Korona Kielce wygrała sparing z Ruchem Chorzów. Zobacz zdjęcia, zapis relacji live i transmisji wideo

Damian Wiśniewski
od 12 lat
W sobotę 29 czerwca Korona Kielce grała na Suzuki Arenie sparing z Ruchem Chorzów. Nasza drużyna zwyciężyła 4:1. Zobacz zapis relacji live.

Korona Kielce wygrała sparing z Ruchem Chorzów

Korona Kielce - Ruch Chorzów 4:1 (1:1)
Bramki:
Dawid Błanik 34, Jewgienij Szykawka 71, Jakub Konstantyn 76, 80 - Przemysław Szur 27.
Korona: Dziekoński - Zwoźny, Trojak, Malarczyk, Pięczek - Błanik, Strzeboński, Hofmeister, Fornalczyk - Nagamatsu - Dalmau
Korona (II połowa): Mamla - Turek, Gryszkiewicz, Kośmicki (70. Seweryś), Matuszewski - Kowalski (84. Czepielik), Sewerzyński, Chojecki (84. Niedźwiedź), Konstantyn (84. Kuzera) - Trejo (86. Toboła) - Szykawka (86. Ciszek.
Ruch: J. Szymański (46. Potoczny) – S. Szymański (85. Myśliwiec), Szur (39. Wójtowicz), Sadlok, Konczkowski - Moneta (69. Kwiatkowski), Ventura (82. Przydacz), Starzyński (69. Lipiński), Barański (46. Huras), Kozak (75. Sobeczko) - Novothny (62. Bąk).
Żółte kartki: Sewerzyński.

W swoim trzecim meczu sparingowym Korona Kielce odniosła pierwsze zwycięstwo. Po remisie 1:1 z Motorem Lublin i porażce 0:3 z Radomiakiem Radom, tym razem przyszło zwycięstwo 4:1 z chorzowskim Ruchem, choć do przerwy był remis. W pierwszej jedenastce mogliśmy oglądać między innymi nowego piłkarza żółto-czerwonych, Japończyka Shumę Nagamatsu.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Pierwszego gola, w meczu rozgrywanym na stadionie Korony, zdobyli goście. W 27. minucie spotkania głową piłkę do bramki wpakował Przemysław Szur. Zawodnik drużyny gości wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego

Korona w pierwszej części gry miała przewagę, ale odpowiedziała tylko raz. Po ładnej akcji indywidualnej i podaniu Miłosza Strzebońskiego piłkę do bramki skierował Dawid Błanik, a było to w 34. minucie gry. Wcześniej Błanik był blisko zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka po jego uderzeniu wylądowała w bocznej siatce.

Zdjęcia kibiców tutaj:

Na drugą połowę trener Kamil Kuze desygnował zupełnie nową jedenastkę, umieszczając w niej między innymi Konrada Matuszewskiego, sprowadzonego niedawno z Warty Poznań, a także testowanego Adriana Gryszkiewicza, który jeszcze do niedawna był piłkarzem Rakowa Częstochowa (rozwiązał z nim kontrakt).

Prawdziwe show zaprezentował jednak przede wszystkim Jakub Konstanty, który zanotował jedną asystę i dwa gole. Najpierw w 71. minucie gry świetnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Jewgienija Szykawki, a Białorusin strzałem szczupakiem zaskoczył bramkarza Ruchu.

Pięć minut potem Konstantyn świetnie przyjął odbitą przez bramkarza piłkę, poradził sobie z obrońcą i wpakował ją do bramki! Wcześniej w tej akcji na bramkę Ruchu strzelał Trejo. Wreszcie w minucie 80. zebrał wybitą z pola karnego futbolówkę i potężnym strzałem z ponad 30. metrów wpakował ją do bramki chorzowian.

Wynik do końca spotkania już się nie zmienił i dość licznie zgromadzona publiczność kielecka mogła się cieszyć z pierwszej wygranej w tym okresie przygotowawczym do sezonu 2024/2025.

Kolejny mecz sparingowy Korona znów zagra z pierwszoligowcem, tym razem z Górnikiem Łęczna. Będzie to w sobotę szóstego lipca, w Kielcach.

ZAPIS RELACJI LIVE

90'
Koniec meczu, Korona wygrała 4:1

80'
GOOOOL! 4:1 dla Korony, znów Konstantyn! Tym razem piękny strzał z ponad 30 metrów!

76'
GOOOOL! Jakub Konstantyn świetnie przyjął odbitą przez bramkarza piłkę, poradził sobie z obrońcą i wpakował ją do bramki! Wcześniej w tej akcji na bramkę Ruchu strzelał Trejo.

71'
GOOOOL! Korona prowadzi 2:1! Konstantyn dośrodkował z rzutu wolnego, a Jewgienij Szykawka strzałem głową pokonał bramkarza

70'
Zmiana w Koronie, Radosław Seweryś wchodzi za Igora Kośmickiego.

66'
Bardzo ładna akcja dwójkowa w wykonaniu Starzyńskiego i Trejo, zakończona mocnym i celnym strzałem tego drugiego. Broni jednak bramkarz Ruchu

65'
Starzyński oddał strzał na bramkę Korony, broni Mamla

62'
Korona ma optyczną przewagę, ale nie wynika z tego wiele zagrożenia dla bramki Ruchu. Teraz niedokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Trejo.

56'
Sewerzyński oddał strzał sprzed pola karnego, piłka minęła bramkę Ruchu.

53'
Żółta kartka dla Sewerzyńskiego

50'
Atakuje Korona od początku drugiej połowy.. Konstantyn dośrodkował z w pole karne, ale żaden z koroniarzy nie przeciął piłki

46'
Zaczynamy drugą połowę. W Koronie jest nowa jedenastka, na środku obrony widzimy testowanego Adriana Gryszkiewicza

45+3'
Koniec pierwszej połowy.

45+2'
Dalmau starał się wykorzystać błąd defensywy niebieskich, ale oddał słaby strzał. Złapał piłkę bramkarz.

44'
Groźnie pod bramką Korony. Po dośrodkowaniu z lewej strony uderzał Barański, ale został zablokowany.

34'
GOOOOL! Jest 1:1. Po ładnej akcji indywidualnej i podaniu Miłosza Strzebońskiego piłkę do bramki skierował Dawid Błanik

31'
Teraz groźnie pod bramką Ruchu. Dwukrotnie uderzał Shuma Nagamatsu - najpierw po świetnym podaniu z pierwszej piłki od Dalmua, później z okolic 14. metra od bramki. Za pierwszym razem bardzo dobrze obronił bramkarz, następnie interweniował obrońca.

29'
Błąd obrony Korony w rozegraniu piłki mógł się skończyć kolejnym golem. Sprzed pola karnego strzelał Bartłomiej Barański, Dziekoński złapał piłkę

27'
GOOOOL! 1:0 dla Ruchu, bramkę głową zdobył Przemysław Szur. Zawodnik drużyny gości wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

25'
Gramy, obrońca Ruchu również jest już na boisku

21'
Przerwa w grze, Przemysław Szur z Ruchu ucierpiał po starciu z Adrianem Dalamu

18'
Niezły strzał Błanika z rzutu wolnego, odbija jednak piłkę bramkarz Ruchu

15'
Sadlok oddał strzał z dystansu, piłka minęła bramkę Korony

12'
Stały fragment gry w wykonaniu Korony, ale bez większego zagrożenia dla gości.

7'
Tym razem groźnie pod bramką Korony. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzył Przemysław Szur, ale piłka minęła bramkę Xaviera Dziekońskiego.

3'
Pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu kielczan - Dawid Błanik uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w boczną siatkę

1'
Zaczynamy! Spotkanie zaczęło się około godziny 11:45

***

Dla kieleckiej drużyny jest to trzeci mecz towarzyski przed rozpoczęciem sezonu 2024/2025. W pierwszym zremisowała 1:1 z Motorem Lublin, a w drugim przegrała 0:3 z Radomiakiem Radom.