Maciej Bursztein – bezpartyjny kandydat na prezydenta Kielc

Ogłoszenie wyborcze KWW Maciej Bursztein Przyjazne Kielce
Z domu wyniosłem pewną naukę, zamiast myśleć „ja, moje, dla mnie”, myślę „my, dla nas”. Jestem nauczony się dzielić i tym razem chcę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. To miasto to mój dom, moje miejsce na ziemi. Tu mieszkam, tu wychowuję dzieci, tu prowadzę firmę. Dlaczego startuję na prezydenta? Bo mam dosyć patrzenia na niegospodarność, na stagnację, na brak pomysłów na rozwój. Kielczanie to wspaniali ludzie i zasługują na równie wspaniałe życie w swoim własnym mieście.

Jestem kandydatem bezpartyjnym, za którym stoją kielczanie, społecznicy. Nie kandyduję dla tytułów, pieniędzy czy dla władzy. Nie lubię słowa „rządzić”, zdecydowanie wolę słowo „zarządzać”. Kielce potrzebują bezpartyjnego prezydenta, który ma doświadczenie w zarządzaniu i ma pomysł na gospodarkę. Jako prezydent zamierzam stworzyć 100 ha terenów inwestycyjnych, na których powstaną firmy, a w nich tysiące nowych, dobrze płatnych miejsc pracy.

Priorytetem jest dla mnie również zatrzymanie młodych w mieście. Dlatego stawiam na rozwój edukacji, współpracę ze szkołami średnimi i uczelniami, remonty żłobków, przedszkoli i szkół, ożywienie centrum i organizację wydarzeń kulturalnych dla każdej z grup społecznych. Jako pierwszy w Polsce zaproponowałem też Przyjazną Premię Mieszkaniową. To samofinansujący się program stanowiący wsparcie dla 500 par rocznie, płacących w Kielcach podatki od minimum 3 lat, w zakupie pierwszego mieszkania.
Bardzo ważną grupą są dla mnie także seniorzy i ich aktywizacja. Nie zapominam również o osobach z niepełnosprawnościami. Wśród radnych z mojego komitetu wyborczego znajdziecie m.in. poruszającego się na wózku inwalidzkim Tomasza Żądło, który podrzuca mi wiele pomysłów na to, jak sprawić, by Kielce były bardziej dostępne.

Ponadto jako prezydent mam zamiar poważnie zająć się remontami dróg, również tych nieutwardzonych i chodników. Zadbać o rewitalizację kieleckiego zalewu, Doliny Silnicy i klubu „Tęcza”. Przeciwdziałać bezdomności zwierząt, usprawnić komunikację lokalną, a także stworzyć jasne zasady dofinansowywania klubów sportowych.

Przyjazne Kielce, to możliwe!

Zawodowo

Maciej Bursztein urodził się 6 października 1983 roku w Kielcach. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach wrócił jednak do swojego rodzinnego miasta.

Zawodowo jest dyrektorem zarządzającym i współwłaścicielem firmy Formaster S.A, właścicielem marki Dafi, produkującej filtry do wody. Jego rodzinna firma zatrudnia blisko 500 osób z Kielc i regionu. Maciej Bursztein to twórca autorskich rozwiązań, wielu patentów, które wdrożył produkcyjnie i skomercjalizował. Są one powszechnie używane i z powodzeniem sprzedają się na całym świecie. Mowa tutaj chociażby o unikalnych systemach Dafi do uzdatniania i filtrowania wody.

Maciej Bursztein jako jeden z niewielu od lat pokazuje, jak powinny funkcjonować firmy w mieście i regionie, co znaczy efektywne zarządzanie zespołem złożonym z setek różnych osób, co znaczy determinacja, odpowiedzialność i kreatywność. Jego ciężka praca sprawiła, że Maciej Bursztein został odznaczony za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Polskiej” dla Formaster Group.

Prywatnie

Prywatnie mąż oraz tata dwóch córek. To m.in. one są jego motywacją do zmian Kielc na lepsze. Chciałby, aby jego dzieci nie tylko wychowywały się w Kielcach, ale też brały je pod uwagę jako docelowe miejsce do życia.

Wolny czas Maciej Bursztein uwielbia poświęcać na aktywność fizyczną: od sportów walki, poprzez narciarstwo, piłkę nożną i ręczną, na kolarstwie górskim i szosowym kończąc. Interesuje go literatura faktu, teatr, muzyka (w szczególności koncerty na żywo), psychologia, sprawy społeczne i geopolityka.

Chętnie wspiera, a także sam organizuje akcje społeczne, charytatywne oraz lokalne inicjatywy. Wśród nich m.in. pomoc w czasie wybuchu wojny na Ukrainie. We wrześniu 2022 roku Maciej Bursztein przekazał w imieniu marki Dafi czek na ponad 170 tys. zł dla Polskiej Agencji Humanitarnej, która organizowała pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Maciej Bursztein jest osobą kreatywną i wielozadaniową. Umie działać pod presją czasu, tworzyć i zarządzać zespołami. Biegle posługuje się językiem angielskim, w stopniu komunikatywnym zna również niemiecki oraz rosyjski.

Maciej Bursztein – bezpartyjny kandydat na prezydenta Kielc

Samorząd

W 2018 roku Maciej Bursztein otrzymał mandat radnego w okręgu numer 5 (Baranówek, Białogon, Podkarczówka). Przez ostatnie pięć lat priorytetem jego działań na rzecz samorządu była gospodarka.

Maciej Bursztein całą swoją dietę radnego przekazywał na rzecz Fundacji Kochaj Mnie Po Prostu oraz innych organizacji. Dzięki tym środkom udało się m.in. uruchomić zajęcia taneczne dla dzieci z niepełnosprawnościami, które prowadzi Joanna Plata, aktorka Kieleckiego Teatru Tańca. Zajęcia są bezpłatne i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Maciej Bursztein – bezpartyjny kandydat na prezydenta Kielc

Kandydat na prezydenta Kielc

W najbliższych wyborach samorządowych Maciej Bursztein będzie ubiegał się o urząd prezydenta miasta Kielce startując z ramienia własnego, bezpartyjnego komitetu KWW Maciej Bursztein Przyjazne Kielce.

Na rzecz kampanii wyborczej Maciej Bursztein zawiesił swój udział w projektach biznesowych. Chce w stu procentach poświęcić się miastu i jego mieszkańcom.

Najważniejszym punktem programu wyborczego Macieja Burszteina są ludzie, rozwój i gospodarka.

Maciej Bursztein – bezpartyjny kandydat na prezydenta Kielc

Przyjazna 10-tka Macieja Burszteina:

 1. Wyższe zarobki dla kielczan i nowe miejsca pracy.
 2. Remonty dróg, chodników i nowe miejsca parkingowe.
 3. Rewitalizacja Doliny Silnicy, Zalewu Kieleckiego i terenu klubu „Tęcza”.
 4. Przyjazna Premia Mieszkaniowa, remonty żłobków, przedszkoli i szkół.
 5. Kielce Przyjazne Seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.
 6. Przyjazna administracja dla mieszkańców oraz pracowników urzędów i innych jednostek.
 7. Kielce wspierają kulturę i młodych.
 8. Sprawiedliwe zasady dofinansowania klubów sportowych.
 9. Przyjazny transport lokalny i ogólnopolski.
 10. Przeciwdziałanie bezdomności zwierząt.

Radni KWW Maciej Bursztein Przyjazne Kielce

W najbliższych wyborach samorządowych Maciej Bursztein wystawi maksymalną liczbę kandydatów na radnych – po siedmiu w każdym okręgu. Żaden z nich nie jest związany z partią polityczną. To społecznicy, przedsiębiorcy, urzędnicy, pracownicy opieki medycznej, ludzie zakochani w Kielcach, którzy każdego dnia działają na ich rzecz. Wszystkich łączy wizja lepszego, przyjaznego miasta.

Okręg I

 1. Maciej Jakubczyk
 2. Tomasz Nowak
 3. Agnieszka Nawrot
 4. Kalina Kaleta-Bąk
 5. Michał “Pileg” Świnoga
 6. Andrzej Rojek
 7. Magdalena Zubko

Okręg II

 1. Dariusz Gacek
 2. Arkadiusz Stawicki
 3. Jacek Grochowalski
 4. Ewelina Włodarczyk
 5. Joanna Żabczak
 6. Iwona Borowiec
 7. Karina Zaczkowska

Okręg III

 1. Anna Mazur-Kałuża
 2. Grzegorz “Grzmot” Kosmala
 3. Michał Stępnik
 4. Małgorzata Kosowska
 5. Paulina Zielonko
 6. Małgorzata Wypchło
 7. Michał Derecki

Okręg IV

 1. Alina Bunzel
 2. Ksenia Buglewicz
 3. Paweł Lesiak
 4. Małgorzata Korban
 5. Dorota Aplas
 6. Jan Jarosiński
 7. Tomasz Zbożeń

Okręg V

 1. Maciej Bursztein
 2. Ewelina Jastrzębska
 3. Anna Wrona
 4. Tomasz Żądło
 5. Adrianna Wojarska
 6. Anna Brzezicka
 7. Mariusz Chyla

https://maciejbursztein.com
https://www.facebook.com/radnymaciejbursztein

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie