Mecz w Czechowie w statystykach. Skuteczny Jurecki

PK
Chechowskie Niedźwiedzie Czechow - Vive Targi Kielce 30:31.
Świetna skuteczność Michała Jureckiego miała decydujący wpływ na pierwsze zwycięstwo piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce w sezonie 2011/2012 Ligi Mistrzów.

Popularny "Dzidziuś" w spotkaniu z Czechowskimi Niedźwiedziami trafił aż 9 na 11 prób. Wykorzystał również tę najważniejszą sytuację, gdy w ostatniej sekundzie meczu rzucił gola na 31:30, decydującego o zwycięstwie kielczan. W tej sytuacji trudno wypominać Jureckiemu aż pięć błędów technicznych.

Dobrą skuteczność miał również islandzki prawoskrzydłowy Thorir Olafsson (5/6). Najwięcej rzutów w kieleckim zespole oddał Chorwat Denis Buntić (13), ale trafił mniej niż połowę z nich.

Bardzo dobrą zmianę dał w bramce Vive Targi Kielce Marcus Cleverly, który wszedł na boisko na ostatnie 20 minut meczu i obronił prawie połowę rzutów rywali, w tym dwa rzuty karne.

Oba zespoły oddały taką samą liczbę rzutów (po 54), ale o jeden rzut kielczan był skuteczniejszy.