Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej Szkół Średnich w Koszykówce Dziewcząt: Mickiewicz rzucał do kosza najcelniej

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Po zaciętym finale dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego pokonały ekipę gospodyń, czyli I Liceum Ogólnokształcącego, i zdobyły Mistrzostwo Skarżyska-Kamiennej Szkół Średnich w Koszykówce Dziewcząt na rok 2019.

Po niedawnych mistrzostwach szkół średnich w piłce nożnej przyszła pora na koszykówkę. W hali Erbla do rywalizacji stanęły najpierw dziewczęta ze skarżyskich szkół średnich.

Do finału dotarły reprezentacje obu liceów. Własne ściany niestety nie pomogły drużynie Erbla i to Mickiewicz wygrał finał 16:11, rewanżując się tym samym za porażkę w fazie grupowej.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Karina Strzelec ze zwycięskiej ekipy II LO.