Mateusz Borkowski nie awansował do finału Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Polak przegrał o 0.05 sekundy! Został złożony protest

Bartosz Wartałowicz
PAP/Adam Warżawa
Pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim Mateusz Krynek odpadł w polfinale Halowych Mistrzostw Europy w Stambule w biegu na 800 metrów. Po tym biegu polska ekipa złożyła protest.

Mateusz Borkowski odpadł w półfinale Halowych Mistrzostw Europy w Stambule w biegu na 800 metrów

W sobotę 4 marca w Stambule odbył się bieg półfinałowy na 800 metrów w ramach Halowych Mistrzostw Europy. Startował Mateusz Borkowski, pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim, ale nie zdołał awansować do finałowego biegu. Do osiągnięcia celu zabrakło mu 0.05 sekundy! Reprezentant Polski w biegu półfinałowym miał czas 1:47.55.

Polska ekipa złożyła protest po tym biegu, jednak został on odrzucony. – Celem było sprawdzenie kontaktu, do którego doszło przed wejściem na drugi wiraż. Został przedstawiony film, po którym zdecydowano, że nie będzie składana apelacja. Protest ten był finalnie odrzucony – opowiada na łamach strony pzla.pl Filip Moterski,pochodzący z Łodzi szef polskich sędziów lekkoatletycznych, na Halowych Mistrzostwach Europy odpowiadał za protesty.

Dotychczas jednym z największych osiągnięć w dorosłej karierze Mateusza Borkowskiego był złoty medal Halowych Mistrzostw Polski na 800 metrów, który wywalczył na zawodach w Toruniu.