MKS Stąporków pewnie zwyciężył Naprzód Jędrzejów

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Tomasz Puchrowicz w 55 minucie skręcił staw kolanowy w prawej nodze. Musiał czekać na noszach ponad pół godziny, aż przyjechała po niego karetka pogotowia, która zabrała go do szpitala. fot. KAR
Świętokrzyskie trzecioligowe derby okazały się szczęśliwe dla MKS Stąporków, który wygrał swój drugi mecz w rundzie wiosennej, pokonując Naprzód 2:0. Aż trzech piłkarzy z Jędrzejowa doznało w tym spotkaniu kontuzji.

Po meczu powiedzieli

Mariusz Ludwinek, trener MKS Stąporków:
- W pierwszej części meczu Krzysztof Pach po bardzo ładnej akcji zdobył dla nas bramkę, dającą nam prowadzenie. W drugiej połowie spotkania mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych, z których udało nam się strzelić drugiego gola. Najważniejsze, że wygraliśmy kolejny mecz, ale musimy pamiętać, że przed nami jest wiele pracy. Chciałbym, żebyśmy w każdym meczu utrzymywali swój poziom.

Krzysztof Trela, trener Naprzodu Jędrzejów: - Gospodarze w pierwszej połowie stworzyli jedną sytuację, z której zdobyli bramkę. Na pewno ta sytuacja dodała im pewności siebie. Poza tym, piłkarze MKS włożyli w to spotkanie więcej serca.

Niedzielne spotkanie było pierwsze, jakie MKS rozgrywał na własnym boisku w rundzie wiosennej. Podczas meczu z Naprzodem kibice zespołu gospodarzy po raz pierwszy zasiedli na nowo wyremontowanych trybunach.

Przed meczem włodarze MKS wręczyli upominki czterem piłkarzom miejscowej drużyny, którzy w tym tygodniu obchodzili rocznicę swoich urodzin. Otrzymali je: Rafał Kwiecień, Michał Pałgan, Paweł Musiał oraz Paweł Janus.

KOLEJNA BRAMKA PACHA

W pierwszej połowie więcej podbramkowych sytuacji miał Naprzód. W 23 minucie Kamil Woliński podawał z prawej strony boiska do Jakuba Kowalskiego, który uderzał z 16 metrów. Piłka przeleciała jednak nad bramką, bronioną przez Rafała Kwietnia. W 28 minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Łukasz Góral, ale po jego strzale futbolówka minęła bramkę gospodarzy. Co nie udało się gościom, udało się gospodarzom. W 32 minucie Karol Stąpnik zagrał do Pawła Doroszki, ten podał do Kamila Wojasiewicza, który dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie dobiegł do niej Krzysztof Pach, który z siedmiu metrów pokonał golkipera gości Pawła Rybińskiego. To już trzecia bramka zdobyta przez Pacha w barwach MKS w rundzie wiosennej. Była to jedna z nielicznych sytuacji MKS w pierwszej części spotkania.

BRAMKA DLA DZIEWCZYNY

W drugiej połowie gospodarze byli stroną dominującą. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, z których wykorzystali jedną. W 81 minucie Krzysztof Pach zagrywał do Mateusza Kokoszy, który strzałem z dwunastu metrów pokonał bramkarza gości. Mateusz zdobytego gola zadedykował swojej dziewczynie Katarzynie.

TRZY KONTUZJE W NAPRZODZIE

Trzech zawodników Naprzodu we wczorajszym spotkaniu odniosło kontuzje. Już w pierwszej minucie Cezary Osiński naderwał torebkę stawową. Zdołał on jednak rozegrać pierwszą połowę. W przerwie zmienił go Tomasz Puchrowicz, który na boisku spędził tylko dziesięć minut. W 55 minucie stanął on tak niefortunnie, że skręcił staw kolanowy w prawej nodze i po meczu został przewieziony do szpitala. To nie były jedyne urazy w drużynie prowadzonej przez grającego trenera Krzysztofa Trelę, który nie wystąpił w tym spotkaniu z powodu kontuzji. W 70 minucie, po zderzeniu z jednym z zawodników MKS, Krystian Milcarz złamał nos, a na boisku zastąpił go Łukasz Olszewski.