MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mirzecka Akademia Emerytów i Rencistów - to nowe stowarzyszenie w gminie Mirzec

Kazimierz Cuch
Kazimierz Cuch
Pamiątkowe zdjęcie z zebrania założycielskiego nowego stowarzyszenia
Pamiątkowe zdjęcie z zebrania założycielskiego nowego stowarzyszenia Urząd Gminy Mirzec
Powstało nowe Stowarzyszenie „Mirzecka Akademia Emerytów i Rencistów” i zaprasza w swoje szeregi emerytów, rencistów oraz osoby, które ukończyły 50 lat i chcą aktywnie działać w takim stowarzyszeniu. Równocześnie zlikwidowano Koło numer 4 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Mircu.

Powstała Mirzecka Akademia Emerytów i Rencistów

Zebranie założycielskie nowego stowarzyszenia odbyło się w minioną niedzielę 14 kwietnia. Oprócz osób zainteresowanych dołączeniem do nowego stowarzyszenia, w zebraniu uczestniczyli także członkowie wspomnianego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło numer 4 Mircu. Na tym spotkaniu członkowie związku podjęli uchwalę o likwidacji koła.

Zebranie założycielskie nowego stowarzyszenia poprowadził wójt Mirca- Mirosław Seweryn. W spotkaniu uczestniczyła także sekretarz gminy Anna Piątek. Zebrani podjęli uchwałę o powołaniu Stowarzyszenia „Mirzecka Akademia Emerytów i Rencistów” oraz przyjęli statut stowarzyszenia.

Wybrano także Zarząd Stowarzyszenia. Prezesem został Adam Dudek, wiceprezesem Katarzyna Tomczak, skarbnikiem Helena Bilska, a członkami Jadwiga Ochab i Jan Rokita. Ustalono także skład Komisji Rewizyjnej. Przewodniczącym został Czesław Strzelec, wiceprzewodniczącą Anna Jeziorska, a członkiem Zofia Barszcz. Wójt Mirosław Seweryn pogratulował wszystkim objęcia stanowisk oraz życzył owocnej pracy w nowych strukturach.

Bardzo obszerne cele stowarzyszenia

Wśród celów organizacji znalazły się działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gminy Mirzec, aktywizowanie i integrowanie osób starszych, działania na rzecz rozwoju kultury, tradycji, sztuki, ochrony dóbr kultury, oświaty, ochrony zdrowia, sportu, turystyki i rekreacji na rzecz osób starszych. Planuje się organizowanie i prowadzenie edukacji z różnych dziedzin nauki, upowszechnianie różnorodnych form aktywności intelektualnej i fizycznej oraz rozwijanie zainteresowań wśród osób starszych, podejmowanie działań zmierzających do rozwijania więzi społecznych między mieszkańcami regionu, a w szczególności pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem, inspirowanie do działań na rzecz ludzi starszych, osób niepełnosprawnych i chorych oraz podtrzymywanie rozwoju świadomości narodowej i obywatelskiej.

Członkiem Stowarzyszenia może zostać emeryt, rencista oraz osoba, która ukończyła 50 lat życia. Osoby chętne do uczestnictwa w pracach tej organizacji proszone są o wypełnienie i dostarczenie do Urzędu Gminy w Mircu deklaracji członkowskiej. Deklaracja dostępna jest w Urzędzie Gminy w Mircu i na stronie internetowej Mirca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie