Korona II Kielce - Łysica Akamit Bodzentyn 1:3 (zdjęcia)

/SAW/
Z piłką testowany w Łysicy Bodzentyn obrońca z Ukrainy i Piotr Piwowar z Korony. Fot. Sławomir Stachura
W sparingu dwóch trzecioligowców rezerwy Korony Kielce przegrały z Łysicą Bodzentyn 1:3 (0:2).

Korona II Kielce - Łysica Akamit Bodzentyn 1:3 (0:2), Michał Stachura 54 - zawodnik testowany 6, Krystian Płusa 15 i 87 z karnego.

Korona: Małecki - Bednarski, Wrześniewski, Sylwestrzak, Piwowar - Zawistowski, Vanja Marković - Kotarzewski, Cebula, Ivan Marković - Przybyła oraz Zawadzki, Paprocki, Seweryn, Jaśkiewicz, Mularczyk, Stolarczyk, Stachura, Załęcki, Laskowski, Janiec.
Łysica: Dymanowski - testowany obrońca, Kardas, Szymoniak, Kozubek - testowany pomocnik, Drej, Trela, Płusa, Damian Gardynik - Anduła oraz Ścisłowicz, Gołąbek, Piotr Gardynik, Kiełbasa, Grzegorski, Pawłowski, Michta, Boszczyk.

Zanim kielczanie się obejrzeli, stracili dwa gole. Najpierw prowadzenie dla Łysicy zdobył testowany pomocnik z Nidzianki Bieliny, a po kilku minutach Krystian Płusa, który też ustalił wynik w końcówce meczu z rzutu karnego.
Po początkowej słabości Korona przebudziła się, a po zmianie stron zdobyła nawet kontaktowego gola. Doświadczony zespół z Bodzentyna, który w pierwszej części miał dużą przewagę, cały czas kontrolował mecz, choć podobnie jak w Koronie, po przerwie grało w jego składzie dużo zmienników.
Oprócz pomocnika z Bielin w Łysicy testowany był 21-letni prawy obrońca z Ukrainy.