Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy" rozstrzygnięty w Świętokrzyskiem. Oto laureaci [ZDJĘCIA]

Marzena Ślusarz
Laureaci podium w kategorii klas 0-3 w województwie (od lewej)  Wiktor Kwiatkowski, Amelia Nowak i Mateusz Maciąg. Ich prace zostaną zaprezentowane w krajowym finale.
Laureaci podium w kategorii klas 0-3 w województwie (od lewej) Wiktor Kwiatkowski, Amelia Nowak i Mateusz Maciąg. Ich prace zostaną zaprezentowane w krajowym finale. Aleksander Piekarski
Bardzo zadowolone były dzieci z laurów i nagród, jakie otrzymały w konkursie "Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy", który przeprowadził oddział terenowy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Prace trzech uczniów znalazły się w finale krajowym.

ZOBACZ TAKŻE: I Świętokrzyskie Forum Rolnicze w niedzielę, 24 czerwca [PROGRAM]. Zarejestruj się i dowiedz wszystkiego o dopłatach bezpośrednich i szansach na stabilizację cen

Ponad trzy tysiące prac świętokrzyskich uczniów wpłynęło na konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy", który Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego współorganizuje z Państwową Inspekcją Pracy, oddziałem terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach oraz świętokrzyską policją. We wtorek w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach miejsce miało rozstrzygnięcie akcji, której celem jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku na wsi. Nagrodzone autorów najlepszych prac z każdego powiatu oraz z województwa. Trzy prace "pojechały" już na krajowy finał konkursu do Warszawy.

Akcja została przeprowadzona w dwóch kategoriach - dla dzieci klas 0-3 i IV- VII. Wszyscy mieli za zadanie zobrazować hasło "Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy". Pomysłów było mnóstwo. Liczne prace pokazywały w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do nieszczęść.

- Dzięki temu konkursowi dzieci wiedzą, jak pomagać rodzicom w obowiązkach w gospodarstwie, by nie ulec wypadkowi. Jesteśmy dumni z uczestników i laureatów, że tak pięknie zobrazowali przesłanie akcji - mówiła Beata Milewicz, kierownik wydziału prewencji, rehabilitacji i orzecznictwa lekarskiego KRUS w Kielcach.

- Zrobiłem plakat złożony z trzech obrazków. Na jednym jest upadek z przyczepy z sianem, na drugim upadek z drabiny, a na trzecim jak chłopiec upada przez niezawiązane sznurowadło. Użyłem farbek, plasteliny, kartonów, wykałaczek... - wymienia Mateusz Maciag, uczeń ze Szkoły Podstawowej w Jadownikach z gminy Pawłów w powiecie starachowickim, który zajął pierwsze miejsce w województwie wśród kategorii dla młodszych dzieci i jego praca została zakwalifikowana do finału krajowego.

Jak dodaje tata - Łukasz, wraz z żoną Joanną pomagali synowi. - Ale tylko w momentach niebezpiecznych, jak praca z gorącymi klejami. Mateusz miał fajny pomysł, mocno zaangażował się w wykonanie - przyznaje Łukasz Maciąg. - Ma zdolności plastyczne, to kolejny konkurs, w którym otrzymuje laury. Jesteśmy z niego dumni.

Laureat już zapowiedział, że w pracach gospodarskich będzie ostrożnie pomagał. - Najbardziej lubię zbierać truskawki - zaznaczył z uśmiechem.

Mateusz, podobnie, jak liczni laureaci, byli zadowoleni ze skutków udziału w akcji. Z radością zaglądali do obszernych pakunków z nagrodami.

Autorami zwycięskich prac w kategorii 0-3 w województwie są:
1. Mateusz Maciąg z klasy III Szkoły Podstawowej w Jadownikach z gminy Pawłów w powiecie starachowickim
2. Wiktor Kwiatkowski z klasy I Szkoły Podstawowej w Strzegomiu w gminie Rytwiany w powiecie staszowskim
3. Amelia Nowak z klasy II Szkoły Podstawowej w Tokarni w gminie Chęciny w powiecie kieleckim

Autorami zwycięskich prac w kategorii 4-7 w województwie są:
1. Zuzanna Modrzewiecka z klasy IV Szkoły Podstawowej w Młodzawach, w gminie Pińczów
2. Zuzanna Zaród z klasy V Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli w gminie Końskie
3. Kinga Wójcik z klasy VI Szkoły Podstawowej w Czarncy w gminie Włoszczowa


Wzór umowy o pomocy przy zbiorach - pobierz! [po polsku i ukraińsku]

Strefa Agro. Zrujnowane plantacje truskawek. Restrukturyzacja - dla kogo?

Imprezy folklorystyczne i kulinarne w Świętokrzyskiem. Gdzie promować i sprzedawać wiejskie produkty

Agrotech 2018. Kosmiczna technologia w traktorach [REPORTAŻ]

Maszyny i gospodarstwa zarządzane... komputerem. Zobacz najnowsze rozwiązania

Agrotech 2018. Nowatorskie rozwiązania w nawożeniu i środkach ochrony roślin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie