Korona II Kielce pewnie pokonała Alit Ożarów w meczu Hummel IV ligi. Dwie bramki zdobyli bracia Turek - Radosław i Karol. Zobacz zdjęcia

Jaromir Kruk
Korona II Kielce pewnie 5:0 pokonała Alit Ożarów
Korona II Kielce pewnie 5:0 pokonała Alit Ożarów Dawid Łukasik
W meczu Hummel IV Ligi Korona II Kielce pewnie pokonała Alit Ożarów 5:0. Dwie bramki zdobyli bracia Turek - Radosław i Karol.

Korona II Kielce – Alit Ożarów 5:0 (3:0)
Bramki: Miłosz Strzeboński 11, Radosław Turek 24, Karol Turek 29, Szymon Majewski 81, 90.
Korona II: Sandach – Zwoźny (46 Więckowski), M. Kiełb, Kiercz, R. Turek – Kośmider (78 Seweryś), K. Turek – Strzeboński, Bojańczyk (56 Wolak), J. Rybus (65 Moch) – Smolarczyk (68 Majewski).
Alit: Żytniewski – Gierczak (78 Gierak), Rutkowski, Kobryń, Kiljański (63 Kończyk) – M. Kamiński – Sornat (75 Tomasik), Poński (60 Praga), Kapsa, Stępień – Łokieć.
Żółte kartki: K. Turek, Smolarczyk.
Sędziował: Albert Bińkowski.
Widzów: około 100.

Tym razem rezerwy Korony skupiały się na piłce, nie dyskusjach z arbitrami i rywalami i po pierwszej połowie prowadziły 3:0 z wystraszonym przeciwnikiem. Prowadzenie ekipie Marka Mierzwy dał Miłosz Strzeboński, obsłużony przez Jakuba Rybusa. Potem po asyście Strzebońskiego trafił Radosław Turek, a na 3:0 podwyższył Karol, jego brat. Alit miał problem z wyjściem ze swojej połowy, popełniał rażące błędy w środku i powinien przegrywać do przerwy znacznie wyżej. Po zmianie stron Alit przez kwadrans grał przyzwoicie, ale potem wszystko wróciło do normy. W końcówce gości dobił Szymon Majewski, który dwukrotnie nie dał szans Konradowi Żytniewskiego. W drugim przypadku golkiper z Ożarowa popełnił poważny błąd. – Skupialiśmy się na grze i realizowaliśmy założenia taktyczne – powiedział Szymon Majewski. Trener Korony II, Marek Mierzwa był te zadowolony z gry defensywnej. Jego team zagrał drugi raz z rzędu na zero z tyłu.