KSZO Odlewnia Ostrowiec wygrał z Olimpem Grodków (zdjęcia)

sobi
Rafał Soboń
KSZO Odlewnia Ostrowiec wygrał z Olimpem Grodków w meczu I ligi piłkarzy ręcznych.
KSZO Odlewnia Ostrowiec – Olimp Grodków 28:2

KSZO Odlewnia Ostrowiec - Olimp Grodków 28:24 (10:17)

KSZO: Buchcic, Szewczyk - Kożeniewski 5, Mazur 3, Jeżyna 7, Fugiel 1, Sękowski 6, Afanasjew 4, Wojkowski 1, Kalita 1.

Olimp: Muszak, Wiącek - Koszyk, Kolanko 4, Matyszok 1, Żubrowski 4, Chmiel 1, Baran 4, P. Biernat, Gradowski 3, Turyniewicz, Bujak 1, Piech 6, Klimków, Maciejewski.

Lepszy początek spotkania w hali KSZO odnotowali goście, którzy po pięciu minutach potyczki prowadzili 3:1. Jedyną bramkę w tej fazie gry zdobył Bartosz Sękowski. Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego nie mogli poradzić sobie z siłą ofensywną ekipy Olimpu, dlatego też szkoleniowiec KSZO zmuszony był interweniować i poprosił o czas (2:6). Nie zmieniło to jednak wiele w grze i po kwadransie gry to przyjezdni byli o sześć bramek lepsi (5:11). Ostrowczanie wzięli się jednak do pracy i mozolnie zaczęli odrabiać straty (8:12), by po 20 minutach przegrywać 8:13, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 9:15 dla Olimpu. Ostatecznie pierwszą odsłonę rozstrzygnęli na swoją korzyść gracze z Grodkowa 17:10.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli szczypiorniście KSZO. Po dziesięciu minutach ostrowczanie mieli pięć goli straty do przeciwnika (15:19), jednak dwoili się i troili, by ten dystans jeszcze zmniejszyć. W 45 minucie byli coraz bliżej, by doprowadzić do wyrównania (19:20). Ostatecznie uczynił to Sękowski (po 22 w 50 minucie gry), a później ostrowiecka, szalejąca publiczność cieszyła się z prowadzenia swoich ulubieńców 23:22 po golu Macieja Jeżyny. KSZO nie poprzestał na tym i systematycznie powiększał przewagę, by - mimo gry w podwójnym osłabieniu w ostatniej minucie meczu, pokonać rywali z Grodkowa 28:24.

14. MOSiR Bochnia 3 0 78-92
1. miejsce - awans, 2. - baraże o awans, 12. - baraże o utrzymanie, 13.-14. - spadek.

W następnej kolejce, 3.10: Nielba - KSZO Odlewnia.