek (87 Mazur), Lech (60 Adamczyk) - Gałązka, Starościak (70 Ruś).
Pogoń: Król - Starba (75 Lesiak), Krakowiak, Dutka, Mikoda - Rzepa, Matyja, Kmiecik (56 Malec), Strzałka - Sadłocha, Franus (80 Baczewski).
Mecz znakomicie rozpoczął się dla gości, już w 5 minucie Pogoń objęła prowadzenie po bramce Grzegorza Kmiecika. Riposta Heko była jednak błyskawiczna, dwie minuty później wyrównał Grzegorz Starościak. Gospodarze rozwiązali worek z bramkami i w drugiej odsłonie kontynuowali kanonadę. Po golach: ponownie Starościaka oraz Damiana Marciocha i Kamila Morawskiego prowadzili do przerwy już 4:1. - Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, ale pozwoliliśmy Heko szybko wyrównać, a potem traciliśmy gole po prostych błędach - relacjonował trener staszowian Witold Złotnik. Wprawdzie w końcówce meczu Krzysztof Baczewski zdołał strzelić drugą bramkę dla Pogoni, ale było to raczej trafienie na otarcie łez. W ostatnich minutach posypały się także czerwone kartki w obu zespołach - najpierw ujrzał ją Piotr Potęga z HEKO, a potem Krzysztof Dutka ze Staszowa.

MKS Stąporków - ŁKS Georyt Łagów 4:2 (4:0), Jedynak 6 z karnego, 22, Plewniak 32, K. Rzeszowski 45 - Kołbuc 65, Arczewski 70.
MKS: Żyła - Pawłowski, Goraj, Sinkiewicz, Polakowski - Staniec, Ciekalski, Rzeszowski, Plewniak - Jedynak (74 Rutkowski), Borycki (59 Janus).
ŁKS: Styczyński - Arczewski, Zdybski, Mazur, M. Wasik (70 Nawrocki) - Kołbuc (89 Dziarmaga), Bochniak (46 Michalczyk), Kowalski, Sadłowski - Brudek (46 Stępień), Gardynik.
- W pierwszej połowie nie podjęliśmy żadnej walki z gospodarzami. O tej połowie musieliśmy, jak najszybciej zapomnieć. W drugiej połowie dopiero w naszej grze zaczęło dziać się coś pozytywnego. Niestety zabrakło nam czasu na odrobienie, aż czterobramkowej straty z pierwszej połowy meczu - mówił Grzegorz Klepacz, trener ŁKS Georyt Łagów.

W następnej kolejce, 19-20 września: