KSSPR Końskie wygrało w Piekarach

PK
Świetna inauguracja sezonu w wykonaniu pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie. Konecczanie wygrali na trudnym terenie w Piekarach Śląskich, pokonując miejscową Olimpię 30:25.

Olimpia Piekary Śląskie - KSSPR Końskie 25:30 (11:15)

KSSPR: Ratuszniak - M. Przybylski 4, H. Kornecki, Biegaj 7, T. Napierała, Baturin, Słonicki 4, Bodasiński 6 (3), Kubała 2, Smołuch 2, Bąk 5.

Mocny początek sezonu w wykonaniu koneckich szczypiornistów, którzy odnieśli dość pewne zwycięstwo na trudnym terenie w Piekarach Śląskich. Wprawdzie goście zaczęli mecz nerwowo, od dwóch błędów i dwa razy zostali skontrowani, ale po kwadransie opanowali sytuację, grając mądrze w obronie (żadnej kary, przy 14 minutach i dwóch czerwonych kartkach gospodarzy) i wyprowadzając kontrataki.

Bardzo dobrze bronił Rafał Ratuszniak, mądrze kierował grą Tomasz Bodasiński, skuteczni byli Michał Przybylski i młody skrzydłowy Rafał Biegaj, który na osiem prób pomylił się tylko raz.

Czterobramkową przewagę uzyskaną do przerwy, konecczanie szybko powiększali po zmianie stron i w 40 minucie wy-grywali już 21:14. W tym momencie Ślązacy zmienili system obrony i gracze KSSPR nieco się pogubili, w efekcie Olimpia w 48 minucie zmniejszyła straty do dwóch goli (20:22). Zespół z Końskich szybko jednak zareagował, zdobył dwa gole i 4-, 5-bramkową przewagę doholował do końca spotkania.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa i dobrej w sumie gry, bo mieliśmy w zespole kilku chorych, jechaliśmy do Piekar "na grypie". Teraz czeka nas bardzo ciekawy pojedynek z zespołem z Piotrkowa. Powalczymy - mówił trener KSSPR, Rafał Przybylski.

W innych meczach: MTS Chrzanów - Czuwaj Przemyśl 35:40 (19:21), Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Politechnika Radom 24:20 (11:9), ŚKPR Świdnica - AZS AWF Biała Podlaska 24:21 (14:11), Gwardia Opole - ASPR Zawadzkie 35:22 (17:10), Piotrkowianin Piotrków Tryb - Viret CMC Zawiercie 36:31 (18:19).

1. Gwardia 1 2 35:22
2. Czuwaj 1 2 40:35
3. Piotrkowianin 1 2 36:31
4. KOŃSKIE 1 2 30:25
5. Ostrovia 1 2 24:20
6. Świdnica 1 2 24:21
7. Biała P. 1 0 21:24
8. Politechnika 1 0 20:24